biologia ogólna i eksperymentalna

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
oo.oo

biologia ogólna i eksperymentalna

Post autor: oo.oo »

witam,
w przyszłym roku szkolnym czeka mnie matura, a później (mam nadzieję ) ) wybór studiów. właściwie od zawsze jestem nastawiona na studia o kierunku biologia i, jeŻeli chodzi o ten kierunek, jedynie na Uniwersytecie ¦ląskim (ze względu na bliskość uniwersytetu).
z tego co widnieje na stronie Wydziału Biologii i Ochrony ¦rodowiska wynika, Że na U¦iu istnieją tylko dwie specjalizacje- biologia ogólna i eksperymentalna biologia w ochronie środowiska.

przeglądając forum doszłam do wniosku, Że to chyba dość uboga oferta. a moŻe się mylę.

chciałabym się jednak czegoś dowiedzieć o specjalności Biologia ogólna i eksperymentalna bo brzmi to dość ogólnie ) głównie chodzi mi o perspektywy po takiej właśnie specjalizacji.


pozdrawiam :)
tensorowy
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2006, o 22:37

Re: biologia ogólna i eksperymentalna

Post autor: tensorowy »

witam,
w przyszłym roku szkolnym czeka mnie matura, a później (mam nadzieję ) ) wybór studiów. właściwie od zawsze jestem nastawiona na studia o kierunku biologia i, jeżeli chodzi o ten kierunek, jedynie na Uniwersytecie Śląskim (ze względu na bliskość uniwersytetu).
z tego co widnieje na stronie Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska wynika, że na UŚiu istnieją tylko dwie specjalizacje- biologia ogólna i eksperymentalna biologia w ochronie środowiska.

przeglądając forum doszłam do wniosku, że to chyba dość uboga oferta. a może się mylę.

chciałabym się jednak czegoś dowiedzieć o specjalności Biologia ogólna i eksperymentalna bo brzmi to dość ogólnie ) głównie chodzi mi o perspektywy po takiej właśnie specjalizacji.


pozdrawiam
no ja jestem po tej specjalności w tej uczelni

zatem po pierwsze wybór jest większy - biotechnologia, biologia ogólna i eksperymantalna i tzwzieloni - ochrona środowiska

pozatym jest jeszcze politechnika ze specjalnością Biotechnologii i inzynierii w ochronie środowiska

ale wracając do uś - jak się dobrze Będziesz uczyć to pracę magisterską Możesz pisać w Centrum Onkologii w Gliwicach albo pojechać gdzieś za granicę na Sokratesa na rok, pół roku . lub wogóle stukać pracę magisterksą za granicą

ale do rzeczy - studia są dwustopniowe - licencjat 3 lata i magisterium 2 lata, w sumie 5 lat . po licencjacie nie Masz wogóle szans na prace w zawodzie no chyba że po biotechnologii ale to też minimalną.

Na biologii ogólnej i eksperymentalnej Dostaniesz tak w dupę jak się Tobie nigdy nie śniło, Twoim snem będzie Szwejkowski , Grabda, Dogiel, Jura, no i chemiagt i matematyka i fizyka na pierwszym roku, do tego angielski i wf no i mozę kilka przedmiotów gratis. Zajecia na pierwszym roku są nudne jak diabli i do zarypania . ZAKUCIA (chyba że Lubisz ryć na pamięć, względnie Lubisz takie działy biologii jak botanika, zoologia itd itd) ! o tak łądniej powiem bo całą systematyka Ciebie czeka hehehe na pamięć, do tego z botaniki zbieranie listowia , z zoologi ustny (jakiś kretyn miął pytania egzmainacyjne i przed wykładem je rozłożył na stole a to że nie był na wykładach to nie znał wyglądu profesora - resztę można dopisać - tak głośi jenda z legęd) ALe pamiętaj Będziesz ryć i wyć . ale nic nie moze się równać z chwilą kiedy się siedzi w autobusie lub pociągu, kiedy ciezkim krokim wychodzi się z transportu i coraz cięższym maszeruje w kierunku listy z wynikami egzaminów. Kiedy szuka się swojego nazwiska i kiedy . po raz drugi widzi się zaliczenie egzaminu albo jak sie na tydzien jedzie do Bornego PIĆgt, są też bale biologów ) i terenówki co polegają na piwku lub winku w autobusie . naprawdę ciekawych zajeciach w lesie . i powrocie do domu

moje dwie rady na dzieńdobry ! biologia ? ok - ale Przygotuj się na pewne problemy z pracą potem ! i druga . Przygotuj się do tego że Twoja matura pomimo tego że w potach napisana na studiach . jest tylko biletem tylko powiedzmy . no jednym egzaminem . po pierwszym roku Wchodzisz w tryb studenta ) no i trzecia Wiesz mam kilka książek do sprzedania OMG ! i czwarte nawet jak sięTObie noga podwinie PISZ ODWOŁANIA !

Najgorsze jest to że ja mogę tam czekaćgt na Ciebie jako równie młody stojący po drugiej stronie hehehe saligt jeżeli dobrze będzie szło to ja będę molestować studentów Twojego pierwszego ROKU

a co do eskperymantalnej to na któryms wykładzie pamiętam że chodziło o zoologię eksperymentalną, ale w sumie z punktu widzenia mojej pracy - modelowania komputerowego w biologii tego powiedziec nie mogę, że się sprawa tyczy tylko zoologii.

na samą ogólną o ile dobrze pamiętam składa się z następujących katedr do wyboru przy pisaniu pracy a to ważne bo lepij się wpasowac w to co się lubi.

zoologia
botanika
biofizyka i biologia komórki
embriologia i histologia zwierząt
fizjologia roślin

reszta

biotechnologia

biochemia
biofizyka
genetyka
mikrobiologia
anatomia i cytologia roślin

a ochrona to

fizjologia zwierzat
geobotanika

miniki wskazują hehe na moje umiłowanie do kater ogólne

reszty nie pamiętam jak się zieloni znajomi pojawiato sięich zapytam co mogli wybierać


Tematy są różne i różne działy obejmują np z zoologia Koleżanka z noktowizorem szuka fok , ja siedziałem w domu i symulowałem (ciężko), na biologii komórki dziewczyny siedziały i kroiły korzeńna plasterki, botanicy zbierali swoje hehe roślinki , fizjolodzy roślin robili akcje analne komórkom hehe za pomocą patch clampagt Roboty TObie u nas dostatek, jak coś z dokłądniejszymi informacjami dla UŚ Daj znać

gg 1371485 acha i nie wiem co dam na kolokwium za 2 lata
oo.oo

Re: biologia ogólna i eksperymentalna

Post autor: oo.oo »

orany! najbardziej spodobały mi się bale, terenówki i te sprawy ))
wielkie wielkie dzięki D jak wpadnie mi do głowy kolejne pytanie, na które będe mogła dostać tak dołującą (rycie i wycie, zakuwanie, chemia, fizyka itd. :/) odpowiedzi, to się odezwę ponownie D
narazie postaram się to wszystko wyrzucić z głowy i cieszyć się czasem beztroskiej młodości ^^

i powodzenia w drodze na drugą stronę sali (:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość