Biologia UJ KRAKÓW

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

Reklama
Ostatnio zmieniony 4 paź 2007, o 11:26 przez muppet, łącznie zmieniany 1 raz.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

odzywianie jest odradzane na 1 roku bo ciezko. reszta kursow dodatk jak najbardziej - 2 na semestr to w sam raz.
W sparwie kart z tego co wiem powinnas sie spotkac z tzw doradcą - czyli kims kto pracuje na biologii UJ, wytlumaczy jak uzupelnic karte, doradzi kursy -mam nadzieje ze juz takie spotkanie mialas lub bedziesz miala (my mielismy na poczatku wrzesnia o ile pamietam).
Rozklad zajec co roku jest ten sam.
Jestes przypisana do wykladowcy w zaleznosci od grupy ( to wszystko jest napisane na stronce lub w informatorze (ktory powinnas miec)
2 lata temu na chemie organiczna rozszerzoną dostawalas sie jezeli uzyskalas odpowiednia ilosc punktow z kolosow ktore odbywaly sie w trakcie semestru. Nie wydaje mi sie zeby sie przez 2 lata to zmienilo ale who knows.
Jezeli bedziesz miec jakies pytania to serdecznie zapraszam na forum studentow biologii UJ
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

Dzięki. Już się właśnie zarejestrowałąm.
Co do grup to nie mam na razie pojęcia do której jestem przypisana bo w necie tego jeszcze nie ma, w informatorze też.
od 17 do 22 września mamy się konsultować co do tych kart. Myślę ze wtedy będzie wszystko jasne
Dzięki z odpowiedź. w takim razie może wybiorę te trzy kursy, bez odżywiania

aha, te karty wypełnia się na rok czy na semestr?
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

na rok - jezeli bedziesz miala spotkanie z opiekunem to on ci wszystko dokladnie powie i wytlumaczy.
Poza tym dodatkowe kursy mozesz sobie jeszcze dobrac w trakcie semestru (max 2) Na 1 roku polecany jest kurs - antropologia ogólna -ale nie wiem czy w tym roku sie odbedzie.
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

Też jest polecany, przeglądnęłam informator i przejżałam wszystkie kursy zalecane dla I roku i właśnie nie wiem co wybrać. zwłaszcza jeśli chodzi o to zeby się nie okazało ze sobie nawybieram kursów a potem nie dam sobie rady.
A ten kurs antropologii to trudny jest czy jakiś w miarę
Rana Ridibunda

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Rana Ridibunda »

kurs antropologii jest swietny) tyle ciekawych anegdotek i opowiesci juz przez cale studia nie ma. jeszcze w zeszlym roku prowadzil go cudowny profesor, prawdziwy gentelman, ktory bardziej cenil sobie inteligencje studenta i umiejetnosc obrony wlasnego zdania, niz wyuczona wiedze. na egzaminie dal nam do napisania esej o temacieczy uwazasz, ze istnieje altruizm czysto ludzki nie powiazany z altruizmem krweniaczym(.) moglas sie nawet odwolywac do literatury pieknej) kurs jest za 5 ECTS i trzeba sie bardzo starac zeby nie zaliczyc:D ale kraza plotki, ze profesor ma przejsc na emeryture.najlepiej dowiedz sie czy w tym roku prowadzi ktos nowy
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

Skoro ten kurs taki a nie inny to chyba go wybiorę do tego neurofizjologię i podstawy mikroskopowania Hmmm. może być Myśle że dam radę. a moze wybrać coś jeszcze?
Rana Ridibunda
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 19:04

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Rana Ridibunda »

ja mialam te same trzy kursy na pierwszym roku a do tego jeszcze duzy kurs z chemii organicznej.ale to jednak troche malo punktow. bo musisz rok w rok wyrabiac 60 pkt, a nadwyzka przechodzi na kolejny rok i o ile na pierwszym roku musisz sobie uciulac 2 ECTS, na drugim 1 ECTS, to na trzecim juz kilkanascie a na czwartym i piatym nie masz w ogole kursow obowiazkowych i musisz od zera uzbierac 60 ECTS, co jest bardzo trudne, gdyz jesli przyjzysz sie punktacji, to wiekszosc kursow dodatkowych prowadzonych na wydziale biologii jest za 1 ECTS.
nie ograniczaj sie tylko do kursow zalecanych, jest ich duzo wiecej i o wiele ciekawszych a znajdziesz je na stronie biologii. wez sobie jeszcze jeden z cwiczeniami zeby nie przekozaczyc, najlepiej taki co nie konczy sie egzaminem, albo egzaminy sa latwe.
i pamietaj-chemia jest swieta)
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

Dzięki za rady. bardzo wdzięczna jestem. muszę pomyśleć nad czymś jesteś.
A jak jest z matmą. trudno jest Jaki jest zakres materiału, jak na chemii czy conieco łatwiej
Rana Ridibunda
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 19:04

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Rana Ridibunda »

za moich czasow) z matma nie bylo trudno na egzaminie, za to cwieczenia niektorzy mieli z dodatkowymi atrakcjami. ale rok temu sytuacja z matematyka ulegla zmianie bo sie studentom nie chcialo na 7:30 wstawac na (co tu ukrywac) malo porywajace wyklady i prowadzacy oblal sporo osob. nie mam porownania jaka jest matematyka na chemii ale tam trwa dwa semestry a na biologii tylko jeden. to tez jakas informacja
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Angel7 »

A co sądzicie o kursie fotografii przyrodniczej 4 ECTS jest za niego Można go wybierać na I roku.?
Jeśli ktoś realizował ten kurs niech podzieli się wrażeniami. pliiis.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: muppet »

O ile mi wiadomo ten kurs jest limitowany i na pewno nie ma juz na niego miejsc. Sa u nas takie kursy na ktore trzeba sie zapisywac 2/3 lata wczesniej. Proponuje Ci spisac sobie na kartce wszystkie kursy ktore Cie interesują i zapytac doradcę co on o tym mysli. Zazwyczaj doradca proponuje 2 kursy na semestr - i uwierz mi że na 1 roku to ci wystarczy, bo jest sporo do nauki z przedmiotow obowiązkowych.
Mili
Posty: 193
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 11:55

Re: Biologia UJ KRAKÓW

Post autor: Mili »

Angel7 - nie przejmuj się specjalizacją w tej chwili - kursy potrzebne do specjalizacji zdążysz zrobić na 4-5 roku. Teraz wybieraj kursy jak najbardziej różnorodne, żeby się przekonać co ci najbardziej odpowiada. A to czy kurs jest łatwy czy trudny to zależy przeceiż od twoich zdolności i wcześniejszej wiedzy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości