£acina

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: £acina

Post autor: Anex »

Ja w wakacje przeczytałam całe forum dla kandydatów( trochę głupie, ale wciągnęlo mnie) no i tam było napisane, że na niektórych uczelniach jest normalnie zaliczenie z łaciny. Zapomniałam się zapytać, ale tam była taka przyjazna atmosfera, że zapominało się o fizyce, anatomii czy łacinie.
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: £acina

Post autor: damian552 »

Anex pisze:Ja w wakacje przeczytałam całe forum dla kandydatów( trochę głupie, ale wciągnęlo mnie) no i tam było napisane, że na niektórych uczelniach jest normalnie zaliczenie z łaciny. Zapomniałam się zapytać, ale tam była taka przyjazna atmosfera, że zapominało się o fizyce, anatomii czy łacinie.
Anex jakie to było forum możesz podać link
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: £acina

Post autor: Medycyna Lwów »

ta strona AM Wawa to ponizej krytyki jest bardzo mało konkretów, ze aż wstyd, wsyztskiego sie trzeba domyślać i insynuuowac
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: £acina

Post autor: Anex »

Oczywiście przyjemna atmosfera na dniach otwartych, bo głupio wyszło. Teraz z tą maturą jest tak zrobione, że oni sami( czytaj MEN) nie wiedzą jak to będzie. Trzeba być dobrej myśli. Apropo łaciny czy też macie flegmatycznych nauczycieli? W sumie nie wyobrażam sobie wartkiej osoby uczącej łaciny, ale warto poszukać.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: £acina

Post autor: Medycyna Lwów »

własciwie moja pani profesor jest już starsza, ale wyjatkowo dynamiczna. ma strasznie dobrą pamięć i czasem lubi pożartowac, ogolnie jest ok. Podobało mi sie w niej to, że oprócz nudnej graamtyki mielismy sprawdziany pod katem emdycyny, np. z pierwiastków chemicznych, kosci, częsci ciała, narzadów, nazw chorób etc. przyda sie
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: £acina

Post autor: kallinka1 »

W Krakowie na CMUJ łacina z liceum jest zaliczana, wystarczy mieć ocenę na świadectwie ukończenia szkoły No i trwa rok, a nie jak ktoś pisał- 3 lata. Mimo to polecam chodizć na łacinę w liceum bo dosyć ciężko jest ją tu zaliczyć
EdyŚka*

Re: £acina

Post autor: EdyŚka* »

Anex pisze:Apropo łaciny czy też macie flegmatycznych nauczycieli?
Nasza pani jest jak taki cyborg | mówi tak usypiającym głosem, że naprawdę ciężko jest wytrzymać te dwie godziny pod rząd (

Czy macie już LO specjalistyczne słownictwo? Bo my nie bardzo. Raczej takie czytanki o imperium rzymskim.
Mateusz
Posty: 145
Rejestracja: 21 kwie 2007, o 12:50

Re: £acina

Post autor: Mateusz »

To tak chyba w liceach jest. Ja też pamiętam miałem czytanki o starożytności, a łacinę miałem w I i II klasie LO.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: £acina

Post autor: tin »

U mnie o starożytności miał human(nie znaczy ze ich nie czytalem). My raczej medyczne słownictwo.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: £acina

Post autor: Guru »

tin pisze:U mnie o starożytności miał human(nie znaczy ze ich nie czytalem). My raczej medyczne słownictwo.
U nas w LO rowniez tak bylo, my jako human mielismy czytanki o starozytnosci, i wszelakie arcydziela literackie a bio-chem slownictwo medyczne. Tyle ze byla jedna roznica, my mielismy lacine 4 lata, a bio-chem tylko rok.
EdyŚka*

Re: £acina

Post autor: EdyŚka* »

Kurczę to wam zazdroszczę, bo u nas tylko res publica itd. a niby bio-chem-fiz
Kiedy prosimy psorke o jakieś słówka dotyczące organizmu - budowa, itd. to się tylko frustruje. (
Naataliaaa

Co z ŁacinĄ...?

Post autor: Naataliaaa »

Czy przyjmą mnie na studia medyczne, jeśli w liceum nie uczyłam się łaciny :?:
Wybieram się do Liceum Medycznego, w którym nie uczą łaciny. To trochę nienormalne. Medyk bez łaciny. :/ Głupio to nawet brzmi(wygląda) :/
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: £acina

Post autor: Jakusz »

A po co ci dziecko łacina? Zamierzasz wkuwać przypadki, regułki, gramatyke, slownictwo tylko po to zeby nauczyć się potem paru nazw, ewentualnie maksym? Ani z nikim nie pogadasz używając łaciny, ani elaboratów nie będziesz łaciną pisać. Jeśli natomiast interesuje Cie sam jezyk to myślę, że podstawy samemu można złapać.

[ Dodano: Wto Maj 15, 2007 20:31 ]
No i wstęp na studia nie jest zależny od znajomości łaciny. w wiekszości liceów nie uczy się jej, a ludzie także idą na medycynę przecież m.in. kończąc klasy o profilu biologiczno-chemicznym.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości