Akademiki i stypendia UMED

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
photoshopek
Posty: 195
Rejestracja: 7 paź 2013, o 15:47

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: photoshopek »

Dostałam akademik nr 1.
Przeszukałam forum, ale konkretnych informacji oprócz pryszniców w piwnicy, nie znalazłam.
Może jakiś uczynny starszy kolega udzieli odpowiedzi na moje pytania. Co jest na wyposażeniu pokoju 2-osobowego? Co powinnam koniecznie zabrać z domu? I jak jest z kluczami od pokoi, każdy ma swój czy jest tylko jeden?
veloney
Posty: 24
Rejestracja: 17 mar 2013, o 00:53

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: veloney »

W każdym pokoju znajduje się aneks z umywalką, tam kilka półek wiszących i stojąca. Oprócz tego jest całkiem spora szafa, trzy stoły/biurka, 2 łóżka, 3 krzesła, 2 stoliki nocne, regał. Przy kwaterowaniu można pobrać firankę, zasłonki, pościel, koce. No i to w sumie tyle jak na standardowe wyposażenie. Z domu zabierasz całą resztę, która jest Ci niezbędna do życia Kluczyk od pokoju jest jeden, który powinno się przy wyjściu zostawiać na portierni, aczkolwiek jeśli razem ze współlokatorką zaocznie dorobicie sobie drugi nic się nie stanie.
m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: m0rix »

Na wyposażeniu są 2 tapczany, 1 regał, 2 lub 3 stoliki/blaty, 2 lub 3 krzesła, 2 szafki nocne, 2 wiszące półki, w przedsionku szafa oraz umywalka. Na miejscu najlepiej odkupić od kogoś lodówkę bo takich zbytecznych luksósów nie ma na wyposażeniu pokoi (ogłoszenia są na tablicach przy wejściu na korytarzu) chyba, że nie przeszkadza Ci trzymanie masła za oknem. Warto tez kupić router, bo gniazdko ethernetowe do korzystania z neta po kablu w pokoju jest tylko 1, albo dogadać się z sąsiadami których sygnał dociera do pokoju. Warto też wziąć swoją pościel, chyba, że wolisz spanie w przydziałowej", która delikatnie mówiąc czasy swojej nowości ma dawno za sobą. Jeżeli masz miejsce w samochodzie to wato wziąć z domu odkurzacz żeby odkurzyć tapczan bo jednak przez lata zbiera się w nich trochę kurzu, a potem osoba która Cię przywiezie weźmie go z powrotem.
photoshopek
Posty: 195
Rejestracja: 7 paź 2013, o 15:47

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: photoshopek »

bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi.
to znaczy, że nie ma lodówek na piętrach tylko każdy ma swoją?

m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: m0rix »

Nie ma na korytarzu, ani nigdzie indziej. Każdy ma prywatną w pokoju na spółkę ze współlokatorem.
kate2013
Posty: 40
Rejestracja: 1 gru 2012, o 11:21

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: kate2013 »

czy dobrze gdzies przeczytałam, że jeśli dostane stypendium socjalne to pieniadze za pazdziernik dostane dopiero na poczatku listopada?
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: Anielka »

tak. dostajesz kasę pod koniec listopada za dwa miesiące.
Julitta
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2014, o 17:39

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: Julitta »

Hejka,
dostałam miejsce DS III, wreszcie mam gdzie mieszkać, jupi!
I tu pojawia się pytanie - jak tam jest
Słyszałam tylko, że podobno jest tam dużo obcokrajowców. Czy to prawda, a jeśli tak to jaka jest tam atmosfera? jakie są standardy, co jest na wyposażeniu pokoi, czy jest dostęp do lodówki czy tak jak w DS I trzeba mieć własną? I czy tak jak w DS I i II na dole jest klub?
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: KatarzynaZSDM »

A da się jakoś zamienić akademik na inny?

Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: KatarzynaZSDM »

Wie ktoś czy można w Łodzi wynająć pokój tymczasowo, gdzieś odbiło mi się o uszy, że jest coś takiego.
Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: Giardia Lamblia »

Są pokoje gościnne w akademikach. Zadzwoń i zapytaj. Trzeba rezerwować wcześniej.
Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: rysieńka »

Julitta pisze:dostałam miejsce DS III, wreszcie mam gdzie mieszkać, jupi!
III jest fajna, nie mieszkałam, ale czasami wpadałam
Masz tak zwany aneks tj. na dwa pokoje kibel i łazienka i przedpokój w nim lodówka, jakieś szafki. W pokoju łóżko, biurko, szafa, półka nad łóżkiem. Pokoje w różnym stanie technicznym, dla mnie łazienka syfiasta choć podobnież miałam okazję korzystać z zadbanej.

Jest dużo obcokrajowców, co nadaje fajnych klimat.
Zasadniczo jest tam cicho, bo wszystkie impry są w tzn. ryjcu", no chyba że mieszkasz obok ryjca
Julitta
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2014, o 17:39

Re: Akademiki i stypendia UMED

Post autor: Julitta »

Dzięki
Mam nadzieję że będzie fajnie i trafię na dobrą łazienkę a jak nie to trudno. Dziś tam jadę, to zobaczę jak tam jest.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości