Analityka ŚUM

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Hela18
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2014, o 18:22

Analityka ŚUM

Post autor: Hela18 »

Hejka! Zakladam nowy wątek dla takich jak ja swiezaczków udających się na analitykę:-))
Wie ktoś może kiedy i gdzie odbywa się rozpoczęcie roku? I jest tu ktoś może z okolic Pszczyny?

ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: Analityka ŚUM

Post autor: ślązakzimportu »

Rozpoczęcie prawdopodobnie będzie na ul.Jedności w nowym budynku, datę pewnie podadzą dopiero gdzieś we wrześniu.

Jednakże muszę napisać coś niezbyt przyjemnego ale naprawdę prawdziwego:

"Świeżaczki jeżeli tylko możecie rezygnujcie z kierunku analityka medyczna, są to studia całkowicie bez przyszłości. Z resztą powiedzą Wam to sami wykładowcy, prawdopodobnie już w pierwszym semestrze na Biologii albo Higienie (dotyczy wydziału w Sosnowcu), jak to miało miejsce za moich czasów.
diagnostyczny
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2014, o 10:00

Re: Analityka ŚUM

Post autor: diagnostyczny »

Nie zgodzę się z powyższą opinią.
Hasła typu nie ma pracy w diagnostyce są wypowiadane czesto przez osoby, które nie mają nic z medlabem wspólnego lub są od 20 lat zatrudnieni na uczelni i słabo orientują się na rynku pracy ]
Absolwenci z tego co słyszałem nie narzekają na brak pracy i jeżeli ktoś chce, to pracę znajduje. Oczywiście najwwięcej pracy jest w sieciówkach, ale chociażby z mojego rocznika (a zaznaczam, że broniłem się na początku lipca) pracę w fajnych miejscach, jak szpitale zakaźne, centra krwiodawstwa czy lab kryminalistyczny znalazło już parę osób, więc się da.

Co do samych studiów - trudne, wymagające, czasochłonne, ale także satysfakcjonujące, rozwojowe, z możliwością realiwzowania się w kołach naukowych i wyjazdów na konfy -)
maddalena
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2014, o 12:18

Re: Analityka ŚUM

Post autor: maddalena »

Witam!
Ja również wybieram się na ten kierunek do Sosnowca Chciałam zapytać czy wiecie coś odnośnie zaliczeń egzaminów i prowadzących? Znacie kogoś z poprzednich roczników kto mógłby pomóc?
chomiczek9444
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2014, o 14:11

Re: Analityka ŚUM

Post autor: chomiczek9444 »

Kolokwia są praktycznie codziennie, najlepiej nie robić sobie zaległości, bo później nakładają się i poprawy i bieżące zaliczenia. Na zaliczenie trzeba mieć 50%. W pierwszym semestrze nie ma zwolnień z egzaminów. Egzaminy są z chemii ogólnej i nieorganicznej, biofizyki i biologii medycznej. Z chemii co roku pytania są te same (zamknięte), z biofizyki można ściągać (też pytania zamknięte). Jedynie do biologii trzeba się przyłożyć, ale pytania w większości są te same, co na poprawach (czasem warto nie zaliczać ). W drugim semestrze warto powalczyć o zwolnienia z egzaminów (z chemii analitycznej trzeba mieć 4,5, z chemii organicznej 4, z fizjologii 87%). Z histologii niestety nie ma zwolnienia. W tym przypadku jest ustny egzamin - praktyczny i teoretyczny Z chemii analitycznej i fizjologii jest egzamin pisemny, z chemii organicznej ustny (na kartce ).
researcher11
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2014, o 21:41

Re: Analityka ŚUM

Post autor: researcher11 »

Również się wybieram
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość