bezkregowce ... pomocy

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
superbit
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2007, o 22:36

bezkregowce ... pomocy

Post autor: superbit »

Witam!


potrzebuje informacji na tematy :


1. Feromony u bezkregowców.
2.Oddychanie u bezkregowców.
3.Ruch u bezkregowców.


Za pomoc z góry dziekuje
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: bezkregowce ... pomocy

Post autor: dawidw »

Bezkręgowce o prostej budowie (t. j. robaki płaskie i obłe, pierścienice) nie posiadają szkieletu. Do ruchu wykorzystują skurcze mięśni wora powłokowo-mięśniowego. Ruch dżdżownicy wspomagany jest szczecinkami znajdującymi się na jego ciele.

Możliwość wykonywania szybkich ruchów lokomotorycznych wykształciła się dopiero u stawonogów, a zwłaszcza u owadów. U nich rolę szkieletu zewnętrznego pełni chitynowy oskórek. Człony odnóży połączone są stawami, a do elementów szkieletu zewnętrznego przyczepione są mięśnie, które umożliwiają zginanie odnóży. Owady posiadają również silne mięśnie poruszające skrzydłami.

Kod: Zaznacz cały

eduseek.interklasa.pl/sciaga/praca.php?idp=191
mnostwo info w necie, wystarczy poszukac, wkleilem cos na temat
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 249
Rejestracja: 2 maja 2007, o 18:10

Re: bezkregowce ... pomocy

Post autor: Wasyl »

Oddychanie? Robaki płaskie i obłe oddychają beztlenowo, ale to się tyczy pasożytów. Tasiemce, glisty ludzkie. To jest jedno z przystosowan do pasożytnictwa.
U stawonogów. Płucotchawki u pająka, tchawki u owadów.
Bezkręgowce o prostej budowie (t. j. robaki płaskie i obłe, pierścienice) nie posiadają szkieletu. Do ruchu wykorzystują skurcze mięśni wora powłokowo-mięśniowego. Ruch dżdżownicy wspomagany jest szczecinkami znajdującymi się na jego ciele.
Dodam: czyli ruch wijący
Mam nadzieję, że conieco pomogłam i nie pokręciłam niczego.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: bezkregowce ... pomocy

Post autor: dawidw »

Wasyl pisze:Oddychanie?
Oddychanie jak najbardziej tylko ze beztlenowe. Nie wiem, byc moze chcialas rozwinac mysl, ale nie powinnas dawac znaku zapytania. Może to kogos wprawic w zamieszanie
Justine
Posty: 4
Rejestracja: 3 sty 2008, o 20:26

Re: bezkregowce ... pomocy

Post autor: Justine »

Witam,mam problem z rozwiązaniem zadania z matury próbnej w ktorej pytają o to ,u którego z bezkręgowców występujeskokowe powiększanie rozmiarów ciała związane z pewnymi cechami budowy.?! totalnie nie wiem o co chodzi,a jeszcze oprócz przykładów u jakiej grupy występuje, trzeba podac kiedy ono występuje.POMOCY
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: bezkregowce ... pomocy

Post autor: skarabae »

Jedno słowo linienie
Justine
Posty: 4
Rejestracja: 3 sty 2008, o 20:26

Re: bezkregowce ... pomocy

Post autor: Justine »

skarabae pisze:Jedno słowo linienie
Dzięki wielkie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości