Biologia - hormony

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Lithium
Posty: 96
Rejestracja: 10 lip 2011, o 11:03

Biologia - hormony

Post autor: Lithium »

Mam problem z paroma zadaniami z biologii, w niektórych nie wiem czy dobrze odpowiedzialam.

1.Jaka jest odpowiedź ukladu hormonalnego i nerwowego na niską temperaturę?

Ja napisalam, że ośrodki termoregulacji są umieszczone w rdzeniu kręgowym i w podwzgórzu, które przez przysadkę oddzialywuje na tarczyce i nadnercza, uwalniając tyroksynę i adrenalinę.

2.w jaki sposób w organizmie ssaka hormony są przenoszone na duże odległości.

Za pomocą przekaźników?

3.Czy można do grupy hormonów zaliczyć transmitery układu nerwowego, np. acetylocholinę?

Ja napisalam, że tak, bo jest to neurohormon, ale nie wiem jak dalej to wyjaśnić.

4. Wyjaśnij, czy przedstawiony tu układ regulacji hormonalnej szybko czy wolno przestraja poziom podstawowego metabolizmu tkanek i wykaż zasadność takiego rozwiązania
Podwzgórze przysadka mózgowa hormon stymulujący wydzielanie tyreotropiny, po dotarciu do tarczycy, wydzielanie tyroksyny, przyspieszającej przemiany metaboliczne w wielu tkankach ciała.

Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Biologia - hormony

Post autor: Sucharki z Myszkami »

1. OK
2. przez krew
3. nad tym się głowią nawet specjaliści. Ogólnie - można, do klasy neurohormonów. Chociaż wg mnie osobiście jest to nieco naciągane.
4. wolno, szybka odpowiedź organizmu jest wywoływana działaniem ukł nerwowego. Ta jest powolna, ale za to długotrwała i na tym polega jej zasadność.
Lithium
Posty: 96
Rejestracja: 10 lip 2011, o 11:03

Re: Biologia - hormony

Post autor: Lithium »

Dzięki za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość