biologia na UWr

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: biologia na UWr

Post autor: Sil »

Ostatni wpis dotyczący biologii jest z 9 lutego
Yoanna

Re: biologia na UWr

Post autor: Yoanna »

nie wiem jak jest obecnie ale jak ja dostałam sie na studia na UWr ( teraz bedę na 3 roku), to w trakcie spotkań informacyjnych i szkoleniach przygotowujących do studiówltna to był poświęcony cały jeden dzień, mieliśmy egzamin sprawdzający naszą wiedzę z danego jezyka= tzn. z tego, który zdawaliśmy na maturze I na podstawie wyników przydzielali nas do odpowiedniej grupy i poziomu. Na Uwr, z tego co wiem (chyba ze to juz uległo zmianom, ale w to watpię) kaŻdy student dostaje od uczelni jakby 4 semestry darmowej nauki języka I tak np. :
•ja studiuję biologię i na tym kierunku wymagane jest ukończenie języka ANGIELSKIEGO na poziomie B1 I stopnia(?!) nie pamietam dokładnie
•dalej dla przykładu ja ukończyłam ten poziom po 2 semestrach a więc moge zrezygnować z dalszej nauki języka lub wykorzystać te pozostałe 2 semestry na kontynuacje jeszcze wyŻszego poziomu j. angielskiego lub na całkiem inny język np. hiszpański, francuski, włoski trochę tych języków jest :)
•z kolei jeśli po tymegzaminie sprawdzającym wylądowało się na całkiem niskim poziomie, no to Żeby dojść do wymaganegoprogu jezykowego",to wtedy trzeba poświęcić całe 4 semestry

mam nadzieję Że w miarę jasno przedstawiłam jak to na UWr jest :)

w kaŻdym bądź razie kaŻdy nowy student dowie się wszystkiego w dzień inauguracyjny ). Pozdrawiam :idea:
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: biologia na UWr

Post autor: Gosiaczek »

Yoanna pisze:ja studiuję biologię i na tym kierunku wymagane jest ukończenie języka ANGIELSKIEGO na poziomie B1 I stopnia(?!) nie pamietam dokładnie
tzn że każdy musi? Ja na przyklad będe zdawać niemiecki na maturze
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: biologia na UWr

Post autor: Sil »

Wygląda na to, że na angielski jesteśmy skazani
Awatar użytkownika
Asia_nmc
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2006, o 10:01

Re: biologia na UWr

Post autor: Asia_nmc »

Zdawałam na maturze język niemiecki, oprócz niego uczyłam się w liceum łaciny. Dobrze, że chodziłam na angielski do szkoły językowej, jednak nie za długo - tylko przez dwa lata.
Myślałam, że do wyboru będą dwa języki, wybrałabym wtedy angielski i hiszpański (jeśli nikt nie wybiłby mi go z głowy).
Boję się teraz tego anglika, w końcu dwa lata nauki to nie za dużo, chyba czas się troszkę pouczyć samej

Hmm sama już nie wiem, w tym samym czasie w jakim będzie odbywał się egzamin są też przeprowadzane zapisy na język od podstaw, w szkole się go nie uczyłam więc z pewnoscią by mnie zapisali. Nie wiem czy po dwóch latach nauki napisałbym jako tako ten egzamin.Jeśli napisałabym go źle, za późno byłoby już na zapisy do grupy podst. Ale z drugiej strony dwa lata nauki nie poszły w las.
Sama nie wiem co zrobić.

Przy składaniu dokumentów dowiedziałam się, że po 11.08 dostaniemy pocztą jakieś informacje na temat studiowania.

Ps. A tak naprawdę do chciałabym, żeby był już październik , nie mogę się już doczekać, ciekawa jestem jak to wszystko bedzie wyglądać. Inne miasto, inni znajomi, inne życie. Troszkę się boję, ale bardziej intryguje mnie to nieznane
Ostatnio zmieniony 6 sie 2006, o 13:29 przez Asia_nmc, łącznie zmieniany 1 raz.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: biologia na UWr

Post autor: Sil »

Mam podobnie. Też nie mogę się już doczekać. Jedno jest pewne: nudzić się nie będziemy. Też nie miałem w liceum języka angielskiego. Nie ma się chyba czego bać. Najwyżej przydzielą nas do jakiejś początkującej grupy i po kłopocie.

[ Dodano: Nie Sie 06, 2006 23:53 ]
Chyba warto podejść do tego egzaminu. Jeśli pójdzie dobrze, to będzie znaczyło, że nauczyłaś się przez te dwa lata dość, by kontynuować naukę na wyższym poziomie. Jeśli mimo wszystko się nie uda, to najwyżej wylądujemy w grupie początkującej. Z uczelni za słabo napisany egzamin z angielskiego przecież nas nie wyrzucą.
Yoanna

Re: biologia na UWr

Post autor: Yoanna »

to Że zdawaliście j.niemiecki na maturze, nie oznacza Że będziecie mieli przez to jakieś problemy ). Moje niektóre koleŻanki teŻ zdawały na maturze j. niemiecki i tak samo podeszły do tego egzaminu, ale po prostu zakwalifikowały się do niŻszego poziomu. I nie było z tym Żadnych kłopotów, tylko po prostu musiały poświęcic te całe 4 semestry Żeby dojśc do wymaganego stopnia.

A na Uniwersytecie Wrocławskim na BIOLOGII jest wymagane ukończenie j. angielskiego, gdyŻ np. do pracy licencjackiej trzeba dołączyć jej streszczenie w tymŻe języku ) Jednak co roku wiele rzeczy się zmienia, dlatego nie martwcie się- dowiecie się wszystkiego 1-wszego dnia na studiach :idea:

Powodzenia )
Awatar użytkownika
Asia_nmc
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2006, o 10:01

Re: biologia na UWr

Post autor: Asia_nmc »

Sil, dzięki za poradę . Tak właśnie zrobię.
Z każdym dniem 28.09 jest coraz blizej
Awatar użytkownika
Asia_nmc
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2006, o 10:01

Re: biologia na UWr

Post autor: Asia_nmc »

Dzwoniłam dzisiaj do dziekanatu, dowiedziałam się, że przełożyli nam immatrykulację, odbędzie się ona o godz. 16:00 w Auli Leopoldina, będziemy mieć ją odzielnie, pani mówiła coś o jakimś historycznym wydarzeniu, niestety mój pies zaczął wtedy szczekać i nie usłyszałam dokładnie o co chodziło .
Pytałam się też co z listami, doszły do mnie sprzeczne informacje, dowiedziałam się, że wysłali je 18 sierpnia, natomiast inna osoba, która też dzwoniła, dowiedziała się, że już je dosyć dawno temu wysłali i będą coś z tym robić.
Niewiadmo jeszcze czy indeksy dostaniemy podczas inauguracji, czy będą do odbioru w dziekanacie.

Jak będziecie coś więcej wiedzieli to piszcie. No i ciekawi mnie co to za wydarzenie historyczne będzie

[ Dodano: Czw Sie 24, 2006 15:53 ]
Mam nowe wiadomości (od osoby, która dzwoniła na UWr) a mianowicie 18 wysyłali listy, ale do osób, które dostały się z listy rezerwowych. A do nas niby wcześniej., ale skoro nikt nie dostał.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: biologia na UWr

Post autor: Sil »

Ciekaw jestem co to za historyczne wydarzenie ma nastąpić? Czytałem o planach rozdzielenia Wydziału Nauk Przyrodniczych na kilka mniejszych. Może o to chodzi?
Awatar użytkownika
Asia_nmc
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2006, o 10:01

Re: biologia na UWr

Post autor: Asia_nmc »

Wiesz, że to całkiem możliwe? Ta pani coś wspomniała o tym, że będziemy mieć inaugurację odzielnie, moze o to właśnie chodzi? A masz może link do artykułu gdzie czytałeś o tym?
Troszkę uzbierało sie tych znaków zapytania
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: biologia na UWr

Post autor: Sil »

Chwilkę, chwilkę. Spróbuję znaleźć.
Awatar użytkownika
Asia_nmc
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2006, o 10:01

Re: biologia na UWr

Post autor: Asia_nmc »

Poczekam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości