Biologia 2013/2014

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
Lena05
Posty: 5
Rejestracja: 6 lip 2013, o 21:17

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Lena05 »

O to zwracam honor pooti ale chyba sobie skoczę do pana Czesława, skoro nie robi żadnych morfologii i tym podobnych
Awatar użytkownika
Clara
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2013, o 14:11

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Clara »

Agu, rejestrowałaś się wcześniej do tej przychodni? Bo ja tam dzwonię już po raz drugi, i zawsze miła pani odpowiada, że nie mają jeszcze nowych limitów na przyjęcia studentów i żeby zadzwonić za tydzień
Agu

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Agu »

[quote="Clara"] Agu, rejestrowałaś się wcześniej do tej przychodni? Bo ja tam dzwonię już po raz drugi, i zawsze miła pani odpowiada, że nie mają jeszcze nowych limitów na przyjęcia studentów i żeby zadzwonić za tydzień :( [/quote]
tak, rejestrowałam się dwa tygodnie przed wizytą.
"miła pani od razu zapytała jaki kierunek i bez problemu zapisała mnie na termin.
ale było też dużo osób takich bez rejestracji, więc nie wiem na jakiej to jest zasadzie.
wszystko tam jest dziwne, ale kwit jest - jest :)
trzymam kciuki, żeby Ci się udało z miłymi paniami w rejestracji )
Awatar użytkownika
Clara
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2013, o 14:11

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Clara »

Skoro Tobie się udało, to jest nadzieja, że mnie również w końcu przyjmą
Anngah
Posty: 103
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:58

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Anngah »

No cóż niestety nie udało mi się dostać na Biotechnologię na UW i zostaję na biologii na UJ, chociaż czytałam, że po pierwszym roku jest możliwość przeniesienia się na inny kierunek. Więc na pewno studiować będziemy razem Eh i teraz szukać na poważnie mieszkania, bo nie wiem,czy do akademika się dostanę.
Awatar użytkownika
Primawera
Posty: 19
Rejestracja: 7 lut 2013, o 17:12

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Primawera »

Awe , jak na razie, jesli nie wydarzy się jakaś nieprzewidziana katastrofa, bede na UJ.
Wie ktos czy mozna te badania lekarskie zrobic w Warszawie ?l
Anngah
Posty: 103
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:58

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Anngah »

Myślę, że można robić w każdym innym mieście, ja specjalnie jechać do Krakowa nie zamierzam, zresztą byłoby to bezsensu
Awatar użytkownika
Primawera
Posty: 19
Rejestracja: 7 lut 2013, o 17:12

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Primawera »

A moze wiecie czy jakies przychodnie zrobia to nieodplatnie ? Ktos miał takie doswiadczenie ze stolicy ?
Agu

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Agu »

UJ zawarł umowy - a więc badania są bezpłatne - tylko w tych przychodniach, ale z tego co wiem, 35zł kosztuje samo wypisanie papierka, bez badań oczywiście, przez jakiegokolwiek lekarza który ma uprawnienia do wypisywania takich rzeczy.
Awatar użytkownika
Flavia
Posty: 113
Rejestracja: 24 cze 2012, o 19:41

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Flavia »

Błagam, niech mi ktoś powie, że będzie jeszcze trzeci nabór we wrześniu, jak co roku OO

A tak btw jakby ktoś miał jakieś pytania, to pytać, bo studiowałam.
( I botanika wcale nie jest taka straszna )
Morgotheron
Posty: 148
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:01

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Morgotheron »

Ogólnie jak jest na I roku, bo mój znajomy dosyć sobie radził na I, ale na III roku miał problemy. Ciężko zdać na pierwszym roku?

[at] będzie, bo biorą wszystkich jak leci, bo brakuje im studentów, tak ludzie na forum pisali.
Awatar użytkownika
Flavia
Posty: 113
Rejestracja: 24 cze 2012, o 19:41

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Flavia »

Nie wiem, czy będzie, w tamtym roku na przykład nie robili, bo mieli komplet studentów, i teraz mają 40 osób ponad limit. Na erk powinno już ogłosić dawno trzeci nabór, no ale ciągle mam nadzieję.

A na pierwszym roku jest spokojnie i bez zawirowań dla kogoś, kto systematycznie się uczy Naprawdę nie polecam zaległosci nawet z tygodnia, bo jest po prostu zbyt dużo pojęć, reakcji czy nazw do zapamiętania i rozpoznania.
Ogólnie to żeby nie zaliczyć pierwszego roku to trzeba sobie totalnie olewać (albo mieć inne problemy ale to już koleje losu). Teoretycznie z egzaminów są dwa terminy, ale zwykle robi się trzeci bez problemu.
Z tych cięższych na pierwszym roku to zdecydowanie chemia organiczna ( tutaj książka potrzebna obowiązkowo, bo same wykłady nie wystarczą).
W drugim semestrze dochodzi botanika i bezkręgowce. Jeśli chodzi o te dwa ostatnie, to trudność polega generalnie na ogromnej ilości nazw łacińskich i wszystkich organizmów/roślin, które trzeba umieć rozpoznawać. Szczególnie gorąco polecam przyłożenie się do botaniki, bo egzamin jest zajebisty- pytania są na slajdach, i trzeba od razu zaznaczyć odpowiedź, bo nie wracają do poprzednich pytań
Matma to pikuś, nie ma obowiązkowych wykładów jak kiedyś więc egzamin to kopie tych samych zadań, które rozwiązuje się na kolokwiach.
Statystykę też łatwo zdać, pytania głównie teoretyczne, bez obliczeń.
Chemia ogólna też do przejścia, pytania na egzaminie dosć szczegółowe ale dacie sobie radę, jeśli nie zaczniecie nauki w ostatnią noc
Generalnie nie jest źle, ale mega lajtowymi studiami bym tego nie nazwała. Przyłożyć się na początku i potem już z górki. Spoko, zostaje dużo czasu na pracę i/lub imprezy

Aha i ktoś wcześniej pisał coś o kursach dodatkowych- od siebie polecam anatomię ekologiczną roślin naczyniowych w letnim, antropologię całoroczną, rośliny użytkowe- zimowy, hodowlę zwierząt laboratoryjnych- letni, neurofizjologię- zimowy (ciekawa, choć dość szczegółowy egzamin).
Morgotheron
Posty: 148
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:01

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Morgotheron »

Ja mam jedno pytanie. Jak jest z WF? Co mam do wyboru, czy jest szansa dostania się na jakąś sekcję? Co do ogólnorozwojowego to jak ten WF wygląda? Tak jak u mnie w liceum, że dają piłkę i każą grać, a wuefistki idą na papierosa? Można się w jakiś sposób rozwinąć?

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy wystarczy jak się zapisze tylko na te obowiązkowe przedmioty? Czy muszę brać jeszcze jakieś kursy itp.?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości