Bioinformatyka??

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
karaczandjz
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2009, o 19:20

Re: Bioinformatyka??

Post autor: karaczandjz »

Droga pałko_69 matematyka na naszym kierunku trwa jeden semestr, tak więc nic strasznego. Dokładne info o kierunku znajdziesz na stronie Samodzielnej Katedry
Biosystematyki U.Opolskiego po naciśnięciu Download. Tam znajdziesz dokładny plan studiów. Opinie naszych studentów o kierunku znajdziesz na Biolog.pl na stronie poświęconej studiom na Bioinformatyce na U.Opolskim.
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na zajęciach.
Jeden z Twoich wykładowców.
gosia_a
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2009, o 15:38

Re: Bioinformatyka??

Post autor: gosia_a »

A tak a propo rekrutacji w tym roku, orientuje się ktoś może jaki był ostateczny próg na bioinfę na UAM? Bo po I naborze było to coś koło 67 pkt. a druga tura?
yafine
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2010, o 20:44

Re: Bioinformatyka??

Post autor: yafine »

Jestem na trzecim roku informatyki i mam możliwość kontynuowania tego jako 2-letniej magisterskiej bioinfomatyki. Czy dużym problemem będzie zetknięcie z przedmiotami:
  • Elementy genetyki
    Biofizyka
dla kogoś, kto nie miał z biologią styczności od liceum ? Pozostałe biologiczno-informatyczne powinny pójść łatwiej.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Bioinformatyka??

Post autor: Arnold »

biofizyka - jak rozumiesz fizykę to żaden problem. Na medycznych często jest to przedmiot stricte na wykucie. Genetyka dla myślącego człowieka jest najprostszą dziedziną biologii. Jak sama nazwa mówi są to elementy, czyli na pewno nie będzie to kosmos
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Bioinformatyka??

Post autor: jagodzio »

Akurat dla bioinformatyka genetyka to jeden z ważniejszych dziedzin wiedzy, bo głównie na DNA się pracuje, więc nie sądzę, żeby były to tylko podstawy. Pewnie, że nie będziesz miał/a problemu z genetyką - to wiedza jak każda inna, a biofizyka, to po prostu fizyka, więc niestety trzeba rozumieć
Ja na Twoim miejscu nie wybierałabym takiej specjalizacji, bo jako bioinformatyk, będziesz miał/a konkurencję ze strony biotechnologów, którzy też mogą takową wybrać. W innym zawodzie - nie naukowca - możesz też o wiele lepiej zarobić.
tawaret
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2010, o 18:04

Re: Bioinformatyka??

Post autor: tawaret »

Witam, zdecydowałam się zdawać na bioinformatykę w Warszawie. Mam jednak dylemat, bo jest ona zarówno na wydziale Fizyki jak i Matematyki UW, ta druga ma oczywiście o więcej matmy i rozszerzona matura z niej jest niezbędna do dostania się. Chciałabym zdawać rozszerzoną biologię i chemię (bo z tego co czytałam, jest jej bardzo dużo na studiach) i nie wiem czy warto zdawać rozszerzoną matmę dla bioinformatyki na MiMie. Warto? Która bioinformatyka jest lepsza? Na MiMie czy na wydziale Fizyki? Ktoś studiuje?
A może powinnam olać maturę z chemii (i uczyć się jej dopiero po maturze) i zdawać tylko biolę i matmę?
Dodam, że paradoksalnie matmę na obecną chwilę umiem najlepiej, ale mam czas i chęci do pozostałych przedmiotów, bo bioinformatyka to coś dla mnie
Dziękuję za odpowiedzi
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Bioinformatyka??

Post autor: jagodzio »

Ja bym Ci bardziej radziła olać biologię i uczyć się chemii. Biologii jest niewiele na studiach, a poza tym jest prostsza, bo biolę wystarczyć przeczytać i nie trzeba nic rozumieć
tawaret
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2010, o 18:04

Re: Bioinformatyka??

Post autor: tawaret »

I radzisz to nawet osobie, która skończyła biologię w pierwszej klasie i nic nie pamięta? Ufff, to byłoby cudowne! Z biologii interesuje mnie człowiek (mózg!) i genetyka, o tym sobie chętnie poczytam, ale zwierzątka i roślinki to dla mnie masakra.
Czyli co, rozszerzona matma i chemia?

Który z perspektywy studenta bioinformatyki prezentuje się lepiej? Chciałabym zajmować się chorobami i wykrywaniem chorób mózgu oraz lekami na nie.
Dziękuję jagodzio za odpowiedź!
kkkk
Posty: 4
Rejestracja: 1 lip 2009, o 22:23

Re: Bioinformatyka??

Post autor: kkkk »

tawaret pisze:Która bioinformatyka jest lepsza? Na MiMie czy na Fizyki?
Ja bym wybierała po przedmiotach. jeśli kręci Cię fizyka - wybieraj FUW, jeśli programowanie - MIM.
tawaret pisze:nie wiem czy zdawać rozszerzoną matmę dla bioinformatyki na MiMie. Warto?
Jeśli zależy Ci tylko na dostaniu się, to pewnie nie warto, bo chętnych jest mało. Tylko nie wiem, czy później nie będziesz żałowała
tawaret
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2010, o 18:04

Re: Bioinformatyka??

Post autor: tawaret »

Matma mnie jak najbardziej kręci, więc zamierzam ją zdawać i rozwijać dalej na studiach. Chemia wg tego co studenci piszą to najbardziej zajmujący przedmiot na tym kierunku, więc też zdam rozszerzenie, żeby mieć potem łatwiej. Tylko czy wtedy ogarnę biologię na tym kierunku? To w końcu BIOinformatyka! Nie mogę już jej zdawać na rozszerzeniu (max. 3 przedmioty, a ja zdaję jeszcze angielski). Zarówno na MiMie jak i na Fizyce w pierwszym semestrze z biologicznych przedmiotów jest tylko wstęp do biologii", więc pewnie dam radę
Gdzie można jeszcze iść ze zdaną rozszerzoną chemią i matmą? Chodzi mi po głowie jeszcze MiSMaP, neuroinformatyka, biofizyka, ale chcę mieć więcej możliwości, bo diabeł jeden wie ile razy jeszcze zmienię zdanie
kkkk
Posty: 4
Rejestracja: 1 lip 2009, o 22:23

Re: Bioinformatyka??

Post autor: kkkk »

Można chyba też studiować inżynierię nanostruktur, biotechnologię.

Na MIMie (na FUWie chyba też, ale mogę się mylić) na pierwszym roku są tylko podstawy chemii, raczej nie wykraczające poza poziom podstawowy z liceum (co się tyczy innych uniwersytetów, to też słyszałam, że z chemią jest ciężko). Moim skromnym zdaniem jednak chemia Ci się przyda, a biologię spokojnie ogarniesz (no chyba, że naprawdę nienawidzisz tego przedmiotu - są i tacy).

Jeśli kierunek, który wybierzesz, nie przypadnie Ci do gustu to zawsze możesz się przenieść.
Awatar użytkownika
salcella
Posty: 137
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 17:04

Re: Bioinformatyka??

Post autor: salcella »

Ktoś pytał o próg na bioinformatykę na UAM - w zeszłym roku po pierwszej turze koło 67, po drugiej 34,80 więc nie był jakiś zatrważający że tak powiem no, ale w tym roku zmieniły się kryteria, bo teraz jest to makrokierunek prowadzony przez Wydział Biologii UAM i Politechnikę Poznańską. Dlatego do punktacji liczy się obowiązkowo matura polskiego, języka obcego i matematyki, oraz oprócz tego jeszcze z jednego przedmiotu wybranego z czterech.
MoniS3
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2011, o 12:09

Re: Bioinformatyka??

Post autor: MoniS3 »

Cześć! Mam kilka pytań z związku z bioinformatyką na Politechnice poznańskiej. Orientuje się może ktoś czy trudno się tam dostać? Ile jest osób chętnych na miejsce? Jak wyglądają studia i czy bez najmniejszej znajomości informatyki tam sobie radę?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość