biologia, biotechnologia - Uniwerek Śląski

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
zielarka
Posty: 8
Rejestracja: 20 lis 2006, o 08:48

biologia, biotechnologia - Uniwerek Śląski

Post autor: zielarka »

Witam,
Potrzebuje informacji na temat studiow na kierunkach: biologia i biotechnologia.
Interesuje mnie szczegolnie to jak wyglada egzamin tzn Czy ktos moze mi powiedziec jakie przedmioty trzeba zdac na egzamie i jaki jest zakres materiału I błagam nie mowcie, ze WSZYSTKO.
Jestem po tech. ekon. i do tej pory nie wiem po co poszlam do tej szkoly, poniewaz chce sie zajmowac w przyszlosci genetyka. Wiec sila rzeczy do egzamu (po starej maturze) bede przygotowywac sie sama Mam pol roku na opanowanie materialu wiec prosze o pomoc Jak to wyglada?!

A. I przy okazji Szukam korepetytora z biologii i przypuszczam, ze z chemii tez jak ktos chce zarobic i porzadnie mnie podszkolic to zglaszajcie sie na PW albo na gg 1277376 Tyle, ze jestem tam jak szefa w robocie nie ma ew. mail: dioda.[at].com


No to pozdro i czekam na jakies info
Sebastian

Re: biologia, biotechnologia - Uniwerek Śląski

Post autor: Sebastian »

Jestem Studentem Biologii na I roku U¦, tak więc mogę jedynie powiedzieć, Że przedmioty w I roku do zaliczenia to:
I semestr:
- Chemia ogólna,
- Botanika Ogólna,

II Semestr:
- Zoologia,
- Botanika systematyczna,
z tym Że II semestr zalicza się we wrześniu, ze względu na wyjazd do Bornego, oraz robienie zielnika przez wakacje.

Jest teŻ oczywiście cała kupa kolosów, które zaliczyć trzeba, bo nie ma egzaminu, np. Ochrona ¦rodowiska. Bardzo cięŻko zaliczyć matematykę, ok. 60-80 % osób jej nie ma zaliczonej [pierwszy termin]

Zakres materiału hmm cięzko to powiedzieć, bo trzeba umiec wszystko na dany temat, czyli botanika ogólna hejnowicz i Szweykowscy tom I, Zoologia Jura, Botanika Systematyczna Szweykowscy tom II, Chemia ogólna tylko z wykładów, reakcje i zadania to chyba wszystko na ten temat.
zielarka
Posty: 8
Rejestracja: 20 lis 2006, o 08:48

Re: biologia, biotechnologia - Uniwerek Śląski

Post autor: zielarka »

o dzieki za info ale chodzilo mi glownie o egzaminy wstepne poczytalam na str UŚ, ze jest to test 50cio pytaniowy z ogolnej wiedzy biologiczno-chemicznej I teraz zapytanie czy moze ma ktos te testy z poprzednich lat ew. z czego mam zakuwac? tzn. z jakich ksiazek hehehehe zeby sie naumiec

jeszcze raz dzieki za cynk
tycia

Re: biologia, biotechnologia - Uniwerek Śląski

Post autor: tycia »

Jestem na I roku USM. Jezeli chodzi o egzaminy wstepne to pozycz sobie ksiazki od znajomych z fakultetu biol-chem, to podstawa. Przyznam szczerze ze te dzisiejsze ksiazki z biologii sa beznadziejne, ja sie uczylam ze starych, tak wiec mialam dobre podstawy. Program tez sie Wam zmienil, wiec ciezko bedzie.Co Ci moge polecicprzede wszystkim Hosera:Fizjologia organizmow z elementami anatomii czlowieka, Genetyke Lewinskiego, Zoologie Grzegorka, Jasterzbskiej, Pylki-Gutowskiej i botanike niestety autora nie pamietam, alejest zielona okladka i na nije kwiat. To sa ksiazki z ktorych ja sie uczylam, ale podejrzewam ze juz ich nie ma oprcz Hosera i Lewinskiego. One dobrze Cie przygotuja z biologii, nie zapomnij o ewolucjonizmie. A na studiach ciezko, nawet bardzo, pelno kolosow i giga egzaminy ale jak widac do przejscia. Oprocz maty problemem jest tez biochemia, ale dopiero na II roku. Powodzenia
platon
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2006, o 18:29

Re: biologia, biotechnologia - Uniwerek Śląski

Post autor: platon »

Ja jestem na I roku biotechnologi na US i powiem ze pierwszye semestr nie jest czyms nadzwyczajnym trudnym ( okaze sie jak bedzie na egzaminach) najwiecj trudnosci na początku jest z podstawami eucariota cz I no i matematyka al ejest to wszystko do przejścia ( jak narazie daje rade ) z ksiazek przydaja sie Szwejkowscy jako taki skrypt ( szybko sie z tego uczy ) ale podstawową ksiązka musi byc jednak hejnowicz choc ciężko sie z niego czyta - z innym przedmiotów to ksiązki jak narazie mi sie nie przydały - ksera i informacje z neta mi wystarczaja - naprawde jak jedziesz po najmniejszej lini oporu to trójke za wszystko dostaniesz tylko troche checi i niegdy nie zchodzic ponizej jakiego poziomu i nie zawalac kolosów i bedzie dobrze- powodzenia i moze sie spotkamy na US to porozmaiwamy na żywo :P
zielarka
Posty: 8
Rejestracja: 20 lis 2006, o 08:48

Re: biologia, biotechnologia - Uniwerek Śląski

Post autor: zielarka »

ale mi chodzi o ten test - egzamin wstepny platon piszze na PW to mi ksiazki pozyczysz P hehehehe, musze zaczac zakuwac bo kurna z rachunkowosci nic mi sie nie przyda, toć ja po tech. ekonomicznym P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości