Analityka medyczna (CM w Bydgoszczy)

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Analityka medyczna (CM w Bydgoszczy)

Post autor: Passiflora »

Witam

W tym roku pewnie zabraknie mi punktów na stomatologię, która jest moim kierunkiem docelowym. Mam zamiar iść na analitykę medyczną i w przyszłym roku ponownie poprawiać maturę.

W związku z tym mam pytanie do osób studiujących ten kierunek. Czy mam szansę na poprawę jednocześnie ucząc się, żeby tylko zaliczyć? Czy jest to ciężki kierunek?

Jaki był próg w Bydgoszczy w zeszłym roku?

Dziękuję za pomoc

gosia258
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2011, o 14:48

Re: Analityka medyczna (CM w Bydgoszczy)

Post autor: gosia258 »

To zależy czy dużo czasu potrzebujesz na naukę czy raczej przeczytasz i wiesz Teoretycznie i praktycznie są szanse żeby poprawić maturę, bo znam osoby, które były na analityce w Bydgoszczy i później udało im się dostać tam gdzie chciały.

Ja sama zapisałam się na poprawę matury i byłam pewna że znajdę czas na powtórki, przecież to tylko biologia i chemia a w lo musiałam ogarnąć historię, wos itp. Bardzo szybko zmieniłam zdanie W pierwszym semestrze najgorsze jest zderzenie ze studencką rzeczywistością - wyższy próg żeby cokolwiek zaliczyć, pierwsze niezdane koła pomimo że przecież tyle się uczyłam". Dużo czasu zajmują także raporty do uzupełniania - np. z chemii nieorganicznej. Trzeba też znaleźć czas na genetykę, do której książka przeraża na samym początku.
Potem przychodzi drugi semestr i FIZJOLOGIA Najgorszy przedmiot na pierwszym roku. Nauki baardzo dużo i niesamowita trudność żeby zdać kolokwium w pierwszym, drugim czy nawet trzecim terminie. Poza tym podejście prowadzących zajęcia do studentów też pozostawia wiele do życzenia A do tego dochodzi jeszcze chemia organiczna i analityczna, anatomia i inne zajęcia.

Podsumowując, studia są ciężkie, wymagają dużo poświęcenia. Jednak jeśli masz w sobie dużo samozaparcia i nie poddasz się łatwo to dasz radę i znajdziesz czas na powtórki

Próg spadł bardzo nisko, chyba trochę powyżej 40 Jednak jeszcze przez cały październik trwała rekrutacja i dochodziły nowe osoby. Pod koniec września były przyjmowane osoby, które osiągnęły poniżej 60.
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Analityka medyczna (CM w Bydgoszczy)

Post autor: Passiflora »

Dziękuję za odpowiedź
Właściwie zaczęłam się poważnie zastanawiać nad kolejną poprawą matury, ponieważ zostanie na tym kierunku nawet by mi pasowało.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości