Biologia i biotechnologia medyczna

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: yeast »

Feline pisze:wszyscy po prostu nie mogą zostać na uczelni prawda?
Zostaje sanepid i robienie pcrów, sądówka i badanie ojcostwa i tym podobne. Racz3ej mało płatne i nudne zajęcia.
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: Nitka »

Ale tak samo chyba wyglądają płace po wspomnianej analityce medycznej, mimo że posiada się uprawnienia do wystawiania pieczątek.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: Padre Morf »

To zależy gdzie sie zaczepisz Laboratoriów prywatnych różnej maści jest teraz od groma i można w nich zarobić więcej niż w państwowych. Minusem jest monotonia w wielu takich placówkach ale nikt nie mówił, że będziesz od razu diagnozować białaczki i Bóg wie co jeszcze.
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: Nitka »

Ale jednak wydaje mi się, że dzięki biotechnologii medycznej ma się szersze horyzonty ]
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: Padre Morf »

jakie np? W laboratorium bez podyplomówki pracować nie możesz. Z laboratorium firmy farmaceutycznej wygryzie Cie farmaceuta albo chemik. Zostaje przedstawiciel handlowy i wciskanie długopisów.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: Biochejter »

Nitka pisze:Ale jednak wydaje mi się, że dzięki biotechnologii medycznej ma się szersze horyzonty
A możesz podać jakieś przykłady stanowiska (realnego) na jakim pracuje btch medyczny? Gdzie widać te horyzonty? Bo pewnie nie po tym że właśnie m.in. biotechnolodzy hurtowo bulą kasę za podyplomową analitykę i co drugi przedstawiciel handlowy czy inny domokrążca przychodzący do apteki okazuje się biotechnologiem z wykształcenia

Ale fakt, długopisy, kalendarze i różne inne gadżety fajne dają - mam zapas na następnych sto lat Zawsze jak ide do apteki najpierw sprawdzam szuflade w której czekają na mnie suprajsy, dlatego biotechnologów bardzo lubie
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: Gekon »

Fakt. Biotech to bardzo ciekawe studia, ale niestety z pracą w Pl pewnie rzeczywiście krucho. Czyli wniosek ,ze wśród przedstawicieli medycznych, farmaceutycznych najwiecej jest biotechnologów ?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: yeast »

Gekon pisze:Czyli wniosek ,ze wśród przedstawicieli medycznych, farmaceutycznych najwiecej jest biotechnologów ?
Niestety tak. Z mojego doświadczenia wynika, że po biotechu wyjść jest kilka:
- znaleźć sobie inny zawód (dokształcić się na kursach Karjowej Izby Diagnostycznej, pójść na drugi kierunek albo robić coś całkiem egzotycznego)
- pracować w sanepidzie na PCRach/sądówce na wykrywaniu ojcostwa/jako przedstawiciel medyczny
- wyjechać zagranicę, ajlepiej na doktorat i tam szukać pracy
- robić doktorat w Polsce (za tysiąc zł jak dobrze pójdzie) i potem próbowac wyjechac do pracy albo zostać na uczeni
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: Nitka »

Nie chodziło mi tylko o możliwości w Polsce ale i tak chyba złe wyobrażenie miałam o tym kierunku ]
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: Biochejter »

yeast pisze: Z mojego doświadczenia wynika, że po biotechu wyjść jest kilka:
- znaleźć sobie inny zawód (dokształcić się na kursach Karjowej Izby Diagnostycznej, pójść na drugi kierunek albo robić coś całkiem egzotycznego)
- pracować w sanepidzie na PCRach/sądówce na wykrywaniu ojcostwa/jako przedstawiciel medyczny
- wyjechać zagranicę, ajlepiej na doktorat i tam szukać pracy
- robić doktorat w Polsce (za tysiąc zł jak dobrze pójdzie) i potem próbowac wyjechac do pracy albo zostać na uczeni
Tak, tylko że to co wymieniasz można robić też po innych kierunkach biologiczno-chemicznych, przykładowo po analityce, biologii, chemii biologicznej, itp.

Biotechnologia nie ma monopolu na żaden zawód, dlatego pewnie zawsze będzie miała problemy i ogromną konkurencję na rynku pracy (pomijając szalone ilości samych biotechnologów w Polsce)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: Padre Morf »

Biochemister pisze:Ale fakt, długopisy, kalendarze i różne inne gadżety fajne dają - mam zapas na następnych sto lat
nam dali laryngoskop i fartuszki nowe
a długopisy takie fikuśne to dajemy małym pacjentom do zabawy
yeast pisze:- pracować w sanepidzie na PCRach/sądówce na wykrywaniu ojcostwa/jako przedstawiciel medyczny
z PCRów i sądówki wygryzie biotechnologa skutecznie diagnosta laboratoryjny. Co do przedstawiciela - chętniej wezmą farmaceutę/lekarza/weterynarza.
Biochemister pisze:Biotechnologia nie ma monopolu na żaden zawód, dlatego zawsze będzie miała ogromną konkurencję na rynku pracy.
Biotechnologia miała dawać sporo umiejętności i wiedzy - taką osobę zawsze wygryzie specjalista w danej dziedzinie.

program biotechnologii na UJ - jest też specjalność biotech medyczny. IMHO dziwny program.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: yeast »

Morfeusz pisze:z PCRów i sądówki wygryzie biotechnologa skutecznie diagnosta laboratoryjny
No nie wiem, w Gdańsku na tych stanowiskach jest trochę biotechnologów i ludzie ich sobie raczej chwalą, szczególnie na PCRach - nie trzeba było dziewczyn doszkalać, wiedziały z czym to się je.

[ Dodano: Pią Sie 01, 2008 21:31 ]
Morfeusz pisze:rogram biotechnologii na UJ - jest też specjalność biotech medyczny. IMHO dziwny program.
No niestety, z biotechnologią było lepiej dopóki nie zaczęto wymagać od nas minimów programowych - okazało się, że są bzdurne, nie uwzględniają różnic miedzy różnymi odmianami biotechu (polibuda vs uniwerek) i generalnie uniemożliwiają ludziom kształcenie się w kierunku, który ich najbardziej interesuje.
Z drugiej strony ogólność kształcenia na biotechu zdecydowanie pomaga, jesli ktos poważnie myśli o pracy naukowej. Na tych studiach można się nauczyć dużo samodzielności, planowania doświadczeń i ogólnie myślenia naukowego. Jeśli więc ktoś planuje karierą naukową (co niekoniecznie wiąże się z praca na uczelni - istnieją działy research w firmach, niestety raczej nie w Polsce), to polecam.
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: dragonka »

No nie A już myślałam, że to w porządku kierunek ] Ehhh znowu spycham się przyszłościowo w stronę medycyny (i w sumie trochę wbrew sobie) bo jednak chcę za coś żyć ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości