25l co wpuścić?

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
mak
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2007, o 10:54

25l co wpuścić?

Post autor: mak »

Mam akwarium 25l i dostałam bojownika, którego chcę tam wpuścić. Czy mogę coś jeszcze dać, żeby bojownik nie pogryzł mi ich? Zastanawiałam się też nad jakimś glonojadem.
A jakie roślinki dać w takim dość małym akwarium? Żywe czy sztuczne? Wiem, że trudno będzie utrzymać w czystości piasek dlatego z niego chcę zrezygnować.
Proszę o jakieś rady
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: badger »

Rośliny zawsze lepsze są żywe. A do bojownika możesz dołożyć 2 samice choć nie wiem czy to akwarium nie jest zbyt małe
shetanii
Posty: 226
Rejestracja: 25 lip 2007, o 23:19

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: shetanii »

Trzymałam kiedyś bojownika z gupikami, neonkami i może jeszcze czymś, ale już nie pamiętam. Dopóki bojowniki dostawały żywe jedzenie (ochotkę) było ok i nie ruszały innych ryb, przy suchej karmie obgryzały nawet siebie nawzajem.

Co do roślinek - wszystko jedno, ja miałam min takie zielone mchowate kulki - podobno wytwarzają dużo tlenu
mak
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2007, o 10:54

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: mak »

shetanii pisze:Trzymałam kiedyś bojownika z gupikami, neonkami
W jak dużym akwarium i w jakiej ilości? Żeby im zbyt ciasno nie było.
badger pisze:A do bojownika możesz dołożyć 2 samice choć nie wiem czy to akwarium nie jest zbyt małe
Jest niestety za małe.
shetanii pisze:ja miałam min takie zielone mchowate kulki - podobno wytwarzają dużo tlenu
Nie pamiętasz jak się nazywają? Albo chodzisz możesz zdjęcie pokazać? Łatwiej będzie kupić. I czy zbyt szybko nie rozrosną się?
shetanii
Posty: 226
Rejestracja: 25 lip 2007, o 23:19

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: shetanii »

mak pisze:Nie pamiętasz jak się nazywają? Albo chodzisz możesz zdjęcie pokazać? Łatwiej będzie kupić. I czy zbyt szybko nie rozrosną się?
Chyba to była wgłębka wodna, aczkolwiek pewna nie jestem, u mnie rosła raczej powoli.
mak pisze:W jak dużym akwarium i w jakiej ilości? Żeby im zbyt ciasno nie było.
Akwa miało z 10l a pływały tam bojownik, 2-3 samice i inne dodatkowe rybki. Zdaję sobie sprawę, że było tam strasznie ciasno, ale mając lat 12 tej świadomości nie miałam, cieszyłam się, że mam rybki i tyle
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: MUSOPHAGA »

shetanii pisze: zielone mchowate kulki - podobno wytwarzają dużo tlenu
to gałęzatka
shetanii
Posty: 226
Rejestracja: 25 lip 2007, o 23:19

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: shetanii »

MUSOPHAGA pisze:to gałęzatka
Masz rację MUSOPHAGA, wyglądało kropka w kropke jak to podpisane jako gałęzakta kulista
Piotruś
Posty: 41
Rejestracja: 29 sty 2008, o 02:26

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: Piotruś »

Kiedyś przez jakiś czas miałem w małym baniaczku bojowniki, jeśli chcesz możesz dokupić 2-3 samiczki tylko nie jedną! ponieważ są to agresywne rybki to a samczyk w trakcie zalecania znęca się nad samiczkami ( jest to bodziec dla samiczki dzięki któremu rozwija się w jej ciele ikra) jesli będzie ich 2lub 3 to agresja samczyka rozłoży się na nie i nie powinien żadnej zamęczyć. Trzeba tylko kupić jakieś gęste roślinki żeby samiczki miały gdzie się schować, mogą być szybko rosnące rybki te dobrze czuja sie w gęsto zarośniętym akwarium.
Pamiętaj tylko by akwarium było przykryte bo bojownik oddycha przez błędnik i jeśli powietrze jest chłodniejsze od wody to może się przeziębić.
W akwarium oczywiście może być piasek trzeba by tylko zaopatrzyć się w rybki przekopujące go dzięki czemu nie będą w nim zachodziły procesy gnilne polecam kiryski lub pielęgnice czerwonobrzuche.
Nie zapominaj o filtrze i grzałce z termostatem bo bojowniki są ciepłolubne
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: Sunflower77 »

Samiec zamęczy samiczkę, chcialabym to widzieć, w przypadku rybek koleżanki, miała samca bojownika kupiła mu samiczke a ta samiczka go pogryzla i samiec w końcu padł Jakis dziwny przypadek.
Kamczatka
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2008, o 12:32

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: Kamczatka »

ja w swoim malym 25l akwarium trzymam 5 brzanek sumatrzanskich, 3 kiryski panda, 3 otoski i jednego karlika szponiastego. Wszystkie rybki maja sie dobrze, zabka tez
Piotruś
Posty: 41
Rejestracja: 29 sty 2008, o 02:26

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: Piotruś »

Sunflower77 pisze:Samiec zamęczy samiczkę, chcialabym to widzieć, w przypadku rybek koleżanki, miała samca bojownika kupiła mu samiczke a ta samiczka go pogryzla i samiec w końcu padł Jakis dziwny przypadek.
Często się zdarza że rybka która niby jest samiczką okazuje się młodym samczykiem dziekiej formy bojownika, a w tedy w akwarium przeżyje tylko silniejsza rybka bo samczyki będą walczyć tak długo aż nie przepędzą rywala. W małym akwarium jest to nie możliwe i dlatego zwykle ten słabszy ginie zamęczony.
dawid
Posty: 39
Rejestracja: 15 maja 2008, o 19:56

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: dawid »

ja terz mam 25l i mam 2 glonojady,2 mieczyki,2 skalary,5 neonow inessa,6gupikow i jeszcze jakies 2 rybki ale niewiem jak sie nazywaja te rybki mozesz miec takie rybki ale np. zamiast 2mieczykow to 4 mieczyki a zamiast 6 gupikow to 4 albo 2 gupiki to juz zalezy od ciebie mam nadzieje ze pomoglem pozdrawiam
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: 25l co wpuścić?

Post autor: Szyszek1993 »

dawid pisze:ja terz mam 25l i mam 2 glonojady,2 mieczyki,2 skalary,5 neonow inessa,6gupikow i jeszcze jakies 2 rybki ale niewiem jak sie nazywaja te rybki mozesz miec takie rybki ale np. zamiast 2mieczykow to 4 mieczyki a zamiast 6 gupikow to 4 albo 2 gupiki to juz zalezy od ciebie
Nie odkopywać starego tematu, ale odniosę się do ostatniego postu napisanego nie dawno przez dawida.
Twoje akwarium to po prostu katyń dla tych rybek. Obsada tragiczna! Glonojad może być w zbiorniku od ok 150l, a ty w swoim masz dwa? (karlowacieją wtedy co sparwia im wiele bólu) 2 skalary? Skalar to musi mieć dobre 100l i minimum 40cm wyskosci akwarium! % neonów, 6 gupików, i jeszcze 2 rybki? Mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę, że to masakra! Zanim założysz akwarium pomyśl nad obsadą, zapraszam na forum.e-akwarystyka.pl, chętnie pomożemy.
dawid pisze:mozesz miec takie rybki ale np. zamiast 2mieczykow to 4 mieczyki a zamiast 6 gupikow to 4 albo 2 gupiki to juz zalezy od ciebie
Po drugie jeśli nie masz pojęcia o akwarystyce to proszę cie o wstrzymanie glosu, bo w niczym nie pomagasz a tylko szkodzisz! Jak w 25litrach można trzymać 4 mieczyki? Poprostu płakać się chce czytając twój post! Wiem, że rybki tylko pływają, ale to też są żywe istoty i mają parwo do dogodnych warunków a nie słoika!
Szczerze to akwarium 25litrów to dla żądnej rybki nie jest rewelacją! Najlepiej trzymać tam krewetki, bo nawet na bojownika (i samice ( ) to zbyt mało! Wiem, ze mówi się ze kula jest ok, a co dopiero akwarium 25litrów to luksus! Otóż NIE, to się nadaje na krewetkarium, ew. na bojka, ale samego!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości