Bioinformatyka??

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
dora

Re: Bioinformatyka??

Post autor: dora »

Dziekuje:) jeszcze powiedz mi ile os na jedno miejsce. I czy warto si pchać na ten kierunek takiej sierocie jak jak ja.:P
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Bioinformatyka??

Post autor: badger »

O ile dobrze pamiętam to coś koło 4 osób na miejsce przy pierwszej liście. Później oczywiście ta liczba zmalała. A czy warto to oczywiście że warto spróbować jeżeli czujesz że to Cię interesuje
dora

Re: Bioinformatyka??

Post autor: dora »

No wlasnie czuje, ze to cos dla mnie:] oprocz tego zloŻę we wrocku na fizjoterapii, pofikam na testach sprawnościowych i zobaczę gdzie się dostanę.:) ale wolalabym na tą bioinf bo kierunek moim zdaniem świetny:) Dziekuje Ci bardzo:):):)
TOM

Re: Bioinformatyka??

Post autor: TOM »

Witam badger!
Z tego zo widzę, to jesteś studentem bioinformatyki?
Jeśli tak to mam kilka pytań.

Jak długo te studia trwają?
Jakie przedmioty macie na bioinformatyce?
Warunki pracy, sprzęt biologiczny (mikroskopy itp.)?
Jakie tematy poruszacie na poszczególnych przedmiotach?
Czego najwięcej się uczycie i o czym (chemi (np. budowa związków chemicznych), biologi (np. genetyka) czy informatyki (np. programowanie i w jakim jeŻyku i na jakim poziomie zawaansowania)?

DuŻo tych pytań, lecz w miare rzetelna odpowiedz powinna roawikłać wiele wątpliwaości u wszystkich zainteresowanych.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Bioinformatyka??

Post autor: badger »

Z tego zo widzę, to jesteś studentem bioinformatyki?
biologii ale na moim wydziale jest też bioinformatyka
TOM pisze:Jak długo te studia trwają?
licencjackie 3 lata, magisterskie 2
TOM pisze:Jakie przedmioty macie na bioinformatyce?
fizyka, matematyka, informatyka, chemia, przedmiot humanizujący do wyboru, angielski, bioinformatyka. Takie są na I semestrze.
TOM pisze:Warunki pracy, sprzęt biologiczny (mikroskopy itp.)?
Jako że wydział jest nowy (powstał w 2004roku) sprzęt też mamy nowiutki
TOM pisze:Jakie tematy poruszacie na poszczególnych przedmiotach?
Czego najwięcej się uczycie i o czym (chemi (np. budowa związków chemicznych), biologi (np. genetyka) czy informatyki (np. programowanie i w jakim jeżyku i na jakim poziomie zawaansowania)?
tego nie wiem bo ja mówiłem nie studiuję bioinformatyki
Pozdrawiam i zapraszam wiosną na drzwi otwarte.
TOM

Re: Bioinformatyka??

Post autor: TOM »

Dzięki wielkie :)
TOM

Re: Bioinformatyka??

Post autor: TOM »

A czy duŻo osób studiujących z tobą pochodzi z daleko odalonych miast od Poznania np. Katowice, Kielce, Warszawa?
Jaką trudność ogólnie klasie sprawiają nauczane przedmioty?
Czy duŻo osób odpada po roku i czy na początku mamtematyka opiera się na materiałach nauczonych w szkole średniej, czy trzeba się douczać samodzielnie tematów nie poruszannych wcześniej w szkole?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Bioinformatyka??

Post autor: badger »

TOM pisze:A czy dużo osób studiujących z tobą pochodzi z daleko odalonych miast od Poznania np. Katowice, Kielce, Warszawa?
większość osób jest z okolic Poznania, ale tacy z daleka też się trafiają. Ja sam jestem z okolic Łodzi, mam kolegę ze śląska, kilka dziewczyn ze Szczecina. Z Warszawy jeszcze nikogo nie spotkałem.
TOM pisze:Jaką trudność ogólnie klasie sprawiają nauczane przedmioty?
Nie jest aż tak bardzo ciężko jak się uczysz. Oczywiście na każdym kole parę osób nie zalicza ale później nie ma problemów z poprawą. Sama ilość kolokwiów może przestraszyć bo czasem są nawet 4 tygodniowo ale zazwyczaj jest jedno-dwa w tygodniu. Po pierwszym roku na biologii zostaje ok 100 osób z 170 które są teraz. Ale większość odchodzi sama. W mojej grupie też kilka osób będzie poprawiać maturę i chce się przenieść na medycynę, farmację itp.
TOM pisze:czy na początku mamtematyka opiera się na materiałach nauczonych w szkole średniej, czy trzeba się douczać samodzielnie tematów nie poruszannych wcześniej w szkole?
Tego nie wiem bo nie znam nikogo z bioinformatyki
TOM

Re: Bioinformatyka??

Post autor: TOM »

Jeszcze raz dziękuję w imieniu wszystkich zainteresowanych :)
Madziufa

Re: Bioinformatyka??

Post autor: Madziufa »

Mam pytanie, interesuje mnie informatyka i biologia z matmy to raczej średnio mi idzie czy to są studnia na których bym sobie poradziła? Są to bardzo trudne studia? Moze ktoś podać jaki są przedmioty?
TOM

Re: Bioinformatyka??

Post autor: TOM »

Wcześniej zostały podabe przez badgera

Pozdrawiam
Madziufa

Re: Bioinformatyka??

Post autor: Madziufa »

dzięki
TOM

Re: Bioinformatyka??

Post autor: TOM »

Proszę,
a co do matematyki to fajny przedmiot, ale interesuję się równieŻ informatyką i biologią, te zeinteresowania chcę rozwijać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości