badanie wody do celów kosmetycznych

Forum chemiczne dla osób chcących podzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie badań chemicznych
zakreconysloik7
Posty: 1
Rejestracja: 5 sty 2012, o 17:31

badanie wody do celów kosmetycznych

Post autor: zakreconysloik7 »

Cześć ! Byłam chora i nie było mnie na zajęciach o temacie: badanie wody do celów kosmetycznych. Robiliśmy następujące doświadczenia:

( wszystkie powtórzyć dla wody mineralnej, destylowanej i z kranu)

1. Badanie zawartości Cl-
Do próbówki pobrać 10cm3 H20, a następnie kolejno dodać:
- 0,5cm3 kwasu azotowego (V) o stężeniu 287g/dm3
- 0,5cm3 r.r azotanu srebra on steż. 17g/dm3
Wymieszać i odstawić na 15min.

2. SO4 ( 2-)
Do próbówki pobrać 10cm3 H20, a następnie kolejno dodać:
-0,5 cm3 HCl, C= 105g/cm3
-0,5 cm3 r.e chlorku baru, C= 50g/dm3
Wymieszać i odstawić na 15min.

3. Jony wapnia i magnezu ( twardość H2O):
Do kolby stożkowej pojemności 100cm3 pobrać 50cm3 badanej H2O i kolejno dodać:
- 1,0 cm3 amonowego r.r buforowego o pH 10,4
- 0,25cm3 0,01mol/dm3 r.r wersenianu disodu
Wymieszać i po chwili dodać ok 25 mg mieszaniny czerni eriochromowej T z chlorkiem sodu (1:99)

To co wiem:

Ad 1.
OBSERWACJE: Woda mineralna i woda z kranu zmętniały , co śwaiadczy o tym, iż zawartość Cl- nie odpowiada wymaganiom normy dla wody oczyszczonej. W przypadku wody destylowanej barwa nie uległa zmianie.

Ad2.
Obserwacje: r.r klarowny. Zawartość jonów siarczkowych w H20 mineralnej, z kranu i destylowanej odpowiada wymaganiom normy dla wody oczyszczonej.

Ad.3
OBSERWACJE: W przypadku wody mienralnej i tej z kranu r.r zmienił barwę na różową, co śwaidczy o nadmiernej twardości wody.
A w przypadku wody destylowanej odbarwił się na niebiesko, co świadczy, że twardość jest w normie.

I teraz moja właściwa prośba o pomoc:
Aby zaliczyć ćwiczenia, a tym samym semestr musze omówić szczegółowa te doświadczenia, ale nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić ! Nie wiem dlaczego sie tak dzieje, co gdzie i dlaczego coś coś wypiera itp. Błagam o pomoc ! pzdr
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość