Czy atlasy fotograficzne są opłacalne i warto posiadać

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ola0409
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2019, o 13:03

Czy atlasy fotograficzne są opłacalne i warto posiadać

Post autor: ola0409 »

1.Kiedyś, jeszcze w gimnazjum dostałam atlas Nettera z mianownictwem angielskim. Teraz idąc na lekarski do Lublina zastanawiam się, czy sam on wystarczy, czy jednak dokupić atlas z mianownictwem polskim np od Sobotty, dzięki czemu będę miała też różne spojrzenie na struktury. Co sądzicie?
2. Czy atlasy fotograficzne są opłacalne i warte posiadania?
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Czy atlasy fotograficzne są opłacalne i warto posiadać

Post autor: kliop »

Nie znając specyfiki Lublina radziłbym mieć jeden (w Twoim przypadku Nettera), a pozostałe przeglądać w bibliotece. Chyba, że Sobotta jest z jakiejś racji bardzo potrzebny... I tak się przekonasz w pierwszych tygodniach czy Netter Ci odpowiada lub wolisz inny :)
ola0409
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2019, o 13:03

Re: Czy atlasy fotograficzne są opłacalne i warto posiadać

Post autor: ola0409 »

Bardziej chodzi mi o to, czy sam anglojęzyczny wystarczy. Czy nie będzie uciążliwa konieczność ciągłego tłumaczenia nazw na polski i np dopisywania ich ołówkiami
joolia99
Posty: 2
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 13:18

Re: Czy atlasy fotograficzne są opłacalne i warto posiadać

Post autor: joolia99 »

Myślę że porządny atlas klasyczny wystarczy, co do języka nie trzeba się przejmować, po miesiącu nazwy będą już same wchodziły do głowy. Atlas fotograficzny możesz sobie oglądać w bibliotece albo w formie elektronicznej, nie powinno być problemu ze zdobyciem takiego. Poza tym czasem bardziej wartościowe są zdj z prosektorium
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Czy atlasy fotograficzne są opłacalne i warto posiadać

Post autor: Anthrax »

Osobiście uważam że warto z takiego atlasu korzystać, ale czy zaraz trzeba go posiadać...
Ja jak byłem na pierwszym roku to sobie przeglądałem go w czytelni uczelnianej w celu powtórki (wiedzę anatomiczną zdobywałem ze zwykłego polskiego Nettera, na dodatek I wydania mającego masę błędów)
Jak jest możliwość to warto wypożyczyć z biblioteki taki atlas albo chodzić do czytelni, wydawanie tych paręset złotych się imho nie opłaca

No i jeszcze atlas atlasowi nie równy. Ale to trzeba samemu każdy obejrzeć i ocenić. Mi najbardziej do gustu przypadł tzw. duży Yokochi (z ang Rohen). Minusem jego były idealne preparaty, wręcz plastynaty, które miały niewiele wspólnego z preparatami uczelnianymi. No ale wszystko ładnie było na zdjęciach widać
lorafen
Posty: 21
Rejestracja: 19 wrz 2019, o 17:22

Re: Czy atlasy fotograficzne są opłacalne i warto posiadać

Post autor: lorafen »

Yokochi i Sobotta sa w sieci w formie pdf
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości