Aparat do makrofotografii dla amatora - tani

Fotografia przyrodnicza w portalu biolog.pl czyli porady, pomoc, aparaty cyfrowe oraz Twoje zdjęcia przyrodnicze
Korkichan
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2008, o 19:32

Aparat do makrofotografii dla amatora - tani

Post autor: Korkichan »

Poszukuje jakiegos niezbyt drogiego aparatu cyfrowego którym mógłbym robić ładne fotki owadom i innym małym żyjątkom. Co możecie mi polecić ?
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Aparat do makrofotografii dla amatora - tani

Post autor: gemini »

A jaki typ (Lustrzanka czy kompakt) i za jaką maksymalnie cenę to wtedy coś ustalimy.
Korkichan
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2008, o 19:32

Re: Aparat do makrofotografii dla amatora - tani

Post autor: Korkichan »

Typ obojętny. Mysle że tak do 800 zł
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Aparat do makrofotografii dla amatora - tani

Post autor: gemini »

Do takiej ceny raczej lustrzanki cyfrowej nie będzie, ale kompakty górują w makrofotografii tym, że dają przysłone nawet f/64 (niesamowita głębia ostrości) przy bardzo krótkich czasach.
Myśle, że nada się canon a630 ale oczywiście musisz dokupić jeszcze soczewke naobiektywową Raynox dcr-250. Możesz zapytać Kropkę, ona ma ten aparat.
weraph
Posty: 30
Rejestracja: 24 cze 2008, o 13:05

Re: Aparat do makrofotografii dla amatora - tani

Post autor: weraph »

mam starszego canona a430.
Jedno jest pewne wszystkie aparaty z tej serii (najnowszy a460 kosztuje juz 199 złotych)
robia kapitalne foty makro.

jak ci sie podoba?
cahala

Re: Aparat do makrofotografii dla amatora - tani

Post autor: cahala »

Dla amatora i tani to raczej nie lustrzanka. Nie ma co się porywać na nie wiadomo jaki sprzęt jeśli się na tym po prostu nie zna. Moim zdaniem dobrym aparatem do nauki i z duŻymi moŻliwościami jest Fuji FinePix S9600. Gdy się dobrze poszuka moŻna go dostać w granicach 900 zł. Sama mam ochotę na to cacko
Nikaaa
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:34

Re: Aparat do makrofotografii dla amatora - tani

Post autor: Nikaaa »

Ja mam Canona A560 i sama nie wiem co myśleć. Z jednej strony dobry dla makro, bo obiekt, ktory ma być ostry rzeczywiscie taki jest, poza tym świetne kolory itp. Ale z drugiej strony - obiekty, które są w tle, sa nieco zierniste, co mi sie nie podoba (widać to trochę na pierwszym zdjęciu zamieszczonym przez weraph)
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Aparat do makrofotografii dla amatora - tani

Post autor: krzysiek j »

weraph pisze:robia kapitalne foty makro.
Rzeczywiście
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Aparat do makrofotografii dla amatora - tani

Post autor: Saint »

Nie bierz go.
Lepiej Fuji s5600 + Raynox DCR-250

O ile temat nadal aktualny
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości