biologia 2011

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
zsm5
Posty: 16
Rejestracja: 15 sty 2009, o 17:01

Re: biologia 2011

Post autor: zsm5 »

asia- w LO, rozszerzona biologia i chemia. Z chemią jest lepiej.
cocoa- to jest nas dwoje A ty w LO czy tech? No tak teraz wszyscy idą na studia, więc trudniej sie dostajć, jeszcze podchodzących do matur ze ścisłych przedmiotów jest coraz wiecej. NAjwyższy czas by się wziąść za siebiejuż za rok matur a:)
Betusia-Dzięki. Podoba mi się twoje nastawienie do tej pracy. jest to rzadkość (przynajmniej ja się rzadko z spotykam z takim nastawieniem). A i ja nie idę na medycynę, idę na analitykę medyczną.
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: biologia 2011

Post autor: Aszyn »

w poznaniu o ile się nie mylę patrzą na średnią ocen. i w przypadku bycia na krawędzi progu kierują się właśnie średnią :p

Ja za to jestem 2008 rok matury. rok na informatyce spędziłem, kolejny na przygotowaniach do matur i atakować bym chciał Kraków, ale PP z maty do Krakowa to jakiś śmiech - mam PR i zero przelicznika, a pisać pp nie mogę. Co będzie z biologii to się okaże Dziwna była ta matura. Wam życzę lepszej. A co do chemii. Słuchajcie, ja chemii nigdy nie lubiłem, tak na serio, to przez pół roku korków, to tylko robiłem notatki z zajęć i nic samemu, ani jednego zadania. Później wziąłem do ręki Rożaka, 3 tygodnie, Witowskiego i teraz chemię uważam, za jeden z lepszych przedmiotów z jakimi miałem styczność. Czuje się na siłach bardzo dobrze napisać tę maturę, choć wiem, że z teorii mózgiem nie jestem, a jaka ona będzie to nikt nie wie
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: biologia 2011

Post autor: Betusia »

Kaczucha a myślałam że też marzysz o medycynie ale i tak życzę powodzenia i dzięki za miłe słowa
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: biologia 2011

Post autor: Betusia »

Dziwny ten Poznań ale naprawdę ciekawe, nie spodziewałabym się. Aszyn i jesteś właśnie przykładem na to że wszystko jest do zrobienia czy nadrobienia
Ja uczę sie systamtycznie ale i tak nie masz pojęcia jakiego mam stracha że wszystko mi sie bedzie mieszać przy powtórkach, że tyle materiału niby itd ale może tylko teraz tak mi śie wydaje
Aszyn ja za rok celuje w Kraków powodzenia
Awatar użytkownika
orsime
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2010, o 23:28

Re: biologia 2011

Post autor: orsime »

z resztą sami wiecie że lekarz nie zarabia kokosów
co do tego to można polemizować tak w ogóle to witam wszystkich moim celem jest medycyna, a czemu chcę ją studiować? po prostu w życiu tak się ułożyło, że miałam już wiele razy styczność z osobami ciężko chorymi i wiem że pomoc im to niełatwe zadanie. Mimo to czuję że będę się spełniać w zawodzie lekarza. Medycyna to nie jedyny cel mam też inne plany w razie czego jakbym się nie dostała. Grunt to pozytywne nastawienie i nie ma czegoś takiego o jaa nie dostanę się. ! jak będziemy tak myśleć to rzeczywiście się nie dostaniemy chociaż przyznam się, że zdarza mi się tak myśleć kiedy mam doła
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: biologia 2011

Post autor: Betusia »

Orsime wiadomo, lekarz po specjalizacji i latach pracy zarabia no ale taki po studiach i stażu to chyba wiesz ile mniej więcej wynosi jego pensja ?
Ja też jestem tego zdania że grunt to pozytywne myślenie, a wiadomo że każdy ma czasem te złe dni i sie dołuje kiedy coś nie wychodzi ale najważniejsze jest to żeby się szybko podnieść
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: biologia 2011

Post autor: lukasz471 »

Jedna rada dla przyszłorocznych maturzystów. Zacznijcie się systematycznie uczyć od września. Na miesiąc przed maturą już na całą petarę i przeczytajcie sobie te 400 stron zadań maturalnych z forum z biologi, a zdacie na te 90% :d
Cappucinhu
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 21:31

Re: biologia 2011

Post autor: Cappucinhu »

Betusia, dokładnie jak mam doła, to już ogólnie nie chcę iść nawet na żadne studia:D.
w 1 klasie LO jakoś tak bardziej w siebie wierzyłam, może dlatego, że mniej się dołowałam? może
w 1 klasie dlatego się wahałam, bo miałam tam różne problemy zdrowotne, a teraz to też głównie chodzi o to, że. że sama nie wiem. tk zdoła trzeba szybko wyjść, bo jest zły
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: biologia 2011

Post autor: Filister »

Na miesiąc przed maturą [.] przeczytajcie sobie te 400 stron zadań maturalnych z forum z biologi, a zdacie na te 90%
Oo, dobry pomysł.
Awatar użytkownika
asiaa272
Posty: 169
Rejestracja: 22 paź 2009, o 14:22

Re: biologia 2011

Post autor: asiaa272 »

A jeżeli ja jestem w I klasie technikum i nie mam rozszerzonej biologi to też mam zacząć się uczyć od września czy wcześniej?
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: biologia 2011

Post autor: Betusia »

Cocoa2 no najgorzej jest kiedy coś nie wychodzi ale najważniejsze jest żeby się nie poddawac tylko próbować aż w końcu wyjdzie ) Najlepiej jest wiedziec czego się chce i uparcie dążyć do celu :P
Asia jak dla mnie im wcześniej tym lepiej ja bym już teraz nadrabiała, żeby potem nie było zbyt ciężko, więc załatw sobie dobrą książke z rozszerzenia i porównuj czego nie ma w Twojej z podstawy i douczaj się ) ja bym tak zrobiła
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: biologia 2011

Post autor: Filister »

asiaa, a co wy przerabiacie w pierwszej klasie na podstawie? Bo podejrzewam, że możecie robić całkiem inne działy, niż robi się w pierwszej klasie na rozszerzeniu.
Awatar użytkownika
asiaa272
Posty: 169
Rejestracja: 22 paź 2009, o 14:22

Re: biologia 2011

Post autor: asiaa272 »

Betusia jaką książkę polecasz? i ile powinnam ich mieć
Maryjusz jesteśmy właśnie na układzie pokarmowym witaminy enzymy itp.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości