Anoreksja

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
tennyo
Posty: 74
Rejestracja: 16 sty 2006, o 15:41

Re: Anoreksja

Post autor: tennyo »

hmmm nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka. Większość dziewczyn, które chcą się odchudzać, nie robią tego by od razu zostaćmodną (ale debilizm / ) anorektyczką (a tak wogóle od kiedy to śmiertelne choroby są modne?). Chce zrzucić 4-5 kg, bo fakt ma nadwagę, ale traci pewnego razu kontrolę nad tym co robi. Mało tego, chce z tego wyjść, ale z tego bagna nie tak łatwo. Nie wszystkie te dziewczyny są takimi idiotkami (zbyt łagodne to słowo), że pisząO tak anoreksja to just super, to moja prawdziwa przyjaciółka, powiedzcie mi, jak zachorować". one naprawdę od kilku lat walcza. A te które ślą tak mocno debilne posty, radze leczyć się na nogi, bo widocznie na głowę już za późno /
Ziomalko masz rację. Jak zacznie się od zmianyideału piękna - wychudzonej z wystającymi kośćmi modelki, to liczba dziewcząt chrych na tę piekelną chorobę spadnie. Jestem o tym przekonana.[/i]
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Anoreksja

Post autor: Guru »

tennyo pisze:mmm nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka
nikt tu tego nie robi
EdyŚka*

Re: Anoreksja

Post autor: EdyŚka* »

Ja jestem żywym przykładem byłej anorektyczki. ale już jest ok

Mam za to koleżankę, która zapragnęła być chuda, a wcale nie była gruba - po prostu normalna. / nic nie jadła tylko owoce w ciągu 3 tyg. straciła połowę masy ciała / powaga wyglądała jak szkielet. Wszyscy byli zaniepokojeni jej stanem i kazali jej wrócić do normy. chyba zrobiła to zbyt gwałtownie albo miała jakieś komplikacje - chroba bo teraz jest dwa razy taka niż przed odchudzaniem.
Naprawde nikomu tego nie polecam.

Anoreksja to nie tylko choroba ciała, ale i ducha .
Kassiula

Re: Anoreksja

Post autor: Kassiula »

Tragedia /. pomóŻcie mi! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: błagam was ! a teraz skieruje kilka słów do tych którzy maja lub chca mnieć anoreksje: bycie chudym wcale nie jest super! wybijcie sobie to z głowymam 16 lat 167cm i waŻe 43 kg. nie moge juz patrzeć na moje ciało tak bardzo chciała bym przytyc ale nie potrafie :roll: i nie jestem chora :!: :!: całkiem zdrowa panienka która ma anorektyczny wygląd.przyznam Że okrpne staje si to iŻ ludzie przechodząc obok ciebie patrzą na twoje za chude nogi :roll: ehm. :x
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Anoreksja

Post autor: Aniaww »

Edy&#x15Aka* pisze:Ja jestem żywym przykładem byłej anorektyczki. ale już jest ok

Mam za to koleżankę, która zapragnęła być chuda, a wcale nie była gruba - po prostu normalna. / nic nie jadła tylko owoce w ciągu 3 tyg. straciła połowę masy ciała / powaga wyglądała jak szkielet. Wszyscy byli zaniepokojeni jej stanem i kazali jej wrócić do normy. chyba zrobiła to zbyt gwałtownie albo miała jakieś komplikacje - chroba bo teraz jest dwa razy taka niż przed odchudzaniem.
Naprawde nikomu tego nie polecam.

Anoreksja to nie tylko choroba ciała, ale i ducha .
Słonko - głodówka zawsze prowadzi do zmiany tempa przemiany materii, metabolizm spowalnia. Po prostu - przegłodzony organizmmysli że w każdej chwili taki cios może się powtórzyć, i odkłada co może. Dlatego najlepiej nie odchudzać się zbyt szybko, a już na pewno nie dietami. Tylko powolne kroczki - ćwiczenia i ograniczone lekko jedzenie umożliwiają zmianę wagi na stałe.

[ Dodano: Pią Cze 02, 2006 09:51 ]
Kassiula pisze:Tragedia /. pomóżcie mi! błagam was ! a teraz skieruje kilka słów do tych którzy maja lub chca mnieć anoreksje: bycie chudym wcale nie jest super! wybijcie sobie to z głowymam 16 lat 167cm i waże 43 kg. nie moge juz patrzeć na moje ciało tak bardzo chciała bym przytyc ale nie potrafie i nie jestem chora całkiem zdrowa panienka która ma anorektyczny wygląd.przyznam że okrpne staje si to iż ludzie przechodząc obok ciebie patrzą na twoje za chude nogi ehm.
Nie potrafimy ci tutaj pomóc. Mogę tylko powiedzieć, że życzę ci z całego serca, abys kiedyś poczuła się dobrze. A co mogę ci poradzić? Wprowadzenie sztywnego planu jedzenia, może ktoś w domu może cię pilnować? Zaplanuj co będziesz jadła, a potem dodaj jeszcze do tego drugie tyle.

Boże - jesteś dziewczyną. Masz w sobie serce - duszę. Naprawdę ciało to tylko dodatek do ciebie - to nie jesteś cała ty. Powtarzaj sobie - jesteś niepowtarzalna, cenna, ale nie dlatego, że ważysz tyle czy tyle, ale dlatego ile dobrego możesz zrobić. I dlatego, że jesteś.
lynxlynx
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2005, o 00:00

Re: Anoreksja

Post autor: lynxlynx »

kasiulka, może przejdź się do endokrynologa, może to coś z wydzielaniem. moja siostra ma identycznie(ja z resztą też) a może po prostu zostaw to w spokoju, z wiekiem masa ciała przyjdzie sama, gdy gospodarka hormonalna sie ustabilizuje
a co do anoreksji: skończony idiotyzm. wszystko leży w psychice i od niej trzeba zacząc.
dla mnie to kobieta powinna miec wszystko na miejscu, a nie miejsce na wszystko
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Anoreksja

Post autor: MUSOPHAGA »

a ja mam 189 cm wzrostu i waże w porywach 59-61kg. miałam stosować koktajle aby przytyć ale jakoś ciężko mi to przychodzi, więc objadam się fast foodami i nadal nie mogę przytyć. mojemu mężowi podobam się taka jaka jestem i czasami zastanawiam się jakbym się czuła gdybym była grubsza?wciąz narzekam,że jestem za chuda, ale tak prawdę powiedziawszy-akceptuję swoją figurę i chyba nie będę nic zmieniać.

najważniejsze to, zaakceptować siebie takim jakim się jest, czego wszystkimchudzielcom życzę
Marta

Re: Anoreksja

Post autor: Marta »

Hey mam 13 lat i 147cm. jestem bardzo mała na swój wiek waŻe 30 kilogramów i nie mogę przytyć. Moje nogi w okolicach stup są za chudę nie mogę na nie patrzeć A o spudniczce nawet nie ma mowy. DuŻo biegam więc mam umięśnionę uda, ale chce by.ć troszeczkę grubsza. nie chcę być anorektyczką, niech mi ktoś pomoŻe bym przytyła Proszę!
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Anoreksja

Post autor: Guru »

niech mi ktoś pomoże bym przytyła Proszę!
najlepszym rozwiazaniem bedzie wizyta u lekarza i dietetyka
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Anoreksja

Post autor: Aniaww »

Anorektyczka to osoba która odrzuca jedzenie - je zdecydowanie za mało. Coraz częściej mówi się o zaburzeniach odżywiania - ED, a nie o anreksji i bulimii, bo te choroby wbrew pozoromzachodzą na siebie".

Osoba która je normalnie, nie postrzega siebie jako grubej, nie boi się przytyć, a jest chuda nie jest anorektyczką i nie będzie.

Co do figury - lekarz. Taki stan rzeczy może być wynikiem jakiegoś kłopotu ze zdrowiem - tarczyca, pasożyt jelitowy i na pewno parę innych. A nawet jeżeli nie, lekarz dietetyk powinien pomóc jakoś ułożyć dietę.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Anoreksja

Post autor: Iwus »

Kod: Zaznacz cały

kobieta.wp.pl/kat,59114,wid,8605888,wiadomosc.html?rfbawp=1163790323.536&ticaid=12b35
Anoreksja zabiła modelkę
Matka zmarłej modelki apeluje do rodziców: Dbajcie o swoje dzieci. Żadne pieniądze nie są warte życia waszego dziecka.
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Anoreksja

Post autor: Anex »

Modelki są pod wpływem presji, na każdym kroku mówią im, że są za grube, nie taka postawa. Najpierw trzeba to zmienić i chronić młode dziewczyny.
Ja niby jestem chuda i mi czasami mówią, że sama skóra i kości, że anorektyczka, ale koleżanka leżała na sali z anorektyczką i ja przy niej jestem gruba i dobrze choć raz jestem gruba.Ta dziewczyna musiała być przeniesiona do izlotaki, bo pobiła lekarza i nie chciała jeść. Nie wiem co się z nią stało mam nadzieję, że miała szczeście i żyje
Apropo jeszcze w jednym dokumencie widziałam, że te dziewczyny w szpitalu wkładają sobie do staników monety, żeby na wadze więcej ważyć.
dorka

Re: Anoreksja

Post autor: dorka »

co moge powiedziec. temat ten jest tak powszechny jednak tak malo znany. zaczynam sie zastanawiac czy w szkolach poostawowych i gimnazjach nie powinno sie wprowadzic przedmiotu ostrzegajacego o tym szerokim zagrozeniu. czemu nikt o tym nie pomysli
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości