£acina

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: £acina

Post autor: Andzia »

A ja nie mam się czym pochwalić, bo z łaciną nie mam styczności w szkole. Nie ma nauczycieli od tego przedmiotu po prostu. Ale czytałam sobie anatomię. i te różne kostki nie kostki czytałam. glabella itp
natalia0301
Posty: 24
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 17:03

Re: £acina

Post autor: natalia0301 »

W tym roku kończę gimnazjum i wybieram się do liceum na biol-chem. Mam pytanie odnośnie języka łacińskiego: sądzicie, że warto wybrać jako drugi język właśnie ten? Czy może lepiej wziąć jakiś francuski czy niemiecki? W tym liceum do którego chciałabym się dostać jest właśnie możliwość wybrania łaciny i trochę mnie ciągnie, żeby się zdecydować Od kilku miesięcy jestem 100% zdecydowana na medycynę i patrzę już pod tym kątem.
Biorotka
Posty: 94
Rejestracja: 17 sty 2008, o 18:33

Re: £acina

Post autor: Biorotka »

Ja sie wybieram na bio-chem i biore lacine zawsze sie przyda.
natalia0301
Posty: 24
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 17:03

Re: £acina

Post autor: natalia0301 »

Właśnie też sądzę, że się przyda. Jednak zastanawiam się z racji tego, iż będę praktycznie posługiwała się tylko jednym językiem (angielskim) Bo powiedzmy sobie szczerze, łacińskim się z wszystkimi nie dogadam Ale jednak angielski jest teraz podstawą, więc sądzę, że mi wystarczy, a mieć już chociaż jakieś podstawy z łacińskiego na pewno nie zaszkodzi)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: £acina

Post autor: Korczaszko »

wg mnie łacina może być dobra jako przedmiot dodatkowy, ale jako drugi język warto wziąć coś innego. Lepiej znać dwa współczesne języki
ollciakus
Posty: 60
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:55

Re: £acina

Post autor: ollciakus »

Prawda jest taka że warto podczas liceum zapisać się na łacinę organizowaną przez szkołę. Nie dość że można coś pożytecznego wyciągnać z zajęć, to(co może uchodzić za największy + całej sytuacji) można otrzymać zwolnienie z łaciny podczas studiowania m.in. medycyny
jestem tego najlepszym przykładem. Mogę spać do późna w czwartki, a nie wstawać skoro świt i jechać na jakieś głupie prelekcje
Łaciny w dużej mierze to się nauczycie na anatomii:]



kurde moje konto ollciaq zostało zablokowane, szajs
Klaudyś
Posty: 23
Rejestracja: 25 mar 2008, o 14:36

Re: £acina

Post autor: Klaudyś »

dobra, a ile wy mialiście godzin łaciny w tygodniu? Bo ja mam jedną i pani profesor za wszelką cenę próbuje nas czegoś nauczyć. Tak więc tydzień temu mieliśmy na jednej godzinie imperfectum i futurum I indicativi activi I - IV koniugacji i esse, stronę bierną I, II i III grupy czasów. Na następnej lekcji sprawdzian z tego i 20 sentencji łacińskich na pamięć.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: £acina

Post autor: york »

imperfectum i futurum I indicativi activi I - IV koniugacji i esse, stronę bierną I, II i III grupy czasów. Na następnej lekcji sprawdzian z tego i 20 sentencji łacińskich na pamięć.
ciesz się, że tylko tyle
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: £acina

Post autor: Padre Morf »

dokładnie
ollciakus
Posty: 60
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:55

Re: £acina

Post autor: ollciakus »

ojej. grunt zeby tylko zaliczyc ten przedmiot. Juz lepiej przez liceum sie pomęczyć niz na studiach sobie tym du** truć. Ode mnie to chyba kazdy zaluje ze zrezygnowal z chodzenia w liceum na lacine kiedy taka mial mozliwosc.
Więc.zacisnac zeby i do roboty
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: £acina

Post autor: york »

ale z tego co wiem, to nie na wszystkich uczelniach zwalniają z łaciny
ollciakus
Posty: 60
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:55

Re: £acina

Post autor: ollciakus »

to juz nawet dla samego zbudowania sobie podstaw
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: £acina

Post autor: Padre Morf »

ollciakus pisze:to juz nawet dla samego zbudowania sobie podstaw
Fajnie ale po co? Łacina (na poziomie nauczanym na AMach) nie jest jakoś wybitnie trudnym do zaliczenia przedmiotem.
mimi11 pisze:ale z tego co wiem, to nie na wszystkich uczelniach zwalniają z łaciny
Owszem nie wszędzie. Ja np. musiałem napisać kolokwium z recept (zasady czytania, wypisywania, skróty recepturowe itd) bo tego na łacinie na drugim kierunku nie miałem.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości