Biologia i biotechnologia medyczna

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
biedronka1631
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 13:37

Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: biedronka1631 »

Witam!
Ostatnio coraz więcej słyszy się o biologii i biotechnologii medycznej. Są to w miare młode działy nauki.Wydają mi się one jednak wielce interesujące. Możecie mi napisać o nich coś wiecej? Szukałam publikacji w internecie, ale są one często zbyt lakoniczne.Czym dokładnie zajmują się te dziedziny? Gdzie pracują specjaliści tych dziedzin?
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: krzysiek j »

Biologia gdzieś czytałem że w jednym zdaniu tonauka o istotach żywych
iwonka173
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 20:12

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: iwonka173 »

Nie tylko o istotach żywych jak człowiek ale masę zwierząt i roślin dzięki biologi możemy dowiedzieć sie wielu ciekawych rzeczy o przebiegu ich życia oraz procesach jakie zachodzą w przyrodzie.
Biologia pomaga nam w zgłębiano wiedzy a tym samy tworzeniu nowych rozwiązań (medycznych)
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: krzysiek j »

iwonka173 pisze:Nie tylko o istotach żywych jak człowiek ale masę zwierząt i roślin
Zwierzęta i rośliny to terz istoty żywe
Klaudia17
Posty: 1
Rejestracja: 8 maja 2008, o 17:36

poprawianie natury czy mamy do tego prawo??

Post autor: Klaudia17 »

mam prosbe zeby kazdy sie wypowiedzial na ten temat nizej zamieszcze pytania ankietowe i bede wdzieczna jak bedzieci na nie odpowiadac bardzo mi to pomoze.

1/co rozumiesz przez poprawianie natury
2/czy ludzie maja prawo poprawiac nature (swoja odpowiedz uzesadnij)
3/podaj wszystkie znane ci przykłady ulepszania natury przez czlowieka. czy uwazasz wszystkie te sposoby ktore wymieniles za porzyteczne i konieczne. (uzasadnij)
a) praktyczne i dlaczego
b) nie praktyczne i dlaczego
4/co sadzisz o badaniach naukowych np. nad klonowaniem itp. czy wedlug ciebie sa one potrzebne czy powinno sie ich zabronic.
5/czy wedlug ciebie poprawianie natury jest etyczne (uzasadnij)
6/ czy ty poprzez swoja dzialalnosc poprawiasz nature

z gory dziekuje za odp.
piszcie w prywatnej wiadomosci lub bezposrednio na forum
buziaki:*
martaa
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2008, o 13:46

biotechnologia medyczna

Post autor: martaa »

Bardzo prosze o wyjaśnienie mi co to jest biotechnologia medyczna, czym sie zajmuje, gdzie mozna znależc zatrudnienie po tym kierunku. dziękuje:)
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: Nitka »

A ja spytam o studentów biotechnologii medycznej (najlepiej w Poznaniu), jest tu ktoś taki? Chciałabym dowiedzieć się co sądzą o tym kierunku tak od wewnątrz, jakie są ich wrażenia, co im się podoba, co nie, więc jeśli jest ktoś taki to bardzo chciałabym żeby się wypowiedział ]
Himitsu

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: Himitsu »

skończyłem właśnie licencjat biotechnologii medycznej na CM w Bydgoszczy. Studia są ciekawe, nie ma tu nic o roślinkach ani zwierzątkach jako takowych. Jest sam człowiek i przedmioty kliniczne. Około połowa nauki to choroby i mechanizmy ich powstawania. Pomijając problem pracy po skończeniu magisterki, uważam że o wiele lepsza jest w takim wypadku analityka medyczna bo oni mają chociaż uprawnienia i nie muszą robić 3 semestralnego kursu za 12tys. żeby móc przystawić pieczątkę pod wynikami pacjenta.
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: Nitka »

Ale wydaje mi się, że po biotechnologii medycznej jest więcej możliwości pracy, niekoniecznie w Polsce, oczywiście mogę się mylić bo tak naprawdę niewiele wiem, jak Tobie się wydaje?
Himitsu

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: Himitsu »

tematu pracy staram się uniknąć, bo ona jest ale ludzie mają zbyt wygórowane mniemanie o sobie po studiach chyba. Po po takich kierunkach na pierwszej posadzie zarabia sie tyle ze pracownik McDonalda ma więcej ale zostająć na uczelni masz szanse rozwoju. Pozatym z tego co widzę to większość i tak jest tu z przypadku (chyba dlatego ze to modny kierunek) i o pracy w zawodzie nie chce słyszeć.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: Savok »

Zalezy co rozumiesz przezprace w zawodzie". Jak w serwisach typu pracuj.pl wpiszeszbiotechnologia otrzymasz jedynie oferty na przedstawicieli handlowych. Jakos w PL ciagle ejst malo firm pragnacych cos tworzyc. poza oczyszczalniami sciekow i browarami.

Pozostawanie na uczelni to juz indywidualna sprawa polaczenia osoba-uczelnia. Nasz rzad ciagle za malo wydaje na nauke, dlatego doktoranci zarabiaja ile zarabiaja. Ja mam dosc wiszenia na garnuszku rodzicow wiec sie zmywam gdzies, gdzie mi zaplaca normalnie.
Awatar użytkownika
Feline
Posty: 61
Rejestracja: 18 lut 2007, o 21:21

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: Feline »

prawda jest taka, że żeby zostać na uczelni, albo po prostu pracować w zawodzie po takich właśnie kierunkach to trzeba sobą coś reprezentować - ja rozumiem, ze jest wielu ludzi, którzy są wybitni, wyjeżdżają na stypendia, robią doktoraty, ale co roku takie kierunki kończą również ludzie zupełnie przeciętni i oni też muszą gdzieś znaleźć zatrudnienie
wszyscy po prostu nie mogą zostać na uczelni prawda?
Himitsu

Re: Biologia i biotechnologia medyczna

Post autor: Himitsu »

nie, nie mogą ale to jest wina władz że przyjmują za dużo osób. Np. u mnie, ja do tej pory nie wiem po jakiego grzyba przyjęli nas 90 na licencjat zamiast 30 ogólnie. Taka sytlacja byłaby o wiele lepsza i zarówno w temacie pracy jak i nauki podczas studiów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość