biologia a psychologia rozwojowa

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Castellano1
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2017, o 19:26

biologia a psychologia rozwojowa

Post autor: Castellano1 »

Cześć. Mam do was pytanie i może żeby się nie rozwijać, rozpisywać, po prostu je zadam a wy jak będziecie wiedzieli, to miło by było dostać odpowiedź. Pytanie: Co czerpie psychologia rozwojowa z medycyny/biologii i na odwrót co medycyna czy biologia czerpie z psychologii rozwojowej. Muszę się tego dowiedzieć a nie wiem kompletnie gdzie szukać. Możecie nawet powpisywać co wam przychodzi do głowy, a ja później to sprawdzę, bo sam nie wiem od czego szukać.
Z góry dzięki.
wera_77
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2020, o 10:43

Re: biologia a psychologia rozwojowa

Post autor: wera_77 »

Psychologia rozwojowa i medycyna mają ze sobą dużo wspólnego :) W psychologii rozwojowej uczymy się od samego początku jak kształtuje się dziecko od momentu jak jest w łonie matki. Jak powinien wyglądać jego rozwój psychiczny i fizyczny, jakie są szkodliwe czynniki, które wpływają na jego zdrowie.Następnie są opisywane wszystkie etapy rozwoju psychicznego, poznawczego, percepcja jak dziecko zaczyna postrzegać świat. W psychologii rozwojowej opisane są poszczególne fizyczne aspekty człowieka, które mają wpływ na rozwój psychiki, możemy znaleźć tam jak rozwija się mózg, jaki wpływ mają poszczególne płaty mózgu na na nasze emocje, ośrodki mowy i wiele,wiele innych. Polecam zajrzeć do książki " Psychologia rozwoju człowieka" Janusza Trempały to na pewno wszystko będzie dla Ciebie bardziej przejrzyste :) Jeśli interesujesz się zagadnieniami z psychologii to warto poczytać też trochę o naszej osobowości.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość