analityka medyczna 2015/16 sum

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
itsjhere
Posty: 3
Rejestracja: 5 lip 2015, o 17:53

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: itsjhere »

Rozkład zajęć zależy od grupy, w której jesteś. I na przykład może być tak, że w jeden dzień masz zajęcia w jednym budynku, a w inny rano na Kasztanowej, a potem na Ostrogórskiej. Trudno mi tu coś więcej powiedzieć, bo chyba nikt na pierwszym roku nie studiował dwóch kierunków.

Kod: Zaznacz cały

sum.edu.pl/harmonogramy-wfzoml
na tej stronie są rozkłady zajęć z tego roku, możesz sobie popatrzeć jak to wygląda i porównać mniej więcej z drugim kierunkiem. Jest tam też napisane, w którym miejscu jakie zajęcia. Jagiellońska i Ostrogórska(akademiki) są blisko siebie, jakieś 5 minut drogi. Na Jedności i Kasztanową już trochę dalej.
dreamer21
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2015, o 13:49

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: dreamer21 »

a wykładowcy w miare spoko? bardzo cisną? no i w ogóle pierwszy rok jest ciężki czy w miare lajtowy?

dreamer21
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2015, o 13:49

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: dreamer21 »

a jak się przemieszcza do tych dalszych miejsc to na nogach czy tramwajem? i są jakieś bilety semestralne?

itsjhere
Posty: 3
Rejestracja: 5 lip 2015, o 17:53

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: itsjhere »

Studia ogólnie nie są proste, dużo materiału, dużo nauki, mnóstwo kolokwiów, a egzaminy to już swoją drogą. Ale jak się ktoś w miarę systematycznie uczy to da się ze wszystkim radę. Wykładowcy jak wykładowcy, jedni fajni, inni już mniej. Na przykład od biofizyki bardzo spoko, a na chemii nieorganicznej to zależy na kogo się trafi, bo z jedną panią to nie jest za łatwo. Ale według mnie studia są ciekawe, na laborkach fajna zabawa.

Co do tych dalszych miejsc ( Jedności/Kasztanowa) to są tramwaje i autobusy, na nogach to trochę by się szło. Bilety są na pewno miesięczne, co do semestralnych to nie wiem. Ale czasami takie jednorazowe się bardziej opłaca, bo na przykład w drugim semestrze na Jedności już nie ma żadnego przedmiotu, na Kasztanowej tylko jeden - mówię tu oczywiście o takim przypadku jak się mieszka w okolicy Jagiellońskiej/Ostrogórskiej, że tam już nie trzeba dojeżdżać
ktoś326
Posty: 20
Rejestracja: 7 lip 2015, o 17:34

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: ktoś326 »

A jest możliwe jednoczesne studiowania analityki i przygotowanie się na poprawę matury? Będzie w ogóle na to czas?

dreamer21
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2015, o 13:49

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: dreamer21 »

a podręczniki kupowane czy z biblioteki?:) i o której mniej wiecej kończą się zajęcia? bywa tak że siedzi się od rana do wieczora?

Nojestem
Posty: 124
Rejestracja: 9 maja 2015, o 22:28

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: Nojestem »

kto&#x15B326 pisze:A jest możliwe jednoczesne studiowania analityki i przygotowanie się na poprawę matury? Będzie w ogóle na to czas?

Owszem jest, i wiesz coś ci powiem - Wszystko zależy od ciebie, jeżeli dobrze wszystko rozegrasz z nauką i ze studiami. Zrezygnuj przez rok z bycia studentem, poświęć się na 120% i na pewno efekty będą widoczne
nikodem3023
Posty: 19
Rejestracja: 3 lip 2015, o 20:51

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: nikodem3023 »

Wybrałem jednak Białystok,mam nadzieję że się dostanę W ubiegłym roku próg wynosił 94 pkt.No zobaczymy
ktoś326
Posty: 20
Rejestracja: 7 lip 2015, o 17:34

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: ktoś326 »

A warto kupować materiały na 1 rok, które tak często są tu proponowane przez różne osoby?

kotnadachu
Posty: 39
Rejestracja: 28 cze 2014, o 22:03

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: kotnadachu »

kto&#x15B326 pisze:A warto kupować materiały na 1 rok, które tak często są tu proponowane przez różne osoby?

Też skończyłam pierwszy rok analityki na śumie. Jeżeli chodzi o materiały to warto,ale trzeba mieć szczęście,że otrzymało się je od osoby,która faktycznie starała się mieć kompletne notatki. Często ludzie sprzedają jakieś płyty w rozsądnych cenach. Jeżeli trafi się na fajne osoby w grupie to też się czymś podzielą.
kotnadachu
Posty: 39
Rejestracja: 28 cze 2014, o 22:03

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: kotnadachu »

[quote="dreamer21"]a podręczniki kupowane czy z biblioteki?:) i o której mniej wiecej kończą się zajęcia? bywa tak że siedzi się od rana do wieczora?

[/quotz

Raczej z biblioteki. Warto szybko się rejestrować w bibliotece i brać co potrzebne. Ale od razu mówię, ze tych książek jest niezbyt dużo. Z pierwszego półrocza pamiętam tylko książkę do biologii medycznej,którą sobie nawet skserowałam
dreamer21
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2015, o 13:49

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: dreamer21 »

a co z zajęciami?:) bywa tak że są od rana do wieczora?

stonycinderella
Posty: 41
Rejestracja: 18 lip 2014, o 15:11

Re: analityka medyczna 2015/16 sum

Post autor: stonycinderella »

Również skończyłam pierwszy rok analityki na sumie. Jeśli chodzi o zajęcia, to owszem, zdarzy się jakaś poszkodowana grupa, która jeden dzień w tygodniu ma długo zajęcia, ale zawsze można się z kimś dogadać i przenieść się do innej grupy. Generalnie w pierwszym semestrze przez większość jego trwania miałam wolne od popołudnia w czwartek do popołudnia w poniedziałek. Najpóźniej kończyłam 17:00. Fajne jest też to, że większość zajęć kończy się około miesiąc przed sesją, więc jest czas na poprawy.

Jakby co, mam do podarowania notatki w formie elektronicznej. Za darmoszkę (sama dostałam to i oddam, a co mi tam).

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości