biologia 2011

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Cappucinhu
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 21:31

Re: biologia 2011

Post autor: Cappucinhu »

Witam
ja tez zdaje maturę w 2011 i chciałam z biologii i chemii na poziomie R. chciałam w wakacje przerobić biologię i poprzeplatać z w nią chemię, ale. boje się że raczej na 99,999% się to nie sprawdzi. a w roku szkolnym tym bardziej nie wyrobię/.
my mamy też świetną nauczycielkę, ale zlewałam wszystko. niestety i teraz tego żałuję.

też chciałam na medycynę, ale mi się to ciągle zmienia, dlatego wole o tym nie myśleć i po prostu zdawać bio i chem R a potem się zobaczy.
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: biologia 2011

Post autor: Betusia »

Szczerzę to ja się mało uczę z ksiązki, jedynie z tych schematów i budowy poszczególnych organów bo wszstko inne mam dokładnie opisane w zeszycie, na szczęscie fotosynteze mamy już za sobą ale nauczyć się łatwo nie było
Cappucinhu
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 21:31

Re: biologia 2011

Post autor: Cappucinhu »

chyba najważniejsze to rozwiązywanie testów/ jakoś poszerzać logiczne myślenie, a nie czytać książki np. operonowskie, bo tych maturach można tak powiedzieć
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: biologia 2011

Post autor: Betusia »

Wiadomo Ja zdobywam wiedze a robiąc arkusze bede ćwiczyć logiczne myslenie
Awatar użytkownika
asiaa272
Posty: 169
Rejestracja: 22 paź 2009, o 14:22

Re: biologia 2011

Post autor: asiaa272 »

Dobra jestem w I klasie tech.ochrony środowiska i chciałam zdać maturę z biologi nie wiem P czy R ale przydała mi się jakaś i w szkole nie mam rozszerzonej tylko przedmioty zawodowe związane z och środowiska.I co mi polecacie żeby zdać tę maturę uczyć się,kuć z książek? ale jakich? nie uczyć się?
Proszę o rady
Awatar użytkownika
zsm5
Posty: 16
Rejestracja: 15 sty 2009, o 17:01

Re: biologia 2011

Post autor: zsm5 »

czytając wasze posty dostaję kompleksów
Cappucinhu
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 21:31

Re: biologia 2011

Post autor: Cappucinhu »

kompleksów? czemu niby ]?
w 1 klasie? ja na twoim miejscu na prawdę życia bym nie marnowałaJeszcze.
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: biologia 2011

Post autor: Betusia »

Asia jak dla mnie musisz się zastanowić co chcesz robić tak naprawdę w przyszłości Jeśli czujesz że chcesz być lekarzem to niestety będziesz musiałam sama dużo pracować nad rozszerzeniem, skoro w szkole masz jedynie podstawy.
A ty Kaczucha czym się załamujesz? wiem wiem Twoja pani z biologii nie jest najlepsza ale wszystko jest do zrobienia,biologii można się samemu nauczyć, wystarczą dobre książki i własna praca
Awatar użytkownika
zsm5
Posty: 16
Rejestracja: 15 sty 2009, o 17:01

Re: biologia 2011

Post autor: zsm5 »

Dzięki Betusia
cocoa2. Jestem w drugiej klasie. Po prostu przeraża mnie wizja,że wy już tyle wiecie a ja praktycznie mam podstawy podstaw
Coś tam niby pracuję nad biologią. W wakacje się solidnie przyłożę. Ale dobra nie marudzę już. Będzie dobrze, nie?
Awatar użytkownika
asiaa272
Posty: 169
Rejestracja: 22 paź 2009, o 14:22

Re: biologia 2011

Post autor: asiaa272 »

Ja bym chciała iść na weterynarię albo zootechnikę mam jedynie niby rozszerzoną chemię ,ale nie wiem co z tej rozszerzonej chemii a jakie książki albo coś bo muszę jakoś zacząć prawda?
A ty kaczucha gdzie jesteś w LO technikum? I co masz rozszerzone?
Cappucinhu
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 21:31

Re: biologia 2011

Post autor: Cappucinhu »

kaczucha, wiecie Wy to chyba nie ja bo ja nic nie wiem właśnie. i to mnie też przeraża, kurcze. to już na prawdę nie długo a ja ciągle stracę mobilizację, no bo patrzcie jak ludzie powyżej średniej 4 się nie dostają, to co ja mam powiedzieć?jakie realne mam szanse? ja pewnie dałabym sobie z tą medycyną spokój ale czuję że mogę żałować, ciągnie mnie do medycyny nawet nie wiem czemu, kierunku żadnego też nie widzę
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: biologia 2011

Post autor: Betusia »

Kaczucha nie może być inaczej przecież!:)
Jeśli masz byc lekarzem-to nim będziesz, bo to coś nie pozwoli Ci sie poddać lub upaść tak nisko że nie podniesiesz się
Jeśli tak czujesz to nadrabiaj i już! Najwazniejsze to chyba nie załamywać się i iść do przodu
Ja powiem wam,że naprawde nie wyobrażam sobie bycia kimś innym, tak bardzo czuję ze chce byc lekarzem i pomagac ludziom bez względu na to ile zarobię z resztą sami wiecie że lekarz nie zarabia kokosów ale chce pomagać

Asia jeśli chodzi o ksiązki to cięzko jest mi coś polecić, bo sama jedynie korzystam z operonu, a uczę sie to i tak głownie z notatek w zeszycie bo nam pani lepiej dyktuje i więcej niż jest w książce, wiec cięzko mi cokolwiek polecić Popytaj może studentów medycyny
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: biologia 2011

Post autor: Betusia »

Cocoa2 a co ma średnia ocen do matury ? W rekrutacji brana jest pod uwagę tylko matura, więc nie patrz na oceny (bo jak to mówią ocena ocenie nie równa) tylko na to co tak naprawdę potrafisz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 19 gości