biologia na UWr

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
anjeD
Posty: 72
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 20:51

Re: biologia na UWr

Post autor: anjeD »

pe&#x142zatka pisze:ja również mam pytanię jakie były progi w zeszłym roki i czy trzeba chemię:D
anjeD pisze:kto w tym roku chętny na UWr na biologię?
ja!:) jeżeli się na UJ nie dostanę
tylko biologia ale jeśli masz chemię i tyle pkt co ktoś inny bez chemii, to masz pierwszeństwo d

fajnie, że jesteś chętna D

a jakie są progi na UJ? bo też się zastanawiałam czy tam nie lepiej złożyć.
myślisz, że tam jest lepsza? tzn wiem że UJ jest na wysokim poziomie, ale chodzi mi konkretnie o biologię
ateista
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2007, o 11:53

Re: biologia na UWr

Post autor: ateista »

Ja również wybieram się na UWr, ale nie wiem, czy z maturą 70% rozsz z bio i z chemią się dostanę. Może wiecie jakie były progi?
Wiem, że na UJ biologia się rozwija, niedawno otworzyli nawet nowy kierunek- neurobiologia.
Pozdrawiam.
pełzatka
Posty: 192
Rejestracja: 22 kwie 2009, o 14:20

Re: biologia na UWr

Post autor: pełzatka »

anjeD pisze:a jakie są progi na UJ? bo też się zastanawiałam czy tam nie lepiej złożyć.
myślisz, że tam jest lepsza? tzn wiem że UJ jest na wysokim poziomie, ale chodzi mi konkretnie o biologię
wiesz co, w tamtym roku to podobno juz przy tych ostatnich rekrutacjach brali wszystkich kto tlyko złożyl, ale nop po 1.rekrutacji najniższy próg był ok 380pktów, 2. 360? jakoś tak, przelicznik biolx2, chemx2, polski i angx1
apropo tego co myślę na temat biol na UJ, naczytałam się dużo i wg rankingu przeprowadzonego chyba przez newsweek BIOLOGIA NA UJ zajęła pierwsze miejsce.
Ogólnie z tego co czytam, ludzie są zadowoleni, wiesz przeważnie narzekają ci którzy sobie studia olewają. Bałam się np. tego, z zbyt dużo teorii będzie a mało praktyki, ale ludzie z UJ pisali mi, że co roku organizowane są różne wyjazdy terenowe , można się zapisać do kół naukowych itp.
Ja już się studiów doczekać nie mogę:)
Fajnie,może razem będziemy studiowały:)
karo.ka
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2009, o 13:12

Re: biologia na UWr

Post autor: karo.ka »

studiuje Biologie ogólną na UWr, na 2 roku.
jak ja składałam podanie na biol 2 lata temu nie była wymagana chemia, bo dostały się osoby, które miały samą biologię. można się było dostać mając w granicach od 69 %z matury z biologii.
rok temu wiem, ze dużo osób się dostało ponieważ otworzyli u nas dodatkowy kierunek MIKROBIOLOGIA.
więc mamy praktycznie 3 kierunki biologiczne:
BIOLOGIA z CHEMIĄ- specjalizacja nauczycielska, gdzie po studiach ma się możliwość nauczania w szkołach itp
BIOLOGIA OGÓLNA
MIKROBIOLOGIA

życzę powodzenia!

[ Dodano: Sob Maj 16, 2009 15:16 ]
najgorsze są 2 lata, trzeba się mocno natyrać
jest chemia, fizyka, matematyka- statystyka, jest chemia, botanika itp.
ja jeszcze idę starym programem, ale od zeszlego roku zaszły zmiany programowe.
mamy organizowane ćwiczenia terenowe.
3 rok jest lżejszy, wtedy już każdy jest na swojej specjalizacji.
profesorowie są ugodowi, myślę, że nie ma chamstwa.
ćwiczeniowcy też spoko ale zależy na kogo się trafi no i czy się komuś podpadnie czy też nie.
na pierwszym roku wywalili z 1/4 osób, troche zrezygnowało. jak zaczynało nas 150, tak teraz jest 70.
a atmosfera jest SUPER, tak wielu fajnych i sympatycznych ludzi nie poznałam nigdzie wcześniej, ani w podstawówce ani w LO.
gdybym miała wybierać jeszcze raz kierunek studiów wybrałabym BIOLOGIĘ:)
anjeD
Posty: 72
Rejestracja: 26 kwie 2009, o 20:51

Re: biologia na UWr

Post autor: anjeD »

pełzatka, byłoby świetnie jakbyśmy się spotkały na studiach, ale ja prędzej pójdę na Wrocławski a nie Jagielloński, bo nie muszę wtedy załatwiać sobie jakiegoś lokum a Ty pewnie na UJ się wybierzesz

Kto jeszcze chętny na UWr na biologię?
Awatar użytkownika
_Gabi_
Posty: 21
Rejestracja: 9 lip 2010, o 16:13

Re: biologia na UWr

Post autor: _Gabi_ »

Odświeżam wątek!
Kto w tym roku wybiera się na biologię na UWr? I czy jest tu ktoś może, kto chce studiować od tego roku biologię z chemią (spec. nauczycielska) na UWr?

Mam też pytania do osób, które już studiują na wyżej wymienionym kierunku - jaki był próg punktowy w zeszłym roku (nigdzie nie mogę tego znaleźć)?
Oraz - jaka jest matma na trzecim roku i fizyka na pierwszym? Czy trzeba się tych przedmiotów obawiać, jeśli ktoś nie jest dobry z przedmiotów ścisłych (zwłaszcza chodzi mi o matmę)?
A chemia? Dokładnie przejrzałam program studiów i cóż.chemii jest sporo. Ciężko z nią? Na jakim jest poziomie? I co np. robi się chemii analitycznej czy fizycznej (strasznie brzmią)

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam
prymityw
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2011, o 10:23

Re: biologia na UWr

Post autor: prymityw »

cześć. ja też się wybieram na uwr, ale nie jest to spowodowane moją miłością do samej biologii. po prostu w tym roku dostaliśmy dość specyficzną maturkę z chemii i nie poszła mi ona za dobrze. nie wiem, czy dobrze myślę, ale rok uczenia się chemii, fizyki i biologii+nauka typowo pod maturki chyba pomogą mi dość znacznie w egzaminach 2012. w dodatku nie mam tyłów w materiale ze szkoły średniej, choć tegoroczna chemia pokzała co innego .

oczywiście, jeżeli się mylę, to weźcie mnie naprostujcie, bo może mam mylne wyobrażenia odnośnie studiów biologicznych.
jusssi
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2011, o 17:52

Re: biologia na UWr

Post autor: jusssi »

przekonanie, ze idac na biologie poprawisz mature jest bledne. u mnie ludzie dwa razy poprawili i albo napisali gorzej albo lepiej o pare punktow. i rozwialy sie marzenia o medycynie, farmacji i stomie : O
ewa91
Posty: 5
Rejestracja: 12 gru 2009, o 07:43

Re: biologia na UWr

Post autor: ewa91 »

Czy ktoś może zna progi punktowe na biologię na specjalności mikrobiologia z poprzedniego roku? Widzę tylko ilość kandydatów na miejsce, a to mnie za bardzo nie urządza)
simply91aga
Posty: 13
Rejestracja: 14 cze 2011, o 13:51

Re: biologia na UWr

Post autor: simply91aga »

Właśnie okazało się, że w tamtym roku(2010) składałam podanie o przyjęcie mnie na studia biologia- mikrobiologia sprzątając znalazłam decyzję, którą wysłały mi władze dziekanatu. Pomijając cały wstęp, najistotniejsze jest :

Minimalna ilość punktów niezbędnych do przyjęcia na studia na wybranym przez Panią kierunku wynosiła 101,900pkt.


Ja miałam 101,400.

Mam nadzieję, że komuś się przyda.

P.S oczywiście się nie dostałam, jednak myślę że gdybym się odwołała lub pomęczyła kogoś, miałabym szansę.Nie zrobiłam tego, ponieważ wtedy byłam już zapisana na Politechnikę.
sylw
Posty: 7
Rejestracja: 10 maja 2011, o 19:24

Re: biologia na UWr

Post autor: sylw »

No przyda przyda i to jak:):) tym tropem powinnam się dostać na mikrobio D choć progi mogą się troszkę zmniejszyć myśle bo np. tym którzy poprawiali w tamtym roku maturę niektórym nic to nie dało np. mojej koleżance choć uważam ją za bardzo zdolną choć może się mylę. A ja właściwie sama jeszcze nie wiem na którą specjalizacje się zdecyduje jeszcze tydzień temu byłam pewna że mikro ale teraz przez to czekanie zaciekawiła mnie eksperymentalna i bio z chemią o której myślałam wcześniej nawet. złożyłam na te wszystkie zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie obrażę się jak ktoś doradziłby miD
simply91aga
Posty: 13
Rejestracja: 14 cze 2011, o 13:51

Re: biologia na UWr

Post autor: simply91aga »

Napewo progi spadną, bo podobno matura w tym roku z chemi to katastrofa.
Mnie zmartwiło jedno :

Więcej niż 10 chętnych przypada też na miejsce na specjalności biologia człowieka (221/20).

tak jest napisane na stronie wrocławskiego.
Coś czuję, że nie mam szans na jedno miesce przypada ponad 11 osób /



Natomiast to :
Z nauk ścisłych i przyrodniczych najpopularniejsze są: informatyka – 563 zapisy (280 miejsc, kierunek zamawiany), biotechnologia – 508 wpisów (140, kierunek zamawiany), matematyka – 348 (200) i mikrobiologia – 314 (40). Przypomnijmy jednak, że w ubiegłym roku na mikrobiologii przypadało ponad pięć rejestracji na miejsce, a konieczne okazało się ogłoszenie dodatkowego naboru, gdyż wiele osób zapisujących się na tę specjalność ubiega się również o indeks na Akademii Medycznej.

jest pocieszające

co o tym myślicie ?
sylw
Posty: 7
Rejestracja: 10 maja 2011, o 19:24

Re: biologia na UWr

Post autor: sylw »

Dużo osób składało na wszelki wypadek na wszystkie specjalizacje z powodu braku bioli ogólnej w tym roku. ja sama złożyłam na 4 specjalizacje. mam nadzieję że nie będzie tak źle jak się nam wydaje. a osoby które pisały chemię w tamtym roku są w lepszej sytuacji bo na prawdę była okropna! rok chodzenia na korki z chemii 2 3 nawet czasem godziny w tygodniu powinny ze mnie zrobić taką chemiczkę że szok. sama moja korepetytorka powiedziała że poziom wręcz akademicki. bez tych korków to chyba wcale bym nie zdała. a biologia też zbyt cudowna nie była choć w tamtym roku też była trudna.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości