analityka medyczna

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Awatar użytkownika
imagiine
Posty: 83
Rejestracja: 8 paź 2009, o 16:52

Re: analityka medyczna

Post autor: imagiine »

A matematyka i łacina? W ogóle nie macie czy w późniejszych latach?
Anet18
Posty: 76
Rejestracja: 30 cze 2008, o 22:02

Re: analityka medyczna

Post autor: Anet18 »

Z tego co sie orientuję plan zajęć we Wrocławiu wygląda identycznie jak napisał Biochemister
I nie ma łaciny ani matematyki.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: analityka medyczna

Post autor: Cinereus »

zle sie orientujesz ] moja Dziewczyna skonczyla teraz 2 rok analityki we wroc i wlasnie w tym roku w sem letnim miala lacine.co do mat - nie ma. a ogolnie program sie troche zmienia bo z dwustopniowych zrobili jednolite 5 letnie studia magisterskie jesli chodzi o analityke, przynajmniej we wroc
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: analityka medyczna

Post autor: Biochejter »

imagiine pisze:A matematyka i łacina? W ogóle nie macie czy w późniejszych latach?
Ja miałem 2 semestry łaciny i semestr matematyki. Teraz już w programie u nas nie ma - program jest zgodny z wytycznymi ministerstwa.
Cinereus pisze: a ogolnie program sie troche zmienia bo z dwustopniowych zrobili jednolite 5 letnie studia magisterskie jesli chodzi o analityke, przynajmniej we wroc
Analityka medyczna obecnie jest wszędzie już tylko i wyłącznie w postaci jednolitych magisterskich. Podobnie jak farmacja, lekarski, psychologia i inne niepodzielne.
Awatar użytkownika
Asiaem
Posty: 174
Rejestracja: 1 lip 2010, o 13:13

Re: analityka medyczna

Post autor: Asiaem »

Wie ktos moze jaki był pierwszy prog na analityke UJ i ile osob zostalo przyjetych na pierwszej liscie ?
Awatar użytkownika
Black Widow
Posty: 267
Rejestracja: 24 cze 2009, o 12:36

Re: analityka medyczna

Post autor: Black Widow »

hej, nie mam zbytnio czasu czytać wszystkich stron forum czy ktoś podałby mi progi z tamtego roku na analitykę medyczną?proszę:) a czy na medycznych uczelniach przeprowadzają dodatkową rekrutację we wrześniu czy raczej nie?
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: analityka medyczna

Post autor: fizolof123 »

prowadza ale pod warunkiem ze sa wolne miejsca
fenoloftaleinaa
Posty: 7
Rejestracja: 5 sie 2010, o 09:01

Re: analityka medyczna

Post autor: fenoloftaleinaa »

witam. od października zaczynam studia analityki medycznej.nie ukrywam że moim marzeniem była farmacja ale no cóż nie wyszło . chciałam się zapytać osoby poinformowane jak to jest ze specjalizacjami ? czy można je robić od razu po studiach ? i jak to jest z łączeniem kierunków? myślę o poprawieniu matury i dostaniu się na farmacje i ciągnięciu dwóch . czy jest bardzo trudno ? dodam że będę studiować w białymstoku bo bliżej do domu i martwi mnie tyle negatywnych informacji o analityce że jest to kierunek nieprzyszłościowy i za bardzo małe pieniądze
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: analityka medyczna

Post autor: Biochejter »

fenoloftaleinaa pisze: i jak to jest z łączeniem kierunków? myślę o poprawieniu matury i dostaniu się na farmacje i ciągnięciu dwóch
Normalnie. Masz po prostu więcej zajęć/zaliczeń/egzaminów i problemy gratis (z ułożeniem planu zajęć, skakaniem po grupach, itp). Jakbym miał jeszcze raz wybierać to nie zaczynałbym farmacji, bo ani mnie te studia nie bawią jakoś specjalnie, ani nie zamierzam pracować w tym zawodzie (ale to ja). Jeśli chcesz być farmaceutą, to darowałbym sobie inny kierunek, chyba że dla zainteresowań (?) Ale to wiesz, zależy czego Ty oczekujesz, jeśli czujesz że taki układ Ci odpowiada to czemu nie spróbować ]
fenoloftaleinaa
Posty: 7
Rejestracja: 5 sie 2010, o 09:01

Re: analityka medyczna

Post autor: fenoloftaleinaa »

ok dziękuję za odpowiedź jak narazie będę studiować analitykę a za rok albo zostanę jeżeli mi się spodoba albo o ile poprawie zrezygnuję
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: analityka medyczna

Post autor: vuze »

Anet18 - matematyka jest na pierwszym roku w formie Statystyki bardziej rozbudowana będzie na III bądź Iv łacina jest na II roku - mówię o Wrocławiu
Awatar użytkownika
adosia
Posty: 88
Rejestracja: 10 sty 2011, o 15:11

Re: analityka medyczna

Post autor: adosia »

Wiecie co, po przeczytaniu kilku stron forum analityka zaczęła mnie poważniej interesować. Widzę,że trzeba od siebie wymagać, aby dostać się na lepszą uczelnie. Jestem co prawda w pierwszej lo (oczywiście bio - chem) ale dobrze już wcześniej wytyczyć sobie cele i koncentrować się na ważnych przedmiotach. Problem w tym, że mieszkam w małej pipidówie Mamy jednego ogólniaka, nie jest zły, w sumie najlepsza szkoła z pozostałych (hoho. roliniczak, ekonomik itp.). Na lekcjach chemii (podobno rozszerzonej) czuję się jakbym się cofała. Robimy jakes mega proste zadania. Nie chce się przenosić do większego miasta, bo nawet nie mam możliwości. Przez jakieś wątpliwości, jak zdam maturę. Wiem, wiem, większość nauki to jest nauka w domu, dokształcanie się samemu. Ale dobra szkoła to dobra podstawa. Może za bardzo dramatyzuję. A wasza nauka w lo jak wyglądała, możecie się ze mną podzielić jej opisem?
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: analityka medyczna

Post autor: kamilorni »

adosia pisze:A wasza nauka w lo jak wyglądała, możecie się ze mną podzielić jej opisem?
ja dostałem się na całe moje szczęście do, bez wątpienia, najlepszego LO ze wszystkich (trzech ) w mieście najbliżej mojej wioski. Na początku robili nam testy z różnych przedmiotów, które wyrównywały poziom", na biologii i chemii niezapowiedziane kartkówki i odpytki - i to było bardzo dobre. Systematyczność to podstawa. Nadal uważam, że biologii moża uczyć się samemu - podręczniki w zupełności wystarczą (chyba, że ktoś naprawdę potrzebuje wyjaśnienia jakichś procesów itp.). Co do chemii jest różnie. Osobiście z książki do tego przedmiotu w liceum skorzystałem tylko jakieś 2-3 razy przez 3 lata (nauczycielka kazała nam wypisać do zeszytu w pierwszej klasie mocne i słabe kwasy, których nie pokazała nam na lekcji, w drugiej klasie rozwiązałem jakieś przykładowe zadania stechiometryczne z książki i tyle ) - wszystko, co potrzebne do tego, żeby mieć 8 z przodu w wyniku z rozszerzonej matury z chemii wyciągałem tylko z lekcji. W pierwszej klasie obrałem sobie cel (weterynaria). Dzisiaj prawie mija połowa pierwszego semestru na moim wymarzonym kierunku
Dobra szkoła daje bardzo wiele, przede wszystkim motywację, żeby jakoś trzymać się na już ustalonym poziomie. Słaba szkoła może ograniczać możliwości ucznia, ale nikt nie powiedział, że na szkole kończy się nauka. Samozaparcie w bardzo wielu przypadkach daje duże efekty. Po prostu trzeba wiedzieć, co chce się w życiu osiągnąć i dążyć do tego z całych sił
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości