analityka medyczna 2015/16 sum

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
dreamer21
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2015, o 13:49

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: dreamer21 »

też miałam obawy odnośnie rynku pracy po studiach, ale słyszałam że po specjalizacjach zarobki rosną 2,3 razy i dużo łatwiej dostać prace w zawodziegt

Nojestem
Posty: 124
Rejestracja: 9 maja 2015, o 22:28

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: Nojestem »

Ładnie spadł próg w Gdańsku ze 151 do 150
dreamer21
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2015, o 13:49

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: dreamer21 »

młodzi lekarze zaraz po studiach też kokosów nie zarobią jak to mówią nie od razu Rzym zbudowano

Nojestem
Posty: 124
Rejestracja: 9 maja 2015, o 22:28

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: Nojestem »

Kod: Zaznacz cały

gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080118/MAGAZYN/718705298
młody lekarz już na początku zarabia lepiej niż taki diagnosta ze stażem i st. specjalizacji.
dreamer21
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2015, o 13:49

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: dreamer21 »

Kod: Zaznacz cały

pulshr.pl/wynagrodzenia/ile-zarabia-laborant-ile-lider-a-ile-kierownik-laboratorium,25350.html
ktoś326
Posty: 20
Rejestracja: 7 lip 2015, o 17:34

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: ktoś326 »

Jeśli będę zarabiał ok 2,5 tyś to będę zadowolony. Wiem, że na taką kasę nie ma co liczyć zaraz po studiach ale po jakimś czasie przepracowania w zawodzie. Mam nadzieje, że się nie zawiodę

dreamer21
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2015, o 13:49

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: dreamer21 »

w szpitalu za dyżur świąteczny tj. w weekend np z soboty na niedziele dostaje się 500zł, a za zwykły 300:) także nie jest tak źle

Awatar użytkownika
Blackvarie
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2015, o 13:44

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: Blackvarie »

Ktoś326, 125 na stacjonarną farmację - raczej braknie Ci punktów w tym roku, chyba że rozważasz jeszcze opcję niestacjonarnych. A próbować zawsze można, od maja do tego momentu kilka dziwnych rzeczy wydarzyło się w związku z maturą i rekrutacją, więc nawet nie byłabym zaskoczona spadającym nagle progiem na niektóre kierunki. Najważniejsze, że się dostałeś i masz jakąś opcję, nawet jeśli na przeczekanie.
Mam na swoim koncie roczną przerwę po LO i w tym roku idę na pierwsze rozpoznanie studenckiego terenu. Na chwilę obecną na ŚUM, więc prawdopodobnie widzimy się w październiku!
ktoś326
Posty: 20
Rejestracja: 7 lip 2015, o 17:34

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: ktoś326 »

No właśnie wiem, że mi nie pyknie na farme ale powiedzmy, że zostałem troche przymuszony żeby na nią złożyć Niestacjonarne odpadają.

A na jaki kierunek się wybierasz?

Awatar użytkownika
Blackvarie
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2015, o 13:44

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: Blackvarie »

Najprawdopodobniej analityka medyczna.
ktoś326
Posty: 20
Rejestracja: 7 lip 2015, o 17:34

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: ktoś326 »

Aa to do zobaczenia a składałaś jeszcze na coś?

stonycinderella
Posty: 41
Rejestracja: 18 lip 2014, o 15:11

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: stonycinderella »

Dodam jeszcze, że w najgorszym (ale czy w sumie na pewno najgorszym?) razie pozostaje praca na uczelni. Kokosy to też nie są, ale zawsze jakaś praca inna niż za kasą.
Dodatkowo, pamiętajcie, że to nie jest analityka medyczna, diagnostyka laboratoryjna, tylko MEDYCYNA LABORATORYJNA. Bez nas lekarz nie byłby w stanie zrobić niczego. Krew na krzyżówkę? My. Śródoperacyjne czy jakiekolwiek badanie histopatologiczne? My. Ba, bez nas lekarze nie mogliby być lekarzami bo. kto im zrobi badania do książeczki? Oczywiście, że my! To, że nie będziemy trzymać rąk w czyjejś klatce, brzuchu czy innej jamie ciała, nie znaczy, że nie jesteśmy potrzebni. Nasze studia łączą w sobie także medycynę i farmację. I to właściwie na nas spoczywa cała odpowiedzialność. Zaczynamy być coraz bardziej doceniani, otwierają się dla nas nowe możliwości. Liczmy na to, że zanim skończymy studia sytuacja poprawi się na tyle, że w końcu będziemy traktowani na równi z lekarzami
kwasna
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2014, o 11:33

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: kwasna »

kto&#x15B326 pisze:Blackvarie złożyłem jeszcze na farmacje na ŚUM ale raczej nie ma szans żebym się tam dostał ze 125 punktami. Złożyłem na farme tylko dlatego że babka od biol powiedziala mi że warto spróbować i dzisiaj gościu z dziekanatu powiedział, że jeszcze nic nie wiadomo, żebym nie zakładał, że się nie dostane. Myśle, że to jednak musiałby być cud żeby próg spadł o 10 pkt zwłaszcza że w tym roki progi wzrosły. Myślałem też o poprawie matury za rok ale jeszcze nie podjąlem decyzji. Na pewno nie robie sobie gap year bo nie dałbym rady usiedzieć w domu a poza tym rodzice mi nie pozwolą na to. A Ty na co się wybierasz? Czy może już studiujesz?

Studiowanie analityki to dobry pomysł a jeśli ciągnie Cię też do farmacji to fajną opcją jest dołączenie do studiowania analityki technika farmaceutycznego, który trwa 2 lata i robisz praktycznie to samo co magister farmacji. Polecam, bo sama wybrałam taką podwójną opcję )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości