Bardzo chora szyszka! Nikt nie może mi pomóc!

Maniek_km
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2008, o 12:55

Bardzo chora szyszka! Nikt nie może mi pomóc!

Post autor: Maniek_km »

Historia choroby mojej szynszyli jest bardzo długa.Zaczęło się ponad 3 miesiące temu. Lara strasznie schudła(nagle),biegunki i ropiejące oczka. Jestem z Poznania i najpierw pojechałem do wet na os. jagiełły. Niestety podejście weterynarza strasznie mnie odrzuciło(obejrzał szyszke,przypisał krople do oczu po których widziałem, że Lara strasznie cierpi). 2 dni później odwiedziłem kolejnego weta. Dostała zastrzyki jakieś antybiotyki i powiedział, że jeśli się nie polepszy to mam wrócić. No niestety stan szyszki się nie zmienił. Lara pod narkozą i wet stwierdził,że ma zły zgryz. Po zabiegu moja kulka wybudzała się prawie 2 dni. Był to dla mnie i dla niej straszny okres. Miałem wielką nadzieje,że wszystko już będzie ok. Niestety nie.
Muszę dodać, że gdy zauważyłem na samym początku utratę na wadze zwierzaka spostrzegłem że wybiera tylko jeden typ ziarna z karmy vitapolu. Do dziś Larze ropieją oczka(zakraplam je świetlikiem) jest bardzo osowiała, nie chce prawie nic jeść jakby jej nie smakowało , wczoraj miała wydzielinę z nosa(włożyłem ciepła butelkę na noc gdyby to było przeziębienie) ma mokre futro od pyszczka po sam brzuszek i na łapkach(non stop wyciera pysk łapkami) i zauważyłem że wcina pojedyncze bobki. Chce się umówić z dr Botko z nowego zoo ale to dopiero w sob bo mam uczelnie

Niech mi ktoś coś doradzi bo kocham tego zwierzaka i chce ją uratować
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Bardzo chora szyszka! Nikt nie może mi pomóc!

Post autor: olaś »

Bobki to jakby już przetrawione jedzenie lepiej wyjmuj wszystkie jakie napotkasz.Jest taka choroba, ale już zapomniałam o tym.


Przykro mi.
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: Bardzo chora szyszka! Nikt nie może mi pomóc!

Post autor: wiza55 »

ola&#x15B pisze:Bobki to jakby już przetrawione jedzenie lepiej wyjmuj wszystkie jakie napotkasz.Jest taka choroba, ale już zapomniałam o tym.


Przykro mi.

Szylki jedzą bobki, jeśli brakuje im jakichś składników odżywczych.
Futerko może być mokre przez wydzielinę z noska, która może być spowodowana przeziębieniem. To, że je tylko jeden rodzaj ziaren może być spowodowane problemami z uzębieniem.
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: Bardzo chora szyszka! Nikt nie może mi pomóc!

Post autor: pomorek »

Pewne obawy wskazują na przerost siekaczy no i problemy z zebami generalnie tylko te oczy ropiejące dziewne sa.
Jeśli masz możliwość przyjedz do Wrocławia do dr Piaseckiego, to jest gościu który moze mu pomóc, a na pewno bedzie próbować. Widziałam juz wiele swinek morskich którym operował szczeki i którym dał drugie życie.
Pdzdrawiam i POWODZENIA!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości