Biologia 2013/2014

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
Flavia
Posty: 113
Rejestracja: 24 cze 2012, o 19:41

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Flavia »

1) Jak jesteś szybki, to jest szansa, że się dostaniesz. Wszystko odbywa sie za pomocą rejestracji w systemie, rok temu chciałyśmy iść z dziewczynami na rowery i zaraz po godzinie 9 serwer był tak zawalony, że nic nie wchodziło, a po kwadransie, gdy można się było już zalogować, wszystkie miejsca były zajęte Na część sekcji masz przeprowadzany nabór.
Co do zwykłego WF, to tradycyjnie zazwyczaj jest rozgrzewka, potem jakaś gra zespołowa, moja grupa chodziła jesienią na nordic walking w okolicy, więc całkiem przyjemnie.

2) Tak, musisz brać dodatkowe kursy. W każdym roku trzeba zrealizować określoną liczbę pkt ECTS. W rozliczeniu rocznym z przedmiotów obowiązkowych wyjdzie np 48 pkt, więc trzeba dobrać sobie indywidualnie dodatkowe kursy za 12 pkt. Sugeruję nie rzucać się na głęboką wodę i nie brać bardzo mądrze brzmiących przedmiotów :3 A na pewno odpuścić sobie hodowlę tkanek laboratoryjnych, to bardzo szczegółowy kurs, dużo informacji, a egzamin trudny i opisowy.
Awatar użytkownika
Primawera
Posty: 19
Rejestracja: 7 lut 2013, o 17:12

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Primawera »

Czy wie ktos czy powstała juz grupa biologii na FB ?
Awatar użytkownika
Flavia
Posty: 113
Rejestracja: 24 cze 2012, o 19:41

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Flavia »

Jak fajnie
Morgotheron
Posty: 148
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:01

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Morgotheron »

Spora grupa już się zrobiła.

Ja mam jeszcze kilka pytań czy może mi ktoś pomóc?
1. Kiedy będzie odbiór legitymacji studenckich?
2. Kiedy będą zapisy na przedmioty? (na USOS będzie informacja?)
3. Jak jest z tymi kursami, w ilu trzeba uczestniczyć? Mogę np. wziąć sobie 3 kursy w sesji zimowej i na letniej nie musieć chodzić na żaden?
Anngah
Posty: 103
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:58

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Anngah »

Morgotheron zapisy na kursy to będą we wrześniu, trzeba pojechać do szkoły ( ja mam 3 września, tak przynajmniej wskazuje nazwisko me, ale w inne tam dni też można) i tam z tym opiekunem? uzgadnia się co i owo. Wydaje mi się, że z kursami musisz wybrać w sesji zimowej i w letniej.
Właśnie może ktoś pojawi się w 3 września w Krakowie na naszej uczelni? Chociaż ja i tak będę chyba z trzy dni w mieście:p
Awatar użytkownika
Clara
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2013, o 14:11

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Clara »

Zapisy są chyba od 9 września, informacja o tym jest na tych kartkach co dostaliśmy przy wpisie na studia.
Ja na uczelni będę 2 września, ktoś jeszcze się pojawi w tym dniu?
Awatar użytkownika
Flavia
Posty: 113
Rejestracja: 24 cze 2012, o 19:41

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Flavia »

Uczstniczy się w tylu kursach, ile potrzeba, by uzbierać 60 pkt ECTS na rok.
Awatar użytkownika
_Aga_
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2013, o 12:33

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: _Aga_ »

A orientuje się ktoś może, na jakiej zasadzie podzielą nas na grupy? czy będzie to zależało od przedmiotów, które sobie sami wybierzemy?
Awatar użytkownika
MissA
Posty: 19
Rejestracja: 9 lip 2013, o 11:13

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: MissA »

Ja również będę 3 września. Co do tych kursów to z tego co patrzyłam to każdy zapisuje się na jaki dzień mu pasuje i tak powstaje grupa. Czyli istnieje szansa na trafienie na kogoś w grupie za kim się nie przepada
Pooti

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Pooti »

Do kiedy trzeba zaswiadczenie od lekarza przynieśc ?
Awatar użytkownika
Clara
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2013, o 14:11

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Clara »

Pooti, do 6 września
Pooti

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: Pooti »

Pamięć mnie jednak nie zawodzi ) podziękował )
Awatar użytkownika
_Aga_
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2013, o 12:33

Re: Biologia 2013/2014

Post autor: _Aga_ »

Mam do was (być może głupie) pytanie, no ale czegoś tu nie ogarniam D kiedy przeglądam na usosie informacje na temat obowiązkowych przedmiotów, wszędzie wyświetla mi się liczba punktów ECTS. Ale przy chemii organicznej I część pisze 0 ECTS. Dlaczego tak jest?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość