Agamy i inne jaszczurki

Wszystko gadach, tych żyjących na wolności i w naszych terrariach.
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Agamy i inne jaszczurki

Post autor: funieczek »

W lutym planuje kupić jaszczurkę dużo gatunków mi się podoba. Np. agama brodata,błotna,gekon. I z tym się wiążą moje pytanka:
1.Czy agamy zimują (na allegro koleś chce sprzedać błotną i pisze że zimowała a na żadnej stronce nic nie pisze o zimowaniu)
2.Znacie jakieś jaszczurki które żyją min 10lat i nie wymagają dużego terra? (terra do 70cm)
3.Wiem że agama błotna jest dość duża ale śliczna Przez ile mogłaby być w terra 70cm

Z GóRY DZIęKI ZA DOBRE POMOCE BęDę DAWAłAPOMóGł/POMOGłA
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Agamy i inne jaszczurki

Post autor: Pablo »

Witam

1.Ogólnie rzecz biorą to jaszczurki również zimują tak jak węże, ale oczywiście tylko gdy chcemy je rozmnażać inaczej nie ma takiej potrzeby

2.No cóż, co do długości życia jaszczurek to różnie bywa, np. agama błotna od 15-20 lat, chiński gekon lampraci np. ok. 15 . To wszystko zależy jakbyś się opiekowała gadem. , jeśli chodzi o terra do 70 cm to, gekon lamraci wymaga 70/40/40cm dla jednego osobnika nie jest to duże terrarium

3.No nie da się ukryć że agama błotna dorasta do sporych rozmiarów, jak długo można trzymać, hmm to zależy jak się krami, jak szybko rośnie, a terrarium dal jednego osobnika to 120cm x 80cm x 150cm więc już trochę spore
Dla agamy do 25 cm wystarczy terrarium o wymiarach: 60cm x 40cm x 40cm, od 25cm do 45cm wymiary to 80cm x 50cm x 60cm, a od 45cm terrarium docelowe.
No i ważne nie powinno się trzymać w jedynym terrarium dwóch samów

Jeśli jakieś jeszcze pytania to zadawaj śmiało.

Pozdrawiam
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: Agamy i inne jaszczurki

Post autor: funieczek »

Dzięki:) pytanek narazie już nie mam)
A że samca 1w terra to wiem bo przeważnie każde zwierze nie moze być z drugim samcem w terra) Daje pomógł))

pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość