1) Białe robaki na padlinie; 2)Poli..

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
666

1) BiaŁe robaki na padlinie; 2)Poli..

Post autor: 666 »

1) Jak nazywają się te białe robaki na zdechłym zwierzęciu? Czy one zagraŻają Żywemu osobnikowi?

2) Mój pies kiedyś zaczął rzygać - bardzo głośno się przy tym darł. Tak całą noc. Jadł wszystko co napotkał na swojej drodze. Po zmierzeniu temperatury, na termometrze była krew. Jaka to choroba? (o ile dobrze pamiętam, to chyba było poli.coś tam.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: 1) BiaŁe robaki na padlinie; 2)Poli..

Post autor: Vinci »

1) te robaki to najprawdopodobniej larwy muchy domowej, nie sa niebezpieczne dla zywego osobnika same w sobie,ale z tego wzgledu ze siedza w gnijacym miesie
2) choroba to parwowiroza- krwotoczne zapalenie jelit
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: 1) BiaŁe robaki na padlinie; 2)Poli..

Post autor: Hanta »

Vinci pisze:choroba to parwowiroza- krwotoczne zapalenie jelit
niekoniecznie, jeśli pies był szczepiony, a ostre objawy nie utrzymują się długo, a piesek nawet podczas choroby je normalnie, to może to być robaczyca. Wymioty, wodnisto-śluzowe stolce (z krwawymiżyłkami") i krew na termometrze mogą sugerować stadium inwazyjne zakażenia, kiedy larwy uszkadzają błonę śluzową jelit (stąd krew).
Mam nadzieję, że byłeś z psiakiem u weterynarza.
666

Re: 1) BiaŁe robaki na padlinie; 2)Poli..

Post autor: 666 »

Vinci pisze:choroba to parwowiroza- krwotoczne zapalenie jelit
o_O, właśnie o to mi chodziło

dzieki
666

Re: 1) BiaŁe robaki na padlinie; 2)Poli..

Post autor: 666 »

Hanta pisze:
Vinci pisze:choroba to parwowiroza- krwotoczne zapalenie jelit
Mam nadzieję, Że byłeś z psiakiem u weterynarza.
Byłem, byłem - niestety dopiero rano. W nocy Żaden weterynarz nie odbierał telefonu :roll: Piesek wyszedł z tego :yahoo::yahoo::yahoo:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości