Aborcja

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Aborcja

Post autor: Jakusz »

pure morning pisze:Ja jestem przeciw aborcji,
Z twojej dalszej wypowiedzi nie wynika, że jesteś przeciwna aborcji, tylko, że sama byś jej nie dokonała. To jest istotna i zasadnicza róznica i twoją postawę popieram porównując ją do tych którzy chcą ingerować w życie kobiety i decydować, czy ma rodzić dziecko którego nie chce czy nie. Ty byś urodziła (np. chore lub zagrażające twojemu życiu), inna kobieta nie chciałaby urodzić i obie macie prawo do tych decyzji.

Ja osobiście jestem zwolennikiem zalegalizowania aborcji. Kobieta ma prawo decydować, czy chce mieć dziecko czy nie w razie zajścia w ciążę. Ja wiem, że takie prawo chciałbym mieć bedąc w sytuacji kobiety. Uważam także za nieuprawnione nazywanie aborcji zabijaniem dzieci, bo trzycentymetrowy zarodek nie jest człowiekiem, tylko zbiorem paru mało funcjonalnych tkanek i słabo zróżnicowanych komórek. Układ nerwowy zarodka jest absolutnie niesprawny.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Aborcja

Post autor: Guru »

Barbara Giertyc(zona Romana):
Zabójstwo dziecka nienarodzonego powinno być karane dożywociem, jak zabójstwo dorosłego. Jestem przeciwna jakiejkolwiek ustawie antyaborcyjnej. Kodeks karny każe za morderstwo. Nie można tworzyć odrębnego prawa dla nienarodzonych dzieci.
(.)
Skoro CBŚ ściga łapówkarzy, dlaczego nie ma ścigać morderców nienarodzonych dzieci? Choćby przez stosowanie policyjnej prowokacji.
(.)
Chciałabym zwrócić uwagę Pana Marszałka, że ochrona dzieci nienarodzonych to również ochrona kobiet. Aborcja to nie tylko zabójstwo dziecka, ale również narażenie na utratę zdrowia fizycznego i psychicznego przez kobietę.

Dlatego prawem polskich kobiet jest surowe karanie tych, którzy zabijając dziecko niszczą jednocześnie zdrowie matki. W moim przekonaniu osoby, które wykonują za pieniądze zabójstwo na nienarodzonym dziecku, powinny być tak samo karane, jak płatni zabójcy osób już narodzonych.
Wprost

ehhh
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Aborcja

Post autor: DMchemik »

czy w tej rodzinie wszyscy są jacyś.inni?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Aborcja

Post autor: badger »

patrzac na Macieja, Romana i jego żone az strach pomyslec co z ich dzieci wyrosnie
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Aborcja

Post autor: Jakusz »

Małe giertyfaszątka.
hmmtt
Posty: 92
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:08

Re: Aborcja

Post autor: hmmtt »

Pomijając już to czy aborcja na tak czy nie. Bardzo mnie denerwuje argument zwolenników aborcji (którym sam jestem), że można tocoś zabić ponieważ tocoś nie jest człowiekiem. Dla mnie to jest to totalna porażka. Wydaję mi się, że na ten temat powinni się wypowiadać biolodzy, a nie filozofowie którym się wydaje, że kwestia człowieczeństwa jest rzeczą umowną. Z fizjologicznego punktu widzenia rzeczą oczywistą jest, że człowiek powstaje w wyniku połączenia dwóch gamet. Ten człowiek powiedzmy 10 tygodniowy oczywiście różni się od dziecka 10 letniego jak i również te dziecko różni się od człowieka w pełni rozwiniętego itd. Dochodzi do paradoksu, że ktoś może uznać, że człowiekiem się ktoś staje np w wieku dopiero 3 lat. To jest totalna bzdura. Ludzie którzy są za aborcją posiłkują się tym argumentem żeby mieć czyste sumienie. Na prawdę sprawa wygląda następująco - wprowadzenie legalizacji aborcji oznacza przyzwolenie na ZABIJANIE LUDZI w pewnym swoim stadium rozwoju. Jeszcze raz: ZABIJANIE LUDZI, nazywajmy rzeczy po imieniu. Ja osobiście jestem za ZABIJANIEM ludzi w pewnych szczególnych wypadkach. Nie jestem hipokrytom, obłudnikiem.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Aborcja

Post autor: Jakusz »

To radze zaprzestać onanizmu, a także zmusić każdą kobietę do odbywania stosunku zaraz po owulacji, aby żadne pół człowieka nie było zabijane. Spermę radzę dzielić na plemniki i podtrzymywać, je przy życiu i starać się z każdego wytrysku wszystkie zużyć na połączenia z kolejnymi komórkami jajowymi. problem w tym ze w jednej porcji nasienia jest miliony plemników. Polucje nocne powinny być zatem karane 5 latami więzienia z dożywociem w zawieszeniu.

Jeśli zarodek który nie ma układu nerwowego (albo dopiero jego niefunkcjonalne zaczątki) jest człowiekiem, to ide pogadać ze stułbią bo jest bardziej rozwinięta niż ten zarodek i pretenduje do bycia człowiekiem, bo już posiada jakikolwiek układ nerwowy.
Yeef
Posty: 100
Rejestracja: 21 mar 2007, o 20:26

Re: Aborcja

Post autor: Yeef »

Co do aborcji, to sobiscie uwazam, ze aborcja powinna byc dopuszczona w przypadku kiedy lekarz stwierdzi iz dziecko urodzi sie uposledzone i jego zecie prawdopodobnie bedzie zalezne tylko i wylacznie od aparatury. wiadomo aborcja jest drastyczna rzecza, jednak wychodze z tego zalozenia, ze cierpienie plodu podczas aborcji bedzie nieczym w porownaniu z bytowaniem a nawet zwegetowaniem na lozku. Czlowiek roslinka ktory nic nie moze zrobic, odezwac sie, zapewne w srodku rozdziera go bol Dlatego jestem za aborcja w przypadku kiedy narodzone dziecko mialo by bycroslinka barz ciezko uposledzone, nie zdolne do samodzielnego funkcjonowania w zyciu.
pure morning
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2007, o 21:49

Re: Aborcja

Post autor: pure morning »

JakubikuF może się niejasno wyraziłam w poprzednim poście, lub Ty go źle zinterpretowałeś, - jestem OSOBIŚCIE przeciwna aborcji, ale nie mam zamiaru narzucać swojej opini innym, bo szanuję ich zdanie.
Dziwi mnie tylko, że zarodek nie jest dla Ciebie człowiekiem.jak myslisz kto ustala w tej kwesti granicę? Kto decyduje od kiedy zarodek można nazwać człowiekiem?


a z plemnikami to świetny pomysł, należy pogratulować inwencji twórczej [/i]
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Aborcja

Post autor: Jakusz »

Yeef pisze:ze cierpienie plodu podczas aborcji bedzie nieczym w porownaniu z bytowaniem a nawet zwegetowaniem na lozku
Płód nie cierpi podczas tego zabiegu. Poczytaj pare postów wcześniej o błędach filmuNiemy Krzyk".

[ Dodano: Sob Mar 31, 2007 11:05 ]
pure morning pisze:JakubikuF może się niejasno wyraziłam w poprzednim poście, lub Ty go źle zinterpretowałeś, - jestem OSOBIŚCIE przeciwna aborcji, ale nie mam zamiaru narzucać swojej opini innym, bo szanuję ich zdanie.
Dziwi mnie tylko, że zarodek nie jest dla Ciebie człowiekiem.jak myslisz kto ustala w tej kwesti granicę? Kto decyduje od kiedy zarodek można nazwać człowiekiem?
Ja zrozumiałem Twój post. Chciałem tylk zauważyć, że nie jesteś za zakazywaniem innym kobietom podejmowania takiej decyzji, choć sama byś jej nie podjęła. I taka postawa, która nie ingeruje w moralność, życie i decyzje innych ludzi, chwali się.

"Człowiek zaczyna się dla mnie w momencie, gdy funkcjonuje wykształcony w podstawowy sposób organizm ludzki, posiadający ukł. nerwowy, mózgowie itd. To jest właśnie ta ironia którą opisałem dotyczacą plemników. Jeśli zarodek jest człwiekiem to plemniki i kom. jajowe są połówkami człowieka ("bo przecież z tego powstać moze człowiek"). Takie rozumowanie doprowadza nas do absurdu, bo w takim razie możnazabić plemniki",wydalić z miesiączką kom. jajowe, ale już zygoty ani mi rusz. Lekarze ustalili granicę od której możemy mówić o płodzie, a nie o zarodku. Nie jestem teraz pewien, ale jest to około 9-12 tydzień - nauka nie kłamie. Od tego momentu, gdy zarodek staje się płodem, aborcja byłaby zabójstwem, moim zdaniem.
Yeef
Posty: 100
Rejestracja: 21 mar 2007, o 20:26

Re: Aborcja

Post autor: Yeef »

[at] JakubikF
Co ty czlowkieku gadasz ze maly czlowiek, ktore znajduje sie w brzuchu kobiety nie odczowa bolu O_O
"Niemy krzyk chyba nie rozumiesz o co w tym biega, niemy dlatego bo te dzieci nie potrafia mowic przeciez
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Aborcja

Post autor: badger »

ale jak organizm bez mozgu moze odczuwac bol To moze wedlug Ciebie rosliny tez go odczuwaja. Jak np jesz marchewke to ona krzyczy tylko ze jest toniemy krzyk bo nic nie slyszysz
Ewita
Posty: 168
Rejestracja: 23 mar 2007, o 20:09

Re: Aborcja

Post autor: Ewita »

badger pisze:Jak np jesz marchewke to ona krzyczy tylko ze jest toniemy krzyk bo nic nie slyszysz
hehe, ale zazwyczaj taka marchewka już została wcześniej zabita gdy została wyrwana z ziemi p
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość