Biochemia UJ

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Biochemia UJ

Post autor: Litawor »

Ja już zwolniłem, poszedłem na chemię. Ale postaram się chodzić na niektóre wasze kursy (wasze - biochemików) na wyższych latach.
fiolet
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2007, o 15:32

Re: Biochemia UJ

Post autor: fiolet »

wpisałam się na chemię, a teraz dostałam się na biochemię i nie wiem co zrobić. do 15 muszę zanieść papierki.

co wybrać - BIOCHEMIĘ czy CHEMIĘ?
co lepsze i bardziej przyszłościowe?
pomóżcie
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Biochemia UJ

Post autor: Litawor »

Hej, studenci biochemii! Wiecie już może, kto jest opiekunem waszego pierwszego roku? Albo czy istnieje ktoś taki, jak kierownik/opiekun waszego kierunku?
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Biochemia UJ

Post autor: keehl »

I co tam biochemicy? Jakieś refleksje odnośnie studiów?
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Biochemia UJ

Post autor: Litawor »

Też jestem ciekaw. A zwłaszcza czy jest tu ktoś ze studiów II stopnia. Może mógłby powiedzieć, jakie kierunki studiów licencjackich pokończyli ludzie, którzy się tam wybrali (pewnie większość biotechnologię, ale ciekaw jestem, czy są jacyś po chemii).
Awatar użytkownika
Eyre
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2010, o 14:27

Re: Biochemia UJ

Post autor: Eyre »

keehl pisze:I co tam biochemicy? Jakieś refleksje odnośnie studiów?
W przyszłym semestrze mamy codziennie na ósmą (ja mam, mówiąc prawdę, niektórzy mają jeszcze raz na 7:30). Większość przemyśleń zawiera sporo wulgaryzmów
Litawor pisze:Hej, studenci biochemii! Wiecie już może, kto jest opiekunem waszego pierwszego roku? Albo czy istnieje ktoś taki, jak kierownik/opiekun waszego kierunku?
Z tego co mi wiadomo, dziekanem jest prof. Dziedzicka-Wasylewska, a opiekunem kierunku prof. Kozik.

Jak macie jeszcze jakieś pytania, to lepiej się pospieszcie, w tej chwili jest nas bodaj 24 (było 30), a sesja tuż tuż

Jeśli utrzymamy tendencje, to magistrem biochemii, strach pomyśleć, nie zostanie nikt
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Biochemia UJ

Post autor: Litawor »

Nanuk pisze:
keehl pisze:I co tam biochemicy? Jakieś refleksje odnośnie studiów?
W przyszłym semestrze mamy codziennie na ósmą (ja mam, mówiąc prawdę, niektórzy mają jeszcze raz na 7:30). Większość przemyśleń zawiera sporo wulgaryzmów
A jakieś tak bardziej merytoryczne?
Awatar użytkownika
Eyre
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2010, o 14:27

Re: Biochemia UJ

Post autor: Eyre »

Jakoś w tej chwili to przyćmiewa wszystko inne
Awatar użytkownika
Eyre
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2010, o 14:27

Re: Biochemia UJ

Post autor: Eyre »

Mówiąc poważnie, studia są całkiem w porządku, często są podobne do biotechnologii, a w przyszłym semestrze to już w ogóle bez biotechnologów mamy jeden przedmiot (albo dwa, możliwe że jeden dla odmiany mamy z biofizykami).
Do tej pory nie miałam jakiegoś nachalnego wrażenia, że biochemia dopiero co zaczęła swój żywot. Drugi semestr wydaje mi się jednak nieco pusty i mało rozwijający. Zawiera przedmioty, które trzeba by kiedyś zaliczyć (fizykę, biologię ewolucyjną, ekologię, statystykę) oraz chemię organiczną. No ale - poczekamy, zobaczymy.
Dobre jest to, że przedmioty możemy sobie śmiało wybierać z oferowanych przez cały wydział (inna sprawa, że niektóre posiadają jakieś warunki, trzeba to potem zaliczyć i najciekawsze są normalnie realizowane na magisterskich z biotechnologii - poczekamy, zapiszemy się ) i mamy jakieś dodatkowe z wydziału chemii (też zalecane na przyszłe lata).
Awatar użytkownika
Evolutio
Posty: 104
Rejestracja: 18 mar 2011, o 20:32

Biochemia UJ

Post autor: Evolutio »

Zwracam się z pytaniem do Studentów biochemii na UJ.
Chciałbym poznać Wasze zdanie o tych studiach w możliwie najszerszym aspekcie.
Jakie są perspektywy po ich ukończeniu w Polsce i za granicą? Jak wygląda współpraca uniwersytetu (wykładowców) ze studentami oraz z placówkami zagranicznymi? Czy absolwenci mają duży problem ze znalezieniem pracy, a także ile, średnio, osób dostaje się na studia doktoranckie i jakie stawia się im wymagania rekrutacyjne? Jak przyjmowany jest finalista Olimpiady Biologicznej?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
intron
Posty: 5
Rejestracja: 8 maja 2013, o 19:33

Re: Biochemia UJ

Post autor: intron »

Polecam Ci oficjalną stronę Koła Naukowego Biochemii możesz ją znaleźć na stronie WBBiB. Na ich stronie znajdziesz dużo informacji o kierunku a jak to nie wystarczy to będziesz mógł zadać własne. I będziesz miał pewność 100%, że to studenci biochemii na nie odpowiadają.
intron
Posty: 5
Rejestracja: 8 maja 2013, o 19:33

Re: Biochemia UJ

Post autor: intron »

Zastanawiam się czy rzeczywiście te odpowiedzi piszą biochemicy, sam jestem na tych studiach ale czytając te odpowiedzi to mam wrażenie, że na innych. Jeśli ktoś naprawdę chce poznać prawdę to polecam .
justme18
Posty: 13
Rejestracja: 7 cze 2013, o 22:30

Re: Biochemia UJ

Post autor: justme18 »

witam wszystkich
jestem tegoroczną maturzystką, pisałam rozszerzoną chemię i biologię. chciałam się zapytać, jak oceniacie moje szanse na dostanie sie na biochemię na uj z wynikiem z chemii 60 % (zawaliłam po całej lini ) i z biologii 80%. są to oczywiście niedokładne wyniki, zgodnie z odpowiedziami witowskiego. jak myślicie, jest bardzo do kitu?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości