2 pytania

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
go¶æ

2 pytania

Post autor: go¶æ »

Mam dwa pytania. Jak inaczej nazywają się płuca pęcherzykowate? Oraz potrzebuję rodzaje włosów. Szukałam w google, ale ciągle mi wyskakują: włosy normalne, suche itp a to nie o to chodzi. Chodzi raczej o miejsca występowania. pliz pomóŻcie :)
beba
Posty: 401
Rejestracja: 29 gru 2006, o 19:51

Re: 2 pytania

Post autor: beba »

Sierść u większości ssaków tworzą włosy dwóch głównych rodzajów: długie i sztywne włosy ościste chronią ciało przed urazami i przemakaniem a krótsze i delikatne włosy wełniste stanowią tzw. poszycie pełniące rolę termoizolacyjną. Szczególnym rodzajem włosów są włosy czuciowe tzw. wibrysy, występujące zwłaszcza na pysku. Do ich pochwy i częściowo rdzenia wnikają włókna nerwowe.

Typowe włosy mogą ulegać specjalnym przekształceniom np. szczecina dzika, kolce jeżozwierza, oraz ponoć () rogi nosorozca.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: 2 pytania

Post autor: Medycyna Lwów »

beba pisze:ponoć () rogi nosorozca.
to jest pewne
go¶æ

Re: 2 pytania

Post autor: go¶æ »

Okej, dziękuję za te rodzaje. A moŻe jeszcze ktoś wie, jak inaczej nazywają się te płuca pęcherzykowate?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości