Argumenty za leśnictwem

Wszystko o studiowaniu leśnictwa w Polsce. Studia na SGGW, AR w Krakowie, AR w Poznaniu i Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Zasady rekrutacji na leśnictwo.
Gosc

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: Gosc »

Witam, mam pytanie jak z pracą w leśnictwie z tytułem technik leśnik?
andryou

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: andryou »

czesc chciał bym sie dowiedziec czy ktos studiuje lesnictwo w lublinie :)? bo mam zamiar sie tam wybrac:) :) :idea:
legion

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: legion »

teraz z tytułem technika leśnika przy odrobinie szcześcia moŻesz zostać podleśniczym, ale do tego wystarczyć moŻe kaŻde wykształcenie średnie. Po technikum nie jest łatwiej, przeciwnie na studia częściej przyjmowani są po liceum bo są lepsi z chemi.
Gosc

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: Gosc »

Dzieki legion za odpowiedz, ale co to znaczyprzy odrobinie szczescia"? i czym charakteryzuje sie praca podeśniczego?
KarolT
Posty: 5
Rejestracja: 3 kwie 2007, o 23:01

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: KarolT »

Ad. Agnieszka
To w sumie mamy podobne marzenia.kto wie może się spotkamy na Wydziale Leśnym ? A jak nie na tym samym kierunku to może chociaż na Poznańskim Starym Rynku popijając jakiś zacny trunek. ehh.

Dziś juz po zakończeniu roku. z tydzień maturka.
judyta

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: judyta »

mnie tam nikt nie odwiedzie od lesnictwa w tamtym rok sie nie dostałam więc w tym sprubuje sie przenieść . tylko czy sie uda
moŻe ktoś wie coś na ten temat
sadman

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: sadman »

Hej! Na kaŻdym forum dotyczącym leśnictwa czytam, Że po studiach leśniczych o pracy w LP mogę zapomnieć. O co chodzi? To jakaś paranoja. Chciałem iść na te studia ale, skutecznie mnie wszyscy do nich zniechęcają. Naprawdę znajomości są konieczne? Nie mam Żadnych! :(
Czarna

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: Czarna »

hej, ja w tym roku zaczynam szkołe z technikum leśnym:) am jedno pytanko, slyszalam ze osoba po sredniej szkole lesnej nie ma co marzyc o pracy bo nie ma zapotrzebowania na techników lwśników. czy to jest napewno prawda? :shock:
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: Mrówek »

Trzeba ruszyć temat ja marzę o leśnictwie i wiem że pracy w kraju raczej nie dostanę, znajomych (plecy) mam, ale jestem idealistką.

Podobają mi się te studia, kocham teren więc ten pomysł wydał mi się najciekawszy
Śruba
Posty: 38
Rejestracja: 12 lip 2008, o 10:55

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: Śruba »

No u nas, w Polsce, to z tym leśnictwem krucho . Sama od dłuższego czasu zastanawiałam się nad tym kierunkiem i byłam już zdecydowana złożyć podania. Ale coraz więcej osób zaczęło mi odradzać ten kierunek. Raz z tego względu, że jestem kobietą, a drugi i chyba jednak w tej kwestii najważniejszy, że nie mam w rodzinie nikogo z kręgu leśniczych. Może i po studiach dostałabym jakąś pracę, ale na pewno nie satysfakcjonującą mnie w pełnym stopniu. Zdecydowałam sie jednak na weterynarię, ale czy dostanę się gdzieś w tym roku, to się okaże .
Awatar użytkownika
HBr
Posty: 44
Rejestracja: 12 lip 2009, o 21:37

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: HBr »

Odświeżam temat, moja mama pracuje w nadleśnictwie, więc mam informacje z pierwszej ręki jeśli chodzi o pracę. Generalnie to nawet nie wiadomo, gdzie po tych studiach pójdzie się na staż. Ja mieszkam 70km do morza i na staż przychodzą ludzie z Poznania, Krakowa. Po roku stażu nie ma żadnej pewności, że znajdzie się jakaś praca, więc często jest tak, że absolwenci po stażu szukają pracy w innej branży. Teraz z pracą jest krucho, chociaż ponoć dużo zależy od szczęścia, bo może coś sie akurat trafić. Zawsze można wyemigrować do Kanady, bo tam potrzebują leśników Studia są ponoć dość ciężkie, dużo przedmiotów (mój chłopak idzie na leśnictwo, widziałam rozpiskę przedmiotów- ponad 40 na studiach inżynierskich), są zajęcia w terenie i praktyczne. Btw. ktoś się wybiera na UR w Krakowie na leśnictwo?
Awatar użytkownika
tragopan
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2008, o 19:46

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: tragopan »

HBr masz rację.
Po technikum nie ma możliwości zatrudnienia w Leśnictwie. A jak się coś trafi, to po znajomości i do fizycznej pracy.
A co do studiów, to sytuacja jest taka sama. Po studiach można dostać stanowisko leśniczego. Ale najpierw trzeba być kilkanaście lat podleśniczym. I tez praca fizyczna i to czasami dość ciężka.
Mnie to ciekawi dlaczego w Polsce jest tyle szkół i zachęcają do nauki, bo dobry zawód. Ale pracy nie ma, i dostać pracę w leśnictwie graniczy z cudem.
Awatar użytkownika
KamilB
Posty: 250
Rejestracja: 23 gru 2010, o 19:51

Re: Argumenty za leśnictwem

Post autor: KamilB »

Ale pracy nie ma, i dostać pracę w leśnictwie graniczy z cudem.
A jest w ogóle jakiś kierunek po którym na 100% będzie praca?
A co do studiów - jestem na pierwszym roku leśnictwa i muszę przyznać, że podoba mi się tutaj Generalne nie jest lekko jakby mogło się wydawać, ale kierunek dość ciekawy
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości