Badanie czystości wód.

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
Within
Posty: 38
Rejestracja: 19 mar 2011, o 13:01

Badanie czystości wód.

Post autor: Within »

Witam.
Chcę sprawdzić stan jeziora, jeżeli chodzi o czystośc wody w oparciu o bentos. Prosiłbym o jakieś rady jak pobrać próbki tego bentosu z dna. Byłym wdzięczny również za link do strony, na której jest napisane jak określić czystość wody (chodzi mi o to jakie gatunki oznaczają jaki stopień czystości/zanieczyszczenia).
Będę wdzięczny za pomoc. Sam również starałem się coś znaleźć, ale wolne łącze internetowe skutecznie mi to utrudnia c.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

[Link] Badanie czystości wód.

Post autor: WojtekB »

Within pisze:Witam.
Chcę sprawdzić stan jeziora, jeżeli chodzi o czystośc wody w oparciu o bentos. Prosiłbym o jakieś rady jak pobrać próbki tego bentosu z dna.
(opis przyrządów w części Metodyka pobierania próbek makrofauny bezkręgowej)
Jeżeli chcesz więcej informacji to szukaj ich pod hasłem chwytacze dna lub czerpaki osadów
Within pisze:Byłym wdzięczny również za link do strony, na której jest napisane jak określić czystość wody (chodzi mi o to jakie gatunki oznaczają jaki stopień czystości/zanieczyszczenia).
Mamy na ten temat oddzielny wątek: Jak sprawdzić czystość jeziora, rzeki ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości