Anoreksja

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Rixa
Posty: 45
Rejestracja: 21 lis 2006, o 14:10

Re: Anoreksja

Post autor: Rixa »

Problem w tym że uczniowie raczej nie chcą słuchać nauczycieli. Na lekcjach o anoreksji raczej wszyscy by sobie jaja robili, chyba że prowadziołby je jakiś śiwetny pedagog, a tkich nie jest zbyt wielu.
Pozatym anoreksja to nie zawsze tylko nieadowolenie ze swojego wyglądu. Przyczyn jest wiele, i tu ogromną rolę pełni podświadomość (brak akceptacji bezwarunkowej, strach przed dojerzewaniem, i wiele innych) i żeby naprwdę zapobiegać anoreksji treba by zająć się całymi rodzinami, poświęcić czas indywidualnie kazdemu dziecku, a to jest raczej trudne do wykonania.
majeczka

Re: Anoreksja

Post autor: majeczka »

ja mam 13 lat i od roku jestem anorektyczka.kiedys bardzo chcialam sie odchudzac i postanowilam wprowadzic w swoje zycie ostra djete i zachorowalam na anoreksje.to dzialo sie tak szybko.zawsze kiedy przegladam sie w luztrze wydaje mi sie ze jestem gruba i musze jeszcze troche schudnąć i tak jest codziennie :/
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Anoreksja

Post autor: Aniaww »

A co zamierzasz osiągnąć swoim postem?

Mamy cię żałować? Dlaczego - sporo ludzi choruje, tobie przypadła anoreksja. To na szczęście choroba uleczalna prawie zawsze. Porozmawiaj o tym z lekarzem psychologiem.
Rixa
Posty: 45
Rejestracja: 21 lis 2006, o 14:10

Re: Anoreksja

Post autor: Rixa »

Aniaww pisze: To na szczęście choroba uleczalna prawie zawsze. Porozmawiaj o tym z lekarzem psychologiem.
Właśnie problem w tym, że anoreksja to choroba bardzoo trudna do wyleczenia. Wyjątkowo rzadko spotykam się z osobami, które się całkowicie wyleczyły z anoreksji.
Dzieciak który ląduje w szpitalu psychiatrycznym, odbywa leczenie, zostaje wypisany, bardzo często po kilku miesiącach tam wraca, niestety.
Nawet wlżejszych przypadkach, kiedy nie ma bezpośredniego zagrożenia życia, osoba (bo nie tylko dziewczyny), która wpada już w wir anoreksji ma ogromne trudności z przezwyicieżniem tej choroby. (każda choroba psychiczna pozostawia ślad w osobowości)
Anoreksja nie polega tylko na tym ze człowiek stwierdza że nie będzie jadł bo jest gruby.
Przypomnę tylko, że w dalszych stadiach anoreksji pacjenci nie odczuwają głodu, oni nawet nie czują smaków. Jak tu przekonać się do jedzenia kogoś dla którego, najsmaczniejszy kawałek ciasta jest tylko bezsmakowym narzędzeim torutr
Powszechnie wiadomo że anorektyk nigdy nie widzi w lustrze swojeo prawdziwego obrazu, i to najczęściej zostaje juz do końca życia
Jeżlei już jakimś cudem anorektyk przyjmie (chociaż powierzchownie) do świadomości ze jest za chudy, albo chociaz uświadomi sobie swoja chorobę, to czesto odczuwa nudności, a nawet ból, i paniczny strach przed jedzeniem i mimo że stara się jeść - nie potrafii.

Ale nie o tym chciałam pisać, poczytałam sobie wcześniejsze posty i troszeczke się zdiwiłam. Często pisząc o przyczynach anoreksji pisze się wyłącznie o tym, ze dana osoba uważa że jest za gruba. (a to jest duże uproszczenie - zbyt duże i krzywdzące)
1) Anoreksja może przeciez wiązać się ze strachem przed dojerzewaniem (kiedy dziewczyna boi się stać się kobietą - symbol kobiecości kształty kobiece) Z córeczki tatusia nie chce stać się kobietą - sksualną. ( w domu usidlenie nadopiekuńczość, ojeciec uzalężniający, matka kontrolujaca)
2) Często też tak bywa, ze anoreksja to podświadomie skupianie uwagi rodziców na sobie.Kiedy będę chorował to rodzice nie będą się kłócić - nie rozwiodą się - będą się mną opiekować i znowu bedziemy kochającą się rodziną do tego mozna jeszcze dorzucić głód miłości związany z wiekiem dojrzewania
3)Bardzo mało znaną przyczyną anoreksji moze też być samokaranie.Jeżeli ukaram się sama inni tego nie zrobią
a)To może wynikać ze zbyt sztywnych zasad panujących w domu, albo odwrotnie z ich braku, (czesto matka kontrolująca, ojciec brutalny, ale niekonicznie)
b) wyrzutów sumienia opuszczam dom, usamodzielniem się, zostawiam rodziców (często typ ojaca - uzalezniajacy)
c) choroba bliskich, i wiele innych
4)No imasa innych, złożonych, niepoznanych brak akceptacji bezwraunkowej, głód miłosci, no i oczekiwania kultury, epoki (te ukochane modelki, i ideał kobiety wieszaka
5)I na koncu ten njabardziej powierzchowny cheć atrakcyjnego wyglądu (to jest zresztą częto przykrywką, a prawdziwe przyczyny to te wcześniej wymienione - tylko że głeboko ukryte podświdomości

Jak kązdy opis procesów psychologicznych to jest uproszczenie (w dodtku pisane na szybkiego), ale chciałam tylko poakzać, że anoreksja to choroba cięzka, i bardzo skomplikowana. Nie należy upraszczać to stwierdzeń typu anoreksja to chęć atrakcyjnego wyglądu i wszystkiemu winne są modleki (choć w tym też tkwi częśc problemu)
pozdrawiam i przoszę nie użyawjcie w konketście anoreksji słów typu idiotyzm. To jest brak szacunku (tak sam jakby używać tych słów w stosunku do schizofrenii, depresji czy niinych schorzeń)
Anoreksja nie jest chorobą na którą się zapada na włsane życzenie!
Wiki44

Re: Anoreksja

Post autor: Wiki44 »

A ja bym chciała być taka chuda jak niektóre dziewczyny w necie.Napewno bym była bardziej szczęśliwa,miałabym znacznie lepszą samoocenę .itd
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Anoreksja

Post autor: Anex »

Dziewczyny, które są chude(szczupłe, mają mikrą budowę) są bardziej narażone na osteoporozę.
Wiki44

Re: Anoreksja

Post autor: Wiki44 »

Wcale mnie to nie przeraŻa.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Anoreksja

Post autor: Guru »

zacznie cie kiedys przerazac, poki co to widze fiu bzdziu jak to mowia.
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Anoreksja

Post autor: MUSOPHAGA »

Wiki44 pisze:A ja bym chciała być taka chuda jak niektóre dziewczyny w necie.Napewno bym była bardziej szczęśliwa,miałabym znacznie lepszą samoocenę .itd
a ja zastanawiam sie kiedy przytyję?
kolejny rok minął a ja nadal waże 59kg! ważyłam się w sylwestra
Wiki44

Re: Anoreksja

Post autor: Wiki44 »

Ja bym nigdy w Życiu nie chciała przytyć!jak narazie biore prochy,ale nie widzę efektów!MoŻe są za słabe?
K³awdia

Re: Anoreksja

Post autor: K³awdia »

Pilnie potrzebuję diety dla anorektyczki<16 lattak ,zeby mogła stosując ją przytyć choć parę dekoProszę.-(
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Anoreksja

Post autor: badger »

Zgłoś się do lekarza dietetyka, on Ci ustali dietę specjalnie pod Twoim kątem.
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Anoreksja

Post autor: Anex »

A mi się wydaje, że czasami ludzie mylą pojęcie anoreksji. Anoreksja to choroba związana z umysłem jej skutkiem jest dopiero niedobór masy ciała, ale nie zawsze osoba chuda jest anorektyczką. Mi ciągle to powtarzają, a ja się czuje zdrowa. Mam szybką przemiane materii i podstawy genetyczne( rodzina od strony taty jest chuda). BMI mam coś koło 16 no może 2 dziesiąte mniej, ale ani mi to nie przeszkadza, ani nie sprawia trudności. Kości mi nie wystają, czuję się zdrowo i jem dużo.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości