biologia na UWr

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
marta204t
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:45

Re: biologia na UWr

Post autor: marta204t »

ja tez szukam osoby z którą mogłabym mieszkać:) jak cos to moje gg 2688728
AldOna89
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2008, o 23:22

Re: biologia na UWr

Post autor: AldOna89 »

Dwie kumpele sie dostaly, jedna nie. Wiec teraz zalezy od mieszkania. Albo bedziemy mieszkaly w 3 albo bedziemy szukaly jedna fajna osobe do 4 )

[ Dodano: Pią Lip 18, 2008 17:58 ]
Bedziemy szukaly 1 lokatorki chyba ze znajdzie sie atrakcyjne mieszkanie na 3. Chcemy w 4 mieszkac poniewaz tak wychodzi taniej
Jak cos to moj gg 3360218
feldmarschall
Posty: 14
Rejestracja: 24 lip 2006, o 18:33

Re: biologia na UWr

Post autor: feldmarschall »

Wie ktoś może, jakie podręczniki są potrzebne na 1 rok biologii UWr.
Pytam bio może udalo by się mi coś okazyjnie teraz kupić zamiast potem kserować na ostatnią chwilę
Aleksia****
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2008, o 22:44

Re: biologia na UWr

Post autor: Aleksia**** »

feldmarschall pisze:Wie ktoś może, jakie podręczniki są potrzebne na 1 rok biologii UWr.
Pytam bio może udalo by się mi coś okazyjnie teraz kupić zamiast potem kserować na ostatnią chwilę
Witam studenta pierszego roku roku biologii!Ja też będę od paźniernika do tego grona należeć:):):)
Dobry pomysł z tymi książkami!
Tylko ja nic nie wiem na ten temat!
Trzeba zapytać studentów ze starszych roczników!
Sądzę,że na pierwszych zajęciach dostaniemy listę książek jakie trzeba sobie załatwić!Pozdrawiam:)Ola

[ Dodano: Pią Lip 25, 2008 15:01 ]
Niech ktoś napisze coś o Wrocławiu!
Chodzi konkretnie o jakieś ciekawe miejsca, godne zobaczenia!
Dostałam się na biologię. Nie znam Wrocławia gdyż mieszkam dosyć daleko!
Niech ktoś napisze pare słów!O tym ponoć magicznym miejscu!
Pozdrawiam Ola:):):)
marta204t
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:45

Re: biologia na UWr

Post autor: marta204t »

ja dostałam sie na mikrobiologie i znam trochę wrocław, a wszystko zależy od tego jakie to ciekawe i magiczne miejsca chcesz odiwedzic. kluby, kawiarnie, czy miejsca na spacery i jakies romantyczne zakątki.
dede
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2008, o 11:39

Re: biologia na UWr

Post autor: dede »

Jestem na III roku tego zaszczytnego kierunku i mogę powiedzieć jak najbardziej obiektywnie bez stronniczości,że biologia na UP ma fatalny poziom.Na Uwr trzeba się naharować ale satysfakcja jest:)

Jeśli chodzi o książki I semestru:
-Wprowadzenie do statystyki dla przyrodników PWN
-anatomia i histogeneza roślin naczyniowych Hejnowicz
-Botanika Morfologia Szwejkowscy tom I

Jeśli chodzi o zoologię bezkręgowców trzeba iść do biblioteki w Instytucie Zoologicznym i usmiechnąć się ładnie do Pani bibliotekarki i poprosić o książki potrzebne do zoologii:)

A z reszty przedmiotów wystarczy uczyć się z wykładów i będzie ok:)

Pozdrawiam narybek:)
feldmarschall
Posty: 14
Rejestracja: 24 lip 2006, o 18:33

Re: biologia na UWr

Post autor: feldmarschall »

Dzięki!
A czy wszystkie zajęcia odbywają się w budynkach wydziału nauk biologicznych, czy np. wykłady z chemii są na wydziałe chemii, matematyki na wydziale matematyki
tzn czy trzeba się w ciągu dnia dożo przemieszczać po mieście między wydziałami?
dede
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2008, o 11:39

Re: biologia na UWr

Post autor: dede »

Matematyka jest na Kużniczej,Chemia w instytucie Chemii,Bezkręgowce na Przybyszewskiego,Geologia na Cybulskiego,Morfologia w Instytucie Biologii Roślin,Fizyka również na Cybulskiego,tak jak i informatyka.
Co prawda mogło sie coś zmienić ale raczej na miły bezruch nie liczcie.
teoretycznie zajęcia są tak dopasowane,że spokojnie mozna zdązyć pomiędzy zajęciami dojść z punktu A do B,ale czasami warto liczyć nie na komunikacje a szybkośc własnych nóg:)
A czy często w ciągu dnia to zależy od planu.
Jedni mają od 8-18.00 inni krócej,ale za to gorzej z rozplanowaniem trudnych zajęć.

No i na I roku nie można zmieniać grup,więc nastawiajcie się,że jak ktoś was przypisze do jakiejś grupy to raczej to to tak zostanie.

Wykłady z matematyki też są na Cybulskiego,my mieliśmy na 7.45,gość to ranny ptaszek,więc i wam może sie trafić ta wspaniała pora.

Pozdrawiam:)
feldmarschall
Posty: 14
Rejestracja: 24 lip 2006, o 18:33

Re: biologia na UWr

Post autor: feldmarschall »

Dzięki
A jakie przedmioty zbierają największe żniwo i czy dyżo osób odpada po 1 roku?
tadeoosh
Posty: 23
Rejestracja: 24 sie 2007, o 15:46

Re: biologia na UWr

Post autor: tadeoosh »

Ja także się dostałem, więc witam! Miałem do wyboru jeszcze ochronę środowiska, ale nawet się nie zastanawiałem.
Dede, dołączam się do pytania. I mam jeszcze jedno - czy rośliny zajmują dużo miejsca w programie? Czy w dużym stopniu zależy to od wykładowców?
I do pozostałych - macie już jakieś plany co do wyboru specjalności itp.?
dede
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2008, o 11:39

Re: biologia na UWr

Post autor: dede »

Cóż teraz to pewnie wygląda trochę inaczej niż program,kiedy ja byłam na I roku,ale rośliny was nie miną i zdążycie się nimi zmęczyć,a jest czym-taka morfologia roślin to horror,bo wykładowczyni miewa swoje humory.
A tak poza tym na I roku.I semestr jest na przywyknięcie,a w II idzie już łatwiej chociaż anatomia i chemia organiczna dają w kjośc,bo jest tego całkiem sporawo.

Powiem jeszcze tak:wszystko zależy czy komuś się te studia spodobają.Jak tak,to wszystko będzie przyjemnością i pójdzie bez bólu,ale jak ktoś stwierdzi,że to nie dla niego to lepiej niech się zastanowi czy warto to ciągnąć.

Cóż ni wiem jak z immunologią,bo o ile Wy ją będziecie mieć teraz-na I roku,to ja na II-czyli z Wami:)
Ale ogólnie wszystko jest do przejścia i nie ma się co stresować na zapas.Będziecie mogli sobie rwać włosy z głowy jak sie dowiecie jakich macie ćwiczeniowców,bo to oni ogólnie mogą zamienić studia w dramat,nie wykładowcy:)

Pozdrawiam
feldmarschall
Posty: 14
Rejestracja: 24 lip 2006, o 18:33

Re: biologia na UWr

Post autor: feldmarschall »

A jak to jest z tymi badaniami lekarskimi u lekarza medycyny pracy
Czy można je wykonać w ośrodku zdrowia w miejscu swojego zamieszkania, czy trzeba z tym jeździć do Wrocławia do jednego z ośrodków podanych na wykazie?
dede
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2008, o 11:39

Re: biologia na UWr

Post autor: dede »

Każde zaświadczenie od jakiegokolwiek lekarza medycyny pracy jest dobre,byle by to był lekarz medycyny pracy:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości