£acina

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: £acina

Post autor: skarabae »

na biologii to może nieszczególnie mi znajomośc pomaga, bo w LO uczyłam się koniugacji, deklinacji itp. a nie wkuwania nazw gatunkowych itp. No może tyle mi pomogło, że wiedziałam jak się co czyta. Na weterynarii z kolei opanowanie materiału z LO przydaje się, tam są w programie wszelkie odmiany(biorąc pod uwagę, że będziesz cokolwiek pamiętać z rana, ranae, ranae. itp.)
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: £acina

Post autor: tin »

Przyda się napewno-potem nawet jesli nie zalicza to łatwiej opanować. Bo np. nazy leków itd tworzy sie w odpowiednim przypadku, np.n nazwy soli tworzy sie zazwyczaj podając kation(jako pierwszy) w dopełniaczu a potem anion w mianowiku-i dalej dla anionów od kwasów beztlenowych rodzaj nijaki 2 deklinacji, a tlenowych r. męski 3-zakończony na -as.
Tak więc warto sie uczyc choćby ze względów praktycznych.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: £acina

Post autor: Medycyna Lwów »

tteż uważam że warto, czasem nawet ąłcina moze być ciekawa wiem po sobie, a po za tym na kilku uczlenaich zwalniają juz z ąłciny na studiach jak ktoś miał w szkole.
mil
Posty: 13
Rejestracja: 7 lut 2007, o 14:54

Re: £acina

Post autor: mil »

Ja studiuję farmę z Biaymstoku i uważam, że deklinacja i koniugacja łacinska z LO stanowiły świetną podstawę. na pewno miałam łatwiej niż ludzie, którzy po raz pierwszy zetknęli się z łaciną. Natomiast jeśli chodzi o zakres słownictwa, to w ogóle się nie pokrywa: w liceum nacisk był postawiony raczej na słówka humanistyczne, tu natomiast masz mnóstwo słownictwa zawodowego.
Na biologii i botanice łacina z liceum się nie przydaje. Nazwy gatunków musisz wkuć i tyle.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: £acina

Post autor: tin »

Zależy jak się dogdasz z nauczycielem. Ponieważ większość z mojej klasy(biol-chem) wybierał sie na medyce to dogadaliśmy się żeby nauka była z podręcznika na medycynę. I teraz mam wogole z gorki
Iris
Posty: 38
Rejestracja: 27 lut 2007, o 18:13

Re: £acina

Post autor: Iris »

Generalnie jak na razie uczę się samej gramatyki, sentencji i tym podobnych. W drugiej klasie mam właśnie przerabiać podręcznik dla studentów AM. Jak na razie zdecydowałam się zostać, ale mam nadzieję, że moze choć trochę przyda mi sie też ew. na innych kierunkach przyrodniczych .
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: £acina

Post autor: tin »

Kazda wiedza prędzej czy później sie przydaje
mil
Posty: 13
Rejestracja: 7 lut 2007, o 14:54

Re: £acina

Post autor: mil »

No, to szczęście miałeś, Tin. Nasza babeczka z łaciny aż się zatrzęsła z oburzenia, jak zaproponowaliśmy że może zamiast kuć na pamięć przysłowia warto zacząć uczyć się czegoś bardziej przydatnego.
Ech.
EdyŚka*

Re: £acina

Post autor: EdyŚka* »

Chciałam spytać czy prawdą jest, że zaliczona łacina na studiach nie zwalnia z egzaminów ( z łaciny) na studiach tylko z obowiązku chodzenia na zajęcia?
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: £acina

Post autor: Anex »

Poprawka byłąm teraz na dniach otwartych w Warszawie i w tutejszej AM zaliczają łacine
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: £acina

Post autor: Medycyna Lwów »

no z tym masz racje - tez słsyzałem i sie bardzo cieszę, bo łacina na studiach to ie to samo co ta w LO. Swoja drogą wiesz już jak jest w tej Warszawie z ta fizyką Na stronie nic nie podaja a jakby to była prawda to by napisali, bo to przecież bardzo istotne.
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: £acina

Post autor: Anex »

Hmm zaczełam dzisiaj o tym myśleć i doszłam do wniosku, że w tym roku jest tak szaleńczo ta matura zrobiona, że ten doktor nie wiedział dokładnie jak to jest. Nie może być przecież tak, że uczniom zdającym rozszerzenie(i tylko rozszerzenie) nie da się szansy na studia w Wawie. Z tą łaciną nie jest tak do końca fajnie, bo słyszałam, że owszem z wykładów zwalniają, ale zaliczenie jest tak jak napisała Edyśka. U mnie w LO dzisiaj liczyłam zdaje fizykę tylko 22 osoby.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: £acina

Post autor: Medycyna Lwów »

o to neiduzo w samej moejj kaie zdaje fizyka jakieś 20 osób. yyy a nie jest tak ze poprostu masz zaliczona ąłcine z taka coeną jak masz na świadectwie, bo ja tak słyszałem od znajomych co byli na dniach otwartych
Co do matury to jest totalny bałagan i dezorganizcaja, wole nie mysleć jak bedzie juz przy rekrutacji z tym.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości