Alternatywa mimozy

Forum ogrodnicze poświęcone uprawie roślin, znajdziesz tu odpowiedzi na większość pytań i problemów związanych z ogrodnictwem.
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

Teraz karambola wygląda tak (jak i trzy pozostałe):
Załączniki
większa karambola.jpg
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: WojtekB »

pio34 pisze:Teraz karambola wygląda tak (jak i trzy pozostałe):
Ładnie ja poczekam ze swoją prezentacją cytrusów.

Napiszę tylko tyle, że jestem w trakcie ukorzeniania oliwki
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

Teraz karambole wyglądają tak:
Aby do wiosny.
Załączniki
ABCD0019.JPG
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: WojtekB »

Dostałem karambole już jakiś czas temu, wsadziłem nasiona do ziemi i nic tak samo kumkwaty, licz i granaty będę dalej próbował, ale o tej porze nic może z tego nie wyjść (najbardziej ucieszyłbym się z wyhodowania kumkwaty i granatowca).


Stratyfikujesz nasiona przed wysianiem do ziemi
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

WojtekB pisze:Dostałem karambole już jakiś czas temu, wsadziłem nasiona do ziemi i nic tak samo kumkwaty, licz i granaty będę dalej próbował, ale o tej porze nic może z tego nie wyjść (najbardziej ucieszyłbym się z wyhodowania kumkwaty i granatowca).
Stratyfikujesz nasiona przed wysianiem do ziemi
Nic nie stratyfikuję. Dawniej sadziłem liczi to ładnie kiełkowały, ale o wzroście lepiej nie wspominać. Teraz posadziłem rambutany i małe limonki (średnica owoców ok 3 cm).


Mam podrośnięte kumkwaty, pomidor drzewiasty ma ponad 1 metr , chociaż jeden poszedł na stracenie (latem rosły na działce) drugi który przywiozłem do domu ładnie odbił. Kawa też ładnie rośnie.

A co dotyczy karambol to lepiej poczekać aż będą żółte z brązowymi żebrami.
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

Niestety nasiona rambutanów pleśnieją. Pewnie to przez ziemię ekologiczną która wygląda jak efekt pracy dżdżownic, nie jest luźna i okleja nasiona.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: WojtekB »

pio34 pisze:Niestety nasiona rambutanów pleśnieją. Pewnie to przez ziemię ekologiczną która wygląda jak efekt pracy dżdżownic, nie jest luźna i okleja nasiona.
Tak to jest z tymi cudownymi ziemiami ja przejechałem się na specjalnej ziemi do sadzonek i rozsad - nic prawie w niej nie kiełkuje (przypuszczam, że z winny nawozu długo działającego ). Najlepsza jest zwykła uniwersalna ziemia + trochę perlitu + jakiś drenaż (drobny żwir w moim przypadku). Jedynie do cytrusów stosuję specjalną ziemię z substrala.

Ja poczekam z moim sukcesem (jak podrosną rośliny to wrzucę foto ).
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

Mam nadzieję, że jak przyjadę do domu na święta to jeszcze coś zostanie Teraz nie ma kto się opiekować karambolami. Jeśli wszystkie zginęły to nie będzie koniec wątku, karambole posieję znów, na wiosnę.
W niedalekiej przyszłości założę także wątek o pomidorze drzewiastym, ponieważ mam (chyba.) bardzo ładny okaz z tegorocznego siewu
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: WojtekB »

WojtekB pisze:Ja poczekam z moim sukcesem (jak podrosną rośliny to wrzucę foto ).
Jak przetrwają to wrzucę figi pospolite i liczi być może karambola dołączy do tego grona, bo chciałem wyrzucić nasiona, ale zauważyłem że dwa puszczają małe kiełki i je zostawiłem jeszcze
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

Karambole mam teraz dwie, mają się nieźle. Pomidorowi drzewiastemu też się nie najgorzej wiedzie.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: WojtekB »

Jedna karambola wykiełkowała i z opóźnieniem figowce też. Teraz próbuję z awokado i granatami
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

Awokado kiedyś miałem, rosło bardzo szybko, wyniosłem je do suszarni gdzie wyrosło do wysokości ok.1 metra, lecz ktoś je ukradł.
_
I jeszcze zdjęcie owocu karamboli z której wziąłem nasiona:
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Alternatywa mimozy

Post autor: pio91 »

Tutaj są moje karambole. Jedna rośnie w ziemi łąkowej, gliniastej. Druga zaś w uniwersalnej ziemi ogrodniczej (ta ledwie żywa). Widać, że karambole rosną jak na drożdżach, ciekawe co będzie latem
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości