Biologia na UMCS

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Anna

CZY KTO¦ WIE JAK STUDIUJE SIÊ BIOLOGIÊ NA UMCS

Post autor: Anna »

I CO POWINIEN WIEDZIEÆ PRZYSZ£Y STUDENT-KA
Student

Re: CZY KTO¦ WIE JAK STUDIUJE SIÊ BIOLOGIÊ NA UMCS

Post autor: Student »

Anna pisze:I CO POWINIEN WIEDZIEÆ PRZYSZ£Y STUDENT-KA
Nie zmarnuj czasu i szansy!
stokrotkanr1

Re: CZY KTO¦ WIE JAK STUDIUJE SIÊ BIOLOGIÊ NA UMCS

Post autor: stokrotkanr1 »

Cześć ! Na UMSC jest spoko! Poza tym jest taka zasada. Student powinien wiedzieć wszystko, magister - wszystko ze swojej dziedziny, doktor - w której ksiąŻce moŻna to znaleźć, a profesor - w której bibliotece jest ta ksiąŻka. Pozdrawiam
Misiek

CZY KTOŚ WIE JAK STUDIUJE SIĘ BIOLOGIĘ NA UMCS

Post autor: Misiek »

Jest tak jak wszędzie ZAJEFAJNIE Nie martw się Aniu! Jeszcze miesiąc wakacji, a poźniej 5 lat bardzo sympatycznych studiów!
Gość

Re: CZY KTO¦ WIE JAK STUDIUJE SIÊ BIOLOGIÊ NA UMCS

Post autor: Gość »

[[/quothahaha dobre biologia to biologia i juŻ
bagatha

Re: Biologia na UMCS

Post autor: bagatha »

biologia ciezka dziedzina ale piekna
Pinakocyt

jak sie studiuje biologie zaocznie na UMCS, jakie sa opŁaty?

Post autor: Pinakocyt »

jak sie studiuje biologie na zaocznie na UMCS, jakie sa opłaty za semestr, jak to organizacyjnie wyglada. Bym sobie postudiował ale nie wiem czy mi starczy cash.u.
Musze zaocznie bo nie mam czasy zeby dziennie.
N

Re: Biologia na UMCS

Post autor: N »

Jak zaczynałem to płacił się jakieś 3200zł za rok (moŻna chyba płacić w ratach.). W tym roku jako Że wszędzie studia zaoczne podroŻały płaciłem 3600zł bodajŻe. Nowo zaczynające roczniki mają jeszcze droŻej.
Jak to wygląda? Heh, tak samo jak na dziennej na 3 roku wybierasz specjalizację. Ja robie mikro. Do wyboru masz mikrobiologię, biochemię, biologie ogólną, środowiskową. - chyba jakos tak ) Niestety nie wybierasz sobie przedmiotów tak jak na dziennych, lecz wszystko masz juz z góry ustalone :? Mimo to nie jest źle.
Gorzej jest z zajęciami. bo niestety materiał jest ten sam co na dziennych, i trzeba sie przez to trochę spręŻać. Zjazdy są W KA¯DY weekend i siedzisz tam od rana do nocy. Czasem jest tak, Że na jednych ćwiczeniach trzeba zrobic to, co na dziennych jest rozłoŻone na dłuzszy czas, tak więc trzeba sie przykładać. Niekiedy teŻ do ćwiczeń Żeby było szybciej dostaje się juz wstępnie przygotowane materiały (podczas gdy dzienne za kaŻdym razem robia wszystko od poczatku). Z wymaganiami jest tak, Że czasem przez cały semestr cisna maksymalnie, by później troszkę odpuścić na egzaminie ) Ale to tylko czasami - zazwyczaj i egzamy nie przechodzą wcale lekko.
Na pierwszym roku są raczej przedmioty z ogólnej biologii. No i jest chemia - tutaj mozna nieciekawie trafić na organicznej :D Drugi rok jest ciekawszy (przynajmniej dla mnie) bo jest genetyka, biochemia, mikrobiologia, immunologia i tego typu przedmioty - znacznie przyjemniej niz na 1 roku.
Na trzecim wybierasz specjalizację, więc przedmioty zaleŻą od tego co wybierzesz. Mikrobiologia i biochemia sa ciekawe (na mikro oczywiście dalej ciagniesz mikrobiologie - w róznych odmianach (np. przemysłowa, środowiskowa, kliniczna), biochemie molekularną, wirusologię, mikologię i takie tam. Na biochemii jest troche podobnie, choc oczywiście z naciskiem na inne rzeczy.
Nie polecam natomiast biologii środowiskowej, chyba Że ktos bardzo lubi geografię (ja napewno nie!).
Oczywiście w porównaniu z innymi zaocznymi jest troche cięŻko, bo jest strasznie duŻo zajęć! (co w końcu jest oczywiste). O jakimkolwiek wolnym weekendzie mozna zapomnieć :? Poza tym w ciagu 3 lat oczywiście odpadła ponad połowa osób, które zaczynały.

Ale ogólnie nie jest źle. Kierunek bardzo fajny i ciekawy. Polecam! :)

Jak ktos sobie gorzej radzi, to przy odrobinie kombinowania i uporu tez moŻe sobie jakos poradzić. i jakoś sie prześliznąc na trójach. tylko nie wiem czy to ma sens.
Aha, wszystkie egzamy oczywiście według rozporządzenia są pisemne ) (poprawki juz niekoniecznie). Przyjmowanie na specjalizacje zalezy oczywiście od ilości osób, lub ocen.
sigaltbg
Posty: 34
Rejestracja: 25 sty 2007, o 19:56

Ile punktów na UMCS?

Post autor: sigaltbg »

Wybieram się do Lublina na UMCS i interesuje mnie progi punktowe na biotechnologie i biologie.

Pozdrawiam
Mateusz
Posty: 145
Rejestracja: 21 kwie 2007, o 12:50

Re: Biologia na UMCS

Post autor: Mateusz »

Na biotech ponoć 310.
sigaltbg
Posty: 34
Rejestracja: 25 sty 2007, o 19:56

Re: Biologia na UMCS

Post autor: sigaltbg »

dowiedziałem się, że ponoć po 60 % z dwoch przedmiotów rozszerzonych wystarczyło na kierunekbiologia z geografią a podobno dolny próg był znacznie niższy. czyli wcale nie tak dużo. Jakby ktoś wiedział jak to wyglądało z biologią to piszcie bo raczej na to się nastawiam.
Kinguśka
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2008, o 19:17

Re: Biologia na UMCS

Post autor: Kinguśka »

Interesuje mnie biologia na UMCS:) Wiecie może jaki był w zeszłym roku próg żeby sie dostać Będe wdzięczna za jakieś informacje
Awatar użytkownika
kasicowo
Posty: 86
Rejestracja: 10 maja 2008, o 20:24

Biologia UMCS

Post autor: kasicowo »

Witam, jak w temacie. Kto sie wybiera na UMCS. Ja mam takie pytanko: czy tam jest tylko spec. nauczycielska, czy jest cos w rodzaju naukowej biologii ze specjalizacjami jak na UJ. Jesli tak tojakie specjalizacje sa dostepne? No i tradycyjnie: jakie progi?:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości