aksamitny pajak???

Rozpoznawanie pajęczaków na podstawie zdjęć i opisów. Przypomina pająka ale chcesz znać szczegóły. Pamiętaj dodać zdjęcia w dużym przybliżeniu!
duzy_odwlok
Posty: 3
Rejestracja: 3 paź 2010, o 22:55

aksamitny pajak???

Post autor: duzy_odwlok »

Znaleziono w lazience w Londynie. Wygladal jak z aksamitu. Pajak?
Załączniki
217.JPG
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: aksamitny pajak???

Post autor: Wodnik07 »

Tak pająk.
Dodam, ze istnieje grupa pająków - aksamitnikowate

oblookaj w google:

Gnaphosidae i Clubiona sp - wg mnie to któryś z tych. Sam stawiałbym raczej na 1 ale może to poprzez np lampę wyszedł taki kolor wiec sam ocen.
Co do konkretnego gatunku to raczej się nie da określić po tej fotce. Ogólnie ciężko określa się pająki z tych grup.

A czemu odwłok gruby? Albo najedzony był pajączek lub co wg mnie bardziej pasuje - możliwe ze samiczka która będzie składać jaja

Pozdrawiam
duzy_odwlok
Posty: 3
Rejestracja: 3 paź 2010, o 22:55

Re: aksamitny pajak???

Post autor: duzy_odwlok »

juz stracilam nadzieje, ze Ktos sie odezwie:))) Ja strzelilam z ta nazwa aksamitny, bo wygladal jak z pluszu:)), ale widze, ze proroczo. Zaraz sprawdze linkiten pajak wygladal jakby mial taki mocny tulow, dlatego w ogole brak pewnosci czy to pajak, Zaraz sprawdze te nazwy, ktore podales. Dziekuje:)
duzy_odwlok
Posty: 3
Rejestracja: 3 paź 2010, o 22:55

Re: aksamitny pajak???

Post autor: duzy_odwlok »

no przykro mi, ale uwazam , ze to totalnie inne pajaki niz ten ktory sfotografowalam:( Poza tym zdjecie po powiekszeniu jest dosc dokladne. Pozdrawiam all:)
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: aksamitny pajak???

Post autor: Wodnik07 »

Na 100% to pająk
Hehe ja jednak bym się upierał nadal, że to jakiś Gnaphosidae sp.
Nie wiem jaki gatunek i czy może to coś spokrewnionego z nimi ale wkleje Ci przykładowe fotki tych pająków i looknij. A jeśli, rzeczywiście inne będą to napisz co miał innego.
1.jpg
2.jpg
albo może to być podobny do nich pajączek Scotophaeus sp.
3.jpg
3.jpg (24.58 KiB) Przejrzano 7968 razy
na fotce oczywiście samiec więc ma z przodu na nogogłaszczkach takie kulki i do tego odwłok ma mały. Samiczka tych kulek nie ma i do tego odwłok ma duży. A masywne ciało to cecha tych pająków)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość