Bezkręgowce (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Fotografia przez mikroskop - nasze zdjęcia i filmy; obróbka zdjęć na komputerze, programy do edycji, stackowanie; konkursy mikrofotografii;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: planapo »

Nawet Ch. Krebs wie co to jest PZO
nie on jeden udowodnilismy ponad wszelka watpliwosc swietna jakosc naszej rodzimej marki, tylko przeogromna szkoda ze juz nieistniejacej ): zaprzepaszczono potencjal na dolaczenie do wielkiej 5tki.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: Pickul »

Ładniutkie fotli, widzę że nie wszystko publikujemy podwójnie, hehe.
Piotr M
Posty: 27
Rejestracja: 26 lip 2010, o 21:34

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: Piotr M »

BJC pisze: To ta sama larwa którą już kiedyś wrzucałem, bardzo ciekawa. Na pewno jakaś jętka (3 przysadki ogonowe) możliwe że Murzyłka dwuskrzydła
Jętki mają również po 2 przysadki. Cloeon to to jest, ale do gatunku trzeba by było trochę jej porozwalać pewne części ciała. Dodatkowo C. dipterum raczej nie jest najczęściej spotykanym gatunkiem rodzaju.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: planapo »

Ładniutkie fotki, widzę że nie wszystko publikujemy podwójnie, hehe.
dzieki (: te najlepsze wrzucam i tu i tu - jednak odbiorcy sa inni, a czesc wspolna stanowimy tylko my we 3 czy 4 chyba.
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: sebba28 »

Wyciagam okular i zakladam lustrzanke, adapter sam dorobilem niestety
brakuje pow.2x.Mysle nad org. adapterem sa na ebay od 60-100 euro nie za tanio ale moze warto kupic.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: planapo »

martwa wioslarka. nie bylo by w tym nic ciekawego gdyby nie to, ze chwilke przed zrobieniem zdjecia zostala wydalona przez skaposzczeta. stalo sie to dokaldnie wtedy kiedy siegalem po aparat wiec niestety nie udalo mi sie zarejestrowac jej jak byla jeszcze w jego kiszkach.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: Pickul »

sebba28 dzięki.

Larwa oczlika nieszczególnie polaryzowała i chyba źle zdjęcie opisałem. To był ob. 20X
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: planapo »

tez go przerabialem, ale na szczescie tylko pozyczylem od kolegi. niezle bym sie nacial. niby dobry aparat a jednak do mikro sie nie nadaje. z nizszych canonow, analogicznych do nikona d80, to chyba 350d albo 400d ma TTL - nie ma kto stestowac jak chodzi z mikroskopem?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: planapo »

a wlasnie, adapter doszedl?
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: sebba28 »

Tak doszedl,dzieki wielkie.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: planapo »

to napisz cos jak sie sprawuje. te zdjecia juz zrobione byly z adapterem? jaki procent matrycy pokrywa dawany przez niego obraz?
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: sebba28 »

Tak,te ostatnie zdjecia byly robione z adapterem.
Wiec moze zaczne od tego ,ze duzy plus dla szybkiego i wygodnego podlaczenia do mikroskopu i aparatu,adapter po wlozeniu do tubusu nie ma zadnych luzow i aparat nie obraca sie pod swoim ciezarem wiec mozna go dowolnie obracac.Pole widzenia jakie daje adapter jest mniejsze o 35-40% w porownaniu do pola z okularu,czyli dobre bylo by powiekszenie 1,5x a nie 2x.
Najwiekszy problem mam z odpowiednim ustawieniem ostrosci,wiem ze jest to spowodowane brakiem "Live view a tym bardziej brakiem funkcji Live view smart zoom jaka jest dostepna w nowszych modelach tak ze obraz widziany w wizjerze aparatu jest bardz maly i ciemny przez co jest to klopotliwe i trudne przy ustawianiu ostrosci.
Zauwazylem tez ze kazdy nawet najmniejszy pylek (niewidziany g.okiem) ktory znajdzie sie na przedniej soczewce adapteru widziany jest na zdjeciu przez co trzeba ja czesto oczyszczac lub zjecie w PS.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: BEZKRĘGOWCE (larwy owadów, skorupiaki, wypławki itp.)

Post autor: planapo »

ciekawe wiadomosci, dzieki (:

czyli obraz wypelnia caly kadr? to dobrze. u siebie w tubusie na analogu tez tak mialem.

gdyby byla nasadka tri to metoda prob i bledow da sie zrobic tak zeby aparat byl parafokalny z okularami i wtedy elemiminujesz ustawianie aparatem. wiem nawet dokladnie jak to zrobic bo planowalem przy poprzednim mikroskopie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości