Aborcja

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Yeef
Posty: 100
Rejestracja: 21 mar 2007, o 20:26

Re: Aborcja

Post autor: Yeef »

Twoj poziom inteligencji naprawde musi byc zadziwiajaco duzy skoro plod porownujesz do marchewki O_O
Widocznie tobie cos zostalo z tej marchewki a raczej z BURAKA

[ Dodano: Sob Mar 31, 2007 15:14 ]
Polecam odwiedzic ta strone
mttu.com/abort-pics/

[ Dodano: Sob Mar 31, 2007 15:19 ]
I co do bolu ktory odczuwa plod:
kosciol.pl/article.php?story=20040513134736753
hli.org.pl/cgi-bin/hlinews/fullnews.cgi?newsid1101477748,15141,
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Aborcja

Post autor: badger »

Yeef pisze:Twoj poziom inteligencji naprawde musi byc zadziwiajaco duzy skoro plod porownujesz do marchewki O_O
Widocznie tobie cos zostalo z tej marchewki a raczej z BURAKA
Po pierwsze chyba ja Cie nie obrazalem. Po drugie nie porownalem marchewki z plodem (chcialem po prostu ukazac pewna analogie w naduzyciach ktore stosuja przeciwnicy aborcji mowiac ze zarodek odczuwa bol, a moze jeszcze krzyczy i placze) a po trzecie w moim poscie nie mowilem o plodzie tylko o organizmie w bardzo wczesnym stadium rozwoju gdy jeszcze nie jest wyksztalcony uklad nerwowy. Jesli nie wiesz to zarodek staje sie plodem dopiero w 8 tygodniu zycia. Jesli nie umiesz czytac ze zrozumieniem to komentuj moich postow.

[ Dodano: Sob Mar 31, 2007 16:45 ]
Aha i jeszcze zebys nie pomyslal sobie ze jestem calkowitym zwolennikiem aborcji. Uwazam ze prawo obowiazujace obecnie w Polsce jest dobre i nie trzeba go ani liberyzować ani zaostrzać. Po prostu nie znosze gdy zarowno przeciwnicy jak i zwolennicy aborcji przytaczaja fakty wziete z kosmosu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
edi
Posty: 42
Rejestracja: 7 lis 2006, o 11:09

Re: Aborcja

Post autor: edi »

Hmm.Juz kiedys tu pisałam o aborcji i pewnie sie powtórzę ale cóż.Jeszcze dwa lata temu byłam całkowicie przeciwna aborcji ale w chwili obecnej uważam że nie powinno być całkowitego zakazu aborcji.Dlaczego tak uważam-dlatego,że mam żywy przykład sama na sobie.Gdybym w tej chwili zaszła w ciąże to poprostu przy mojej chorobie skończyłby sie to tym że osierociłabym 3 dzieci.Oczywiście,staram sie do tego nie dopuscić.Jednak chciałam tylko zauważyć,że z drugim dzieckiem zaszłam w ciążę pomimo zażywania tabletek antykoncepcyjnych.I jeśli teraz to by sie powtórzyło?A aborcja będzie całkowicie zakazana?To jaki będę miała wybór?Żadnego-pewnie sie przeniosę na tamten świat a wspaniałomyślne państwo będzie wypłacało 500 zł renty rodzinnej na 3 dzieci.Super!
Ewita
Posty: 168
Rejestracja: 23 mar 2007, o 20:09

Re: Aborcja

Post autor: Ewita »

edi pisze:Gdybym w tej chwili zaszła w ciąże to poprostu przy mojej chorobie skończyłby sie to tym że osierociłabym 3 dzieci
no wlasnie dlatego ja uważam, ze aborcja powinna być dopuszczona w tego typu przypadkach, jak rowniez w przypadku np. gwałtu.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Aborcja

Post autor: Jakusz »

Yeef pisze:[at] JakubikF
Co ty czlowkieku gadasz ze maly czlowiek, ktore znajduje sie w brzuchu kobiety nie odczowa bolu O_O
"Niemy krzyk chyba nie rozumiesz o co w tym biega, niemy dlatego bo te dzieci nie potrafia mowic przeciez
Yeef pisze:Twoj poziom inteligencji naprawde musi byc zadziwiajaco duzy skoro plod porownujesz do marchewki O_O
- wypowiedź do badgera

Zatem mój poziom inteligencji nie pozwala mi na skomentowanie postu skierowanego do mnie, bo czuję się jak miotacz rzucający grochem o ścianę w odniesieniu do dialogu z Toba Yeef w tym wątku. Jeśli dalej jakaś sensowna rozmowa ma być prowadzona, radzę Ci doczytać co nie co w różnych źródłach na temat ontogenezy człowieka.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Aborcja

Post autor: biolga »

Kobiety, którym przysługuje prawo do aborcji trafiają na opór służby zdrowia i systemu sprawiedliwości. Pomimo zaleceń zdrowotnych odmawia im się skierowania, jest utrudniony dostęp do badań prenatalnych, a lekarze nadal nie mogą dojść do porozumienia, jaki stopień uszkodzenia płodu stanowi wystarczający powód do zabiegu.
agnes_joan17
Posty: 14
Rejestracja: 19 mar 2007, o 11:11

Re: Aborcja

Post autor: agnes_joan17 »

Jestem ZA, ale tylko w warunkach, w którym ciąża zagraża życiu matki, albo kiedy

kobieta została zgwałcona. (popieram więc apel podpisany przez Panią Prezydent oraz

dziennikarki).
bronczyk
Posty: 18
Rejestracja: 17 lip 2007, o 16:19

Re: Aborcja

Post autor: bronczyk »

Ja uważam,że powinna być możliwość dokonania tego zabiegu.Możliwość to nie nakłanianie do pozbycia się ciąży.Tę decyzję trzeba podjąć indywidualnie.Przeciwnicy tej możliwości od razu powołują się na świętość życia,na godność człowieka.A ja powiem tak,że te same wartości(godność,świętość)skłaniają mnie do twierdzenia,że każdy niech decyduje sam za siebie.Ja nikomu nie będę pomagać dzieci chować,więc nie będę mówić o mordowaniu i karaniu.Dla mnie ta dziewczyna,która w imię dziecka nie podjęła leczenia i zmarła jest ofiarą .Jakie katusze musiała cierpieć po urodzeniu syna wiedząc,że lada dzień opuści go na zawsze.Czy nie zamartwiała się,że nie będzie jej gdy synek zacznie tak naprawdę poznawać świat.Chyba tak.A może myślała,że choroba minie.Nie wiem,ale nigdy nie podjęłabym się rodzenia z wiedzą,że będę z dzieckiem parę miesięcy.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Aborcja

Post autor: biolga »

Dodam, że nie jestem zwolenniczką aborcji, jedynie prawa do niej. To kobieta powinna decydować o sobie, a jej sprawą jest jakie ona ma do tego podejście. Jeżeli nie jest tozgodne z jej kodeksem moralnym to po prostu tego nie zrobi. Proste.
Liszka
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2007, o 09:31

Re: Aborcja

Post autor: Liszka »

Jestem za prawem kobiety do aborcji. W szczególnooeci, kiedy płod wykazuje deformacje lub jest uposledzony, gdy cišża zagraża życiu i zdrowiu matki, a także kiedy jest wynikiem gwałtu.
Generalnie- jest to sprawa osobista kobiety- czy jest zdolna podjšć tę trudnš decyzję.
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Aborcja

Post autor: Kingu$ka »

Jestem za. To kobieta decyduje o swoim życiu i dziecka. Nikt nie ma prawda jej tego ograniczać czy zabraniać.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Aborcja

Post autor: yeast »

Ehh. Bezsensowne sa rozwazania w stylu: kiedy zygota staje sie czlowiekiem, bo wszystkie tego typu rozgraniczenia sa z samej ich natury sztuczne. Rownie dobrze moznaby sie zastanawiac kiedy plod dostaje dusze czy inne takie bzdury. W tym wypadku radzilabym kierowac sie zdrowym rozsadkiem - zycie owszem nalezy chronic, ale tylko wtedy, gdy jest ono autonomicznym bytem, tj. od momentu kiedy plod jest zdolny do zycia poza organizmem matki. Inaczej zakaz aborcji zawsze bedzie godzil w zdrowie i godnosc kobiety. Najbardziej zreszta denerwuja mnie wypowiadajacy sie na te tematy faceci, ktorzy broniaswietosci zycia". A nie przyszlo wam do glowy, ze kobieta to nie inkubator, ma uczucia, moze cierpiec i w przeciwienstwie do kilkutygodniowego zarodka jest zdolna do pelnego spektrum uczuc z bolem wlacznie? Dopoki zycie plodu jest zalezne od jego pasozytowania na moim organizmie tylko ja mam prawo podjac decyzje i nikt inny:/.
króliczek
Posty: 8
Rejestracja: 30 lis 2007, o 14:38

Re: Aborcja

Post autor: króliczek »

Ustawa pozwala na przerywanie ciąży w 3 przypadkach:
- gdy ciążą jest zagrożeniem dla życia lub zdrowia ciężarnej kobiety,
- w sytuacji gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu,
- gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.
Ciążę przerwać można do 12 tygodnia.

dla mnie tylko i wyłącznie w tych przypadkach choć jestem przeciwna ciąży.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość