Amnestia dla maturzystów

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
kooren

Re: Amnestia dla maturzystów

Post autor: kooren »

A jeśli chodzi o biologię?teŻ zamierzam ją zdawać,a tam liczą się szczegółowe odpowiedzi:/
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Amnestia dla maturzystów

Post autor: Vinci »

Ze wszytkich przedmiotów tak jest.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Amnestia dla maturzystów

Post autor: Anielica88 »

Vinci pisze:teraz juz nie ma klucza odpowiedzi tylko wskazówki do sprawdzania.
ale maja glupie wytyczne, ktore nawet prawidlowa odpowiedz kasuja bo kluczu odpowiedzi wymagane bylo konkretne słowo. czasem w czasie stresu trudno wpasc na pewne rzeczy. zreszta sami sie przekonacie ososbiscie wolalabym stara mature. głupota jest wymyslec cos czego samemu by sie w zyciu dobrze nie rozwiazalo nie ma szanas napisac nowa mature na 100% bo zawsze znajdzie sie jakies ale Moja byla polonista trzymala sie bardzo scisle klucza rozwiazan przez co wszyscy otrzymywali 1 :d I wybaczcie tez sie ciesze z tej amnestii mimio tego ze za duzo to ona mi pomoc nie moze ale zawsze ta nadzieja ze mature sie zda, a za rok mozna poprawic na taki wynik o jakim sie marzy. teraz wiekszosc robi wszytsko na leb i szyje a jaki to ma sens. zadny. stres i nie przespane noce bo w LO zamiast sie uczyc biologii to sie uczylo głupiej fizyki bo nie bylo szanas zeby ze spr dostac pozytywna ocene jak nauczycielka wymagala znajomosci zeszytu na pamiec i w dodtaku odpytywala nie z 3 lekcji ostatnich tylko z calego dzialu. glupota
dod

Re: Amnestia dla maturzystów

Post autor: dod »

witam!
piszę maturę w tym roku dobrze się uczę i nie mam zamiaru sprzedawać w warzywniaku. moim zdaniem matura jest najgłupszym egzaminem zycia. w opiniach wymadrzaaja sie ci ktorzy juz ja zdali i pisali ja na innych zasadach wiec nie maja glosu. giertych zrobil zle ze dal taka promocje zamiast innej. moim zdaniem powinny zostac podane 10 utworow z ktorych opracowany zostanie temat. nie znam osoby ktora przeczytalaby wszystkie lektury. pisze tu o maturze z polskiego gdyz nigdy nie wiadomo co moze sie trafic. i go najbardziej sie boje. w mojej szkole nie byloluzu dopiero po radzie mialem spokój na napisanie pracy i powtórki. to naprawde rzecz nie do przyjecia ze mowicie tak o nas przyszłych () niewazne kim bedziemy. wy starsi tez czuliscie stres przed matura. to wasi rowiesnicy ucza nas przedmiotow maturalnych i powiem krutko **** MNIE NAUCZYLI¦CIE nauczyciele zdałem mature probna bo sam siedzialem i studiowalem. dzis nie ma dobrych nayczycieli a nie uczniow . przepraszam za wulgaryzmy i to ze pisze bez polskich znakow ale jestem zdenerwowany tym co przeczytalem i nie mam czasu sie starac. TRZYMAJCIE SIÊ KOLEDZY I KOLE¯ANKI (MATURZY¦CI)

wulgaryzmy usunięte
Ostatnio zmieniony 1 maja 2007, o 20:55 przez dod, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Amnestia dla maturzystów

Post autor: badger »

dod pisze:powinny zostac podane 10 utworow z ktorych opracowany zostanie temat. nie znam osoby ktora przeczytalaby wszystkie lektury
ja przeczytalem moze z polowe lektur ale do matury nauczylem sie problematyki i ogolnej tresci wszystkich utworow. Nie jest tego az tak duzo. Przerabiam codziennie jedna epoke i jakos daje rade.
dod pisze:dzis nie ma dobrych nayczycieli
Tutaj sie nie zgodze, w mojej szkole jest wiekszosc bardzo dobrych nauczycieli. Sadzac po twoim slownictwie to zaden nauczyciel by cie nic nie nauczyl.
dod pisze:TRZYMAJCIE SIĘ KOLEDZY I KOLEŻANKI (MATURZYŚCI)
Dzieki i nawzajem
beba
Posty: 401
Rejestracja: 29 gru 2006, o 19:51

Re: Amnestia dla maturzystów

Post autor: beba »

A jeśli chodzi o biologię?też zamierzam ją zdawać,a tam liczą się szczegółowe odpowiedzi:/
Z biologią jeśli chodzi o odpowiedzi to myślę, ze jest mniejszy problem niz z polskim. Niektóre zadania wymagaja wręcz bardzo konkretnych odpowiedzi, do innych stosuje się szereg proponowanych wzorów kluczowych odpowiedzi. ale to scisły przedmiot więc trzeba pisać rzeczowo.
kit

nie zgadzam się

Post autor: kit »

:| JeŻeli ktoś nie jest polakiem i zdaje w Polsce, to dla niego jest to szansa, gdyŻ niema Żadnych ulg dla osób nie będących Polakami
zzzz

Re: Amnestia dla maturzystów

Post autor: zzzz »

wiem jedno nie zdałąm matury z jezyka angielskiego pomimo tego ze przez 4 lata uczylam sie i srednia z mojego dyplomu wynosi 4,6.poprostu zabrakło mi szczescia :(:(:(
joanna

Re: Amnestia dla maturzystów

Post autor: joanna »

myslę ze amnestai to jest spoko bo kaŻdemy się moŻe podwinąc noga nawet tym najlepszym, przecieŻ tu jest strech i tak dalej. tak Że dziekujemy!
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Amnestia dla maturzystów

Post autor: żabka »

Joanna, ale weź pod uwagę, że na maturze żeby zdać wystarczy 30% z podstawy! to jest naprawde bardzo mało, na pierwszych lepszych studiach żeby zaliczyć co kolwiek będziesz musiała mieć co najmniej 61% a mnie zdarzyło się (juz ba pierwszym roku) i 70! Więc może nie przesadzajcie. To oczywiste, że człowiek przed maturą się denerwuje, że mu się noga powinie, ale potem okazuję się, że jak ktoś był przygotowany to jednak nie taki diabeł straszny A to jakby nie bylo jest egzamin dojrzałośi a nie kartkówka w gimnazjum.
dj_rafael

Re: Amnestia dla maturzystów

Post autor: dj_rafael »

mam takie pytanie:
zdawałem mature w 2005roku zdałem j.polski ustny i pisemny,wybrany przedmiot,j.angielski pisemny natomiast nie było mnie na egzaminie ustnym z angielskiego!zdawałem go teraz i niestety oblałem :( !moje pytanie jest takie czy dostane teraz świadectwo maturalne tzw.amnestie :?: :?: :?:
go¶æ

Re: Amnestia dla maturzystów

Post autor: go¶æ »

Tak czytam ten cały sprzeciw przeciwko amnestii. Uczęszczałam do najbardziej elitarnego ogólniaka w mieście. Koszmar przeŻywałam na większości przedmiotów. Nauczycielestarej daty nie uznający np, itp. Masakra, bo nie popuszczali nam z niczego. W 2 klasie siedziałam prawie cały czas w ksiąŻkach. Jednak uzyskałam śr. 4,4. I jestem byłam z tego całkowicie zadowolona. Co zdawałam? Matematykę - rozszerzoną. Z maty miałam 4. Wszystkie sprawdziany na 3, 4. A matura? Załamuję się w tej chwili, bo wiem, Że oblałam. Po 30 min siedzenia na auli dostałam skurczów Żołądka. I myślałam tylko o tym kiedy minie czas. Ostatni rok przyniósł mi tak wiele cierpienia, a mimo to osiągnęłam bardzo wiele. I właśnie na tej pieprzonej auli wszystko wróciło. Głupiego zadania z wielomianów nie potrafiłam rozgryźć. A na lekcjach zrobiłam ich z 100 jak nie więcej.

Nerwy. niestety nie potrafiłam sie uspokoić.

Wróciłam do domu i na spokojnie usiłowałam rozwiązać zadania. Wyniki wychodziły zupełnie inne. Sprawdziłam wyniki i załamałam się.

Nie rozumiecie jak moŻna nie uzyskać tych 30%. Na wszystkich forach obraŻa się takie osoby. To przykre i Żałosne. Wiele osób zdających matme stanęło w tym roku pod kreską. Wiadomo, Że aby dostać się na dzienne teraz, gdy mamy wybrać rozszerzenia czy podst, to oczywiste, Że naleŻy brać rozszerzenie. Bo tylko z tym będą przyjmować na polibude. A pdst na zaoczne wysłać. Chciałam politechnike i wybrałam rozszerzenie. Szkoda, Że musiałam wybrać poziom dopiero w 3 kl. Bo od pierwszej klasy wałkowali nam w większości podstawy, by zdać ten poziom podstawowy wysoko i potem nadrobić rozszerzeniem. Oto cała prawda. System.

Nie jestem za amnestią. Myślę, Że egzaminy powtórkowe powinny być po prostu wcześniej. np juŻ w sierpniu. Ewentualnie ta sesja zimowa.

Teraz mogę się jedynie modlić, Że dostanę się na zaoczne i mam nadzieję, Że ta amnestia w czymś mi pomoŻe. Jak widać, są osoby, których ona naprawdę ratuje. Planowałam bankowość i finanse. Zawsze byłam dobra z przedsiębiorczości. z matmy miałam mocne 4 choć mieliśmy kose taką, Że uwaliła w pierwszym roku 4 uczniów. Więc czy to jak rozwiąŻe przypadkowe 11 zadań ma świadczyć o moim doświadczeniu z matematyką? Kilka zadań ma ocenić moją wiedzę o analizie matematycznej? No przepraszam.

A to, Że ktoś obijał się przez 3 lata nic mnie nie obchodzi. Jeśli da w łapę na uczelni - proszę bardzo. Bo to on będzie miał problemy w przyszłości w zawodzie. Bo w Życiu codziennym, dorosłym, Żadne obijanie nie przejdzie.

Tak więc, gratuluję logiki, osobom wyraŻającym się w sposób krytyczny na temat, który nie jest przeanalizowany przez nich do końca. Wszystko ma plusy i minusy.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Amnestia dla maturzystów

Post autor: Anielica88 »

wiadomo ze kazdemu sie moze powinnac noga bez wzgledu na to czy byl dobry w szkole z danego przedmiotu czy nie Nie ma sie co przejmowac. to tylko matura choc wiadomo ze jednak jest to nietypowe i przygnebiajace ze wszytskie plany sie wala wiecej optymizmu i patrzec na swiat z lepszej perspektywy.moze ci sie uda zdac jak i innym maturzystom. i zycie samo potoczy sie wg planu ktore zaplanujesz na nowo:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości