25l co wpuścić?

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
dawid
Posty: 39
Rejestracja: 15 maja 2008, o 19:56

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: dawid »

Szyszek1993 pisze:Po drugie jeśli nie masz pojęcia o akwarystyce to proszę cie o wstrzymanie glosu, bo w niczym nie pomagasz a tylko szkodzisz! Jak w 25litrach można trzymać 4 mieczyki? Poprostu płakać się chce czytając twój post! Wiem, że rybki tylko pływają, ale to też są żywe istoty i mają parwo do dogodnych warunków a nie słoika!
Szczerze to akwarium 25litrów to dla żądnej rybki nie jest rewelacją! Najlepiej trzymać tam krewetki, bo nawet na bojownika (i samice ( ) to zbyt mało! Wiem, ze mówi się ze kula jest ok, a co dopiero akwarium 25litrów to luksus! Otóż NIE, to się nadaje na krewetkarium, ew. na bojka, ale samego!
noto co twoim zdaniem powinno byc slimaki albo same kamienie i rosliny

[mod] Spokojnie proszę bez nerwów.[/mod]
Ostatnio zmieniony 3 cze 2008, o 19:17 przez dawid, łącznie zmieniany 1 raz.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: Szyszek1993 »

dawid pisze:oto co twoim zdaniem powinno byc slimaki albo same kamienie i rosliny
Nie chcę się wdawać z tobą w zbędna dyskusję, ale pzresadziłeś! Wiem że idąc do sklepu wiele rybek nam się podoba, ale nie wszyskie są ospowiednie do naszego akwa! Tak jest w twoim przypadku! jeśli akwa masz tylko po to żeby cieszyło oko, to spoko, tylko szkoda że nie myślisz o rybkach!
Nie nie tylko Ślimaki! Jest wiele interesujących możliwości! Można by stworzyć piękne krewetkarium, lub np. miejsce dla bojowniczka z 2 samiczkami, lub też stadko do 5szt. jakiś małych rybek!
Jeśli masz jakieś wątpliwości to chętnie pomogę, doradzę!
dawid pisze:
a i co do tych emotek, to chętnie wstawiłbym po każdym swoim kilka takich buziek, bo to co robisz i piszesz to, ehhhh!
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: Jakusz »

dawid pisze:ja terz mam 25l i mam 2 glonojady,2 mieczyki,2 skalary,5 neonow inessa,6gupikow i jeszcze jakies 2 rybki ale niewiem jak sie nazywaja te rybki mozesz miec takie rybki ale np. zamiast 2mieczykow to 4 mieczyki a zamiast 6 gupikow to 4 albo 2 gupiki to juz zalezy od ciebie mam nadzieje ze pomoglem pozdrawiam
Robisz zupę rybną? Proponuję dorzucić marchewkę i por. dają świetny aromat tak przygotowanej potrawie. Trochę soli też nie zaszkodzi, ewentualnie Vegeta.

Taką obsadę to ja dawałem do akwarium 70l które było prawie trzy razy większe od twojego i to też było trochę za dużo, ale przy większym litrażu, jest większa stabilność, więc jeszcze uchodziło.
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: krzysiek j »

JakubikF pisze:Taką obsadę to ja dawałem do akwarium 70l które było prawie trzy razy większe od twojego i to też było trochę za dużo, ale przy większym litrażu, jest większa stabilność, więc jeszcze uchodziło.
Jak najbardziej. W tym akwarium ledwo się one mieszczą. Już sobie wyobrażam jak to wygląda.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: Szyszek1993 »

JakubikF pisze:obisz zupę rybną? Proponuję dorzucić marchewkę i por. dają świetny aromat tak przygotowanej potrawie. Trochę soli też nie zaszkodzi, ewentualnie Vegeta
krzysiek j pisze:Jak najbardziej. W tym akwarium ledwo się one mieszczą. Już sobie wyobrażam jak to wygląda.
Zgadzam się i własnie dziwiłem się ze nikt nie reauguje tu na takiego typu posty! Myślałem, że tylko ja mam takie zdanie na ten temat, ale na szczeście odezwali się też inni
Awatar użytkownika
Mimoza:)
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:14

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: Mimoza:) »

Możesz dokupić 3 samiczki bojownika, kilka żywych roślin.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: Szyszek1993 »

Koleżanko Mimoza:) , jeśli nie mas o tym pojęcia, to nie pisz głupot, bo nic nie pomagasz a tylko szkodzisz!
Quistro
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2009, o 20:37

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: Quistro »

Hej, mam taki problem. Przed wczoraj kupilam sobie Bojownika - Edwarda. Umieściłam go w kuli, ok. 2 litrów. Wiem, wiem to okrutne. Chciałbym żeby ktoś doradził mi ilu litrowe akwarium kupić i jakie inne rybki moge dołączyć do mojego Bojka. Jestem bardzo początkująca, nigdy nie miałam rybek. Troche czytałam, że taka mała kula to prawie znęcanie się nad Edwardem, ale kupując go nie wiedziałam, że to aż tak straszne. Moja koleżanka ma dość duże akwa (wydaje mi sie że ok. 60 L). Ile takie odpowiednie akwarium dla mojego Bojownika będzie kosztowało? Prosze o porade jak najszybciej :*
adamandruszak
Posty: 21
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:55

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: adamandruszak »

Kup prostokatne akwarium z pokrywa zaplacisz okolo 100zl za 60l.
lukasz1010
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2010, o 15:18

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: lukasz1010 »

Ja mam akwarium 23l wpuściłem do niego:
1x zbrojnik(glonojad)weloniasty
2x neon czerwony
2x neon inessa
1x danio pręgowany
1x danio w plamki (ale nie znam nazwy)
2x razbora klinowa
i 2x małe pomarańczowe rybki (też nie znam nazwy ale napewno nie złote)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości