Antybiotyki + Alkohol

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Dawifd
Posty: 469
Rejestracja: 13 sty 2008, o 16:03

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: Dawifd »

Dziwne. Chodze do gimnazjum (głupi wiek ) no i wiem sam, że połączenie jakichkolwiek leków z alkoholem czasami nie jest najlepsza mieszanką.
justme
Posty: 2
Rejestracja: 4 wrz 2009, o 00:29

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: justme »

Stwierdzam, ze żyje i nic mi się nie stało.
CEROXIM łączony z alkoholem u mnie nie wywołał niczego dziwnego.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: shisha pangma »

justme pisze:CEROXIM łączony z alkoholem u mnie nie wywołał niczego dziwnego
dobrze, że zaznaczyłeś, że u Ciebie nie wywołał, u kogoś innego mogło wyglądać to inaczej - po co ryzykować?
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: tin »

shisha pangma pisze:
justme pisze:CEROXIM łączony z alkoholem u mnie nie wywołał niczego dziwnego
dobrze, że zaznaczyłeś, że u Ciebie nie wywołał, u kogoś innego mogło wyglądać to inaczej - po co ryzykować?
Żeby go w ulotce umieścili, w rubryce działania niepożądane.
Przyczynił się właśnie do rozwoju statystyki firmy farmaceutycznej P
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: fimona »

a co z antykoncepcja? tabletki przyjmuje sie praktycznie caly czas, wiec wypada nie pic wcale? pytalam farmaceuty, to powiedzial, ze nie mozna z usmieszkiem i mrugajac okiem. to niby nie mozna, ale mozna to jak?
automatyk
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2009, o 17:49

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: automatyk »

Aktualnie leczę się maścią, która zawiera dwa antybiotyki neomycynę i bacytracynę. Stosuję ją na niewielkim kawałku skóry. Jak sądzicie, mogę pić alkohol
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: tin »

Zależy co leczysz.
Stan zapalny, czy alergia zawsze może wystąpić ale maść ma działanie miejscowe, więc nie powinno być. problemu.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: zdzisław »

generalnie alkoholu nie powino łączyć się z lekami. Pomijam już tutaj kwestie czy dany lek ma wspólny szlak metaboliczny czy nie z alkoholem. Należy pamiętać, ze alkohol a zwlaszcze jego nadużycie moze zmniejszyć wchłanianie z przewodu pokarmowego substancji czynnej z tabletek.
Przy stosowaniu leków miejscowo, na skóre uważa się, że działanie ogólne jest znikome. Należy pamiętać, że po dłuższym stosowaniu, czy na wieksze powierzchnie istotna częśc leku dostaje sie do krążenia i tutaj jest możliwość inteakcji i tym samym działań nieporządanych, które to alkohol raczej nasila niż osłabia.

Wniosek: nie polecam łączenia leków z alkoholem. Przy okazji zwracam uwagę na soki owocowe a zwlaszcza grejpfrutowe.ktorych nie wolno pić z lekami - ryzyko inteakcji rośnie znacznie
Pabelos
Posty: 1
Rejestracja: 9 mar 2009, o 18:30

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: Pabelos »

jeśli chcesz balować antybiotyk + alko to osobiście nie radzę
ZGON / XDDD chyba że w małych ilościach i nie naraz
pozdro
licealistka
Posty: 2
Rejestracja: 9 mar 2010, o 18:57

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: licealistka »

Od poniedziałku do soboty włącznie o godzinie 10 i 22 muszę zażywac Clindamycin-MIP", który przypisala mi dentystka (miałam ropniaka i opuchnięte pół twarzy, a teraz mam otwarty ząb, czeka mnie leczenie kanałowe). W sobotę od godziny 20 zamierzam się bawić na imprezie ze znajomymi. Czy nie powinnam pić alkoholu Półgodzinna przerwa w piciu przed i po antybiotyku pewnie nic nie da. A fakt, że jest to ostatni dzień brania tabletek też nie ma znaczenia
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: Medycyna Lwów »

nie powinnaś pić alkoholu, zważ też że dodatkowo masz stan zapalny w jamie ustnej, więc tym bardziej alkohol jest p/wskazany.
licealistka
Posty: 2
Rejestracja: 9 mar 2010, o 18:57

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: licealistka »

Niepotrzebne mi żadne powikłania czy coś. Jeśli niewskazane, to sobie odpuszczę. Chciałam się tylko upewnić. Dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Magwisek
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2008, o 17:47

Re: Antybiotyki + Alkohol

Post autor: Magwisek »

Co prawda nie biorę antybiotyku, ale jutro mam imprezke rodzinną, gdzie szampan i drineczki będa, więc glupio by było nie wypic czegoś symbolicznego. W związku z tym mam pytanie: czy mogę pić umiarkowanie alkohol, zażywając leki przeciwalergiczne i wziewne?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości