Aborcja

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
julcia

Re: Aborcja

Post autor: julcia »

Dzieci z drugiej klasy gimnazjum w Kalinowie pod Ełkiem obejrzały na lekcji religii wywołujący kontrowersje filmNiemy krzyk". Rodzice dowiedzieli się o tym przypadkiem - ujawniaGazet Olsztyńska".
Znalazłam notatkę w zeszycie mojego syna - mówi matka ucznia klasy drugiej gimnazjum w Kalinowie, która zadzwoniła do redakcji gazety w Ełku. - Kiedy próbowałam dowiedzieć się kiedy to oglądał, jaki był temat zajęć, syn nie chciał ze mną w ogóle rozmawiać. Kobieta jest oburzona, Że bez wiedzy rodziców wyświetlono tak drastyczny film 14-latkom. - W Życiu nie zgodziłabym się na to, Żeby moje dziecko oglądało coś takiego - dodaje.
"Niemy krzyk na katechezie widziały teŻ rok młodsze dzieci z gimnazjum w Kalinowie.

czy te dzieci nie sa za mlode na takie filmy :?:
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Aborcja

Post autor: Laura »

julcia pisze:czy te dzieci nie sa za mlode na takie filmy
Nie, nie są. Powinni być uświadamiani od najmłodszych lat czym jest seks, na czym polega, jakie są konsekwencje, aborcja - dlaczego? po co? kiedy? jakie są jej wady? itd.

Zresztą spójrzmy na to z innej strony - rodzice często pozwalają swoim pociechom, właśnie w takim lub zbliżonym wieku, oglądać filmy, w których są sceny przemocy, zabijanie, itd. Na to więc nie są za mali, a za mali są na film o aborcji?
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Aborcja

Post autor: Guru »

chyba pasowaloby obejrzec ten film, i zobaczyc co to dzieci ogladaja na religii
a jak obejrze wyraze swoja opinie
EdyŚka*

Re: Aborcja

Post autor: EdyŚka* »

julcia pisze:Dzieci z drugiej klasy gimnazjum w Kalinowie pod Ełkiem obejrzały na lekcji religii wywołujący kontrowersje filmNiemy krzyk". Rodzice dowiedzieli się o tym przypadkiem - ujawniaGazet Olsztyńska".
Znalazłam notatkę w zeszycie mojego syna - mówi matka ucznia klasy drugiej gimnazjum w Kalinowie, która zadzwoniła do redakcji gazety w Ełku. - Kiedy próbowałam dowiedzieć się kiedy to oglądał, jaki był temat zajęć, syn nie chciał ze mną w ogóle rozmawiać. Kobieta jest oburzona, że bez wiedzy rodziców wyświetlono tak drastyczny film 14-latkom. - W życiu nie zgodziłabym się na to, żeby moje dziecko oglądało coś takiego - dodaje.
"Niemy krzyk na katechezie widziały też rok młodsze dzieci z gimnazjum w Kalinowie.

czy te dzieci nie sa za mlode na takie filmy
Ja już wcześniej pisałam o tym filmie w tym temacie powtórze jeszcze raz ten film powinien obejrzeć każdy, a im młodszy [ w granicach zdrowego rozsądku ] tym lepiej. bo to daje do myślenia. i uświadamia powagę sytuacji.
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: Aborcja

Post autor: KIM »

To juz chyba we wszystkich szkolach ten film pokazują ja ogladalam go chyba w 2 kl. gimnazjum. Uwazam ze 14 lat to wcale nie zamalo na takie filmu, skoro bardzo mlodzi ludzie zaczynaja teraz wspołzyc, nich znaja konsekwencje.
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Aborcja

Post autor: Laura »

Popieram! Chociaż mam wrażenie, że nie do końca chodziło Ci tutaj o konsekwencje w postaci aborcji, a raczej o to, że konsekwencją współżycia jest ciąża (popraw mnie jeśli się mylę co do Twojej wypowiedzi), często - niestety - niechciana, ale jak w wieku 14-15 lat ciąża może być chciana i planowana? Ja przynajmniej o takich przypadkach nie słyszałam.
¶wir

Re: Aborcja

Post autor: ¶wir »

U mnie na lekcji religii w szkole podstawowej siostra wyświetliła film o satanistach. Dziś jestem dorosłym człowiekiem i moŻe to śmieszne, ale ten temat, wlaśnie przez ten film, do dziś mnie przeraŻa.
NaleŻy uświadamiać, ale dostosowując to do poziomu emocjonalnego, aby nie wpływać negatywnie na psychikę dziecka. Coś takiego moŻe pozostawić ślad na cale śycie.

Dlatego uwaŻam, Że powinno się od najmłodszych lat wpajać cenne wartości, uczyć szacunku i miłości, jeśli to znajdzie swoje miejce w rozumie dziecka: taki film nie będzie potrzebny.
zainteresowany

Re: Aborcja

Post autor: zainteresowany »

teraz jest glosna sprawa o kobiecie ktorej lekarz odmowil usuniecia ciazy, dziecko mialo miec zespol Downa.
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: Aborcja

Post autor: Twincast »

Zespół Downa nie zagraża życiu matki ani dziecka! Wręcz przeciwnie, takie dziecko ma szanse na normalny rozwój i to, że będzie mieć inny wygląd wcale nie znaczy, że trzeba je usunąć.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Aborcja

Post autor: Aniaww »

Noormalny rozwój? Ile wiesz o zespole Downa?
Nie mówię, że kategorycznie nalezy je usuwać, ale choroba ta powoduje trwałuy niedorozwój umysłowy, uniemożliwiający zwykle osiągnięcie samodzielności, powoduje ponadto różne wady budowy ciała, szczególnie problemy kardiologiczne. Wada ta kwalifikuje ciążę do możlwiości aborcji.
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: Aborcja

Post autor: Twincast »

No cóż, źle się wyraziłem. Pisząc normalny rozwój miałem na myśli, to że człowiek z zespołem downa może normalnie żyć w społeczeństwie, są specjalne szkoły dla takich dzieci, a to że są inne nie oznacza wcale, że trzeba odbierać im tą szansę, tymbardziej, że nie zawsze występuję głębokie upośledzenie. Wierz mi, naprawdę dużo czasu spędziłem z osobami z tym schorzeniem i z pewnością są oni normalnymi ludźmi, którzy mają uczucia i zasługują na normalnie życie.
Matka, która decyduje się na dziecko powinna być przygotowana na to, że może ono urodzić się chore.
Madja
Posty: 106
Rejestracja: 8 mar 2006, o 14:55

Re: Aborcja

Post autor: Madja »

Aborcja - bezdyskusyjnie NIE!
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Aborcja

Post autor: Mawr »

Nawet w tych przypadkach?
Guru pisze:- gdy ciążą jest zagrożeniem dla życia lub zdrowia ciężarnej kobiety,
- w sytuacji gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu,
- gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości