Biologia Uniwersytet Śląski

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
paulinkaaa

Biologia Uniwersytet Śląski

Post autor: paulinkaaa »

nie wiem czy był taki temat zakładany. chciałabym wiedziec wszystko o kierunku biologia na tym uniwersytecie czy jest tam cięŻko itp.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Biologia Uniwersytet ¦lĄski

Post autor: Savok »

Eee Czy wybierajac kierunek/ uczelnie kierujecie sie tym czy jest tam trudno czy latwo przetrwac, czy tym jakie wyksztalcenie daje

Przebimbac mozna wszedzie, a zadnia biologia czy inny kierunek przyrodniczy nie jest *latwy*.
Lili

Re: Biologia Uniwersytet ¦lĄski

Post autor: Lili »

Biologia jest cięŻkim kierunkiem i na prawde radze sie zastanowić czy na prawde cię to interesuje zajęcia są bardzo ciekawe ale duŻo ludzi nie daje sobie rady same statystyki osób które pozostały po 1 semestrze o tym mówią. Musisz byc nie tylko dobra z biologii ale z chemii, matmy, fizy To głupie Że musimy się uczyc takich rzeczy / ale da się przeŻyc :)
Orrorin

Re: Biologia Uniwersytet ¦lĄski

Post autor: Orrorin »

Sam studiuję biologię na usiu i cóŻ czy łatwo czy nie po prostu powiem ze ze 120 osób przyjętych w moim roczniku do końca 4 semestru zostało nas 50. Jest Chemia Fizyka i matematyka ( ta ostatnia przez pół semestru ) Biologia na usiu daje dobre wykształcenie jeŻeli chodzi o mikroorganizmy i rośliny, to specjalizacja tego wydziału ponadto mamy jeden z największych w kraju ośrodków badań nad bezkręgowcami. Niestety jeŻeli kochasz kręgowce radze wybrać inną uczelnie u nas raczej magisterki z tego nie zrobisz. Ogólnie jestem zadowolony z uczelni choć trzeba sie przykładać i przywyknąć do 3-4 kolokwiów tygodniowo. Pozdrawiam
kasienka0888

Re: Biologia Uniwersytet ¦lĄski

Post autor: kasienka0888 »

Witam! Zastanawiam sie nad biologią na U¦ ale nie potrafie znaleźć wszystkich informacji które mnie interesują. MoŻecie mi pomóc? Jakie sa moŻliwe specjalizacje na biologii na U¦? Czy jest mikrobiologia? Bo juŻ wiem ze właśnie to chciałabym robić a niestety nie znalazłam informacji an ten temat. Wiem ze we Wrocławiu na biologii na pewno jest taka specjalizacja ale czy w katowicach? Bradzo proszę o pomoc:)
Maria Jolanta
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2007, o 11:59

Re: Biologia Uniwersytet ¦lĄski

Post autor: Maria Jolanta »

Cześć wszystkim!
Ja mam takie dosyć istotne pytanie. Za rok zdaję maturę- mam zamiar iść na wydział biologii i ochrony środowiska w Katowicach na UŚ. I moje pytanie: na studia stacjonarne (dzienne) magisterskie żeby się dostać co muszę zdawać na maturze?
Czy wystarczy mi biologia na poziomie rozszerzonym? Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi, szukałam w tych wszystkich zasadach rekrutacji,ale za dużo to z tego nie wiem .Może jest jakaś stronka dokładnie opisująca to wszystko? Jak tak to będę wdzięczna za podanie linku:) . A jak nie,czy mogę prosić o odpowiedź? Będę bardzo wdzięczna
Marcin
Posty: 34
Rejestracja: 24 maja 2007, o 22:29

Re: Biologia Uniwersytet ¦lĄski

Post autor: Marcin »

Maria Jolanta pisze:Cześć wszystkim!
Ja mam takie dosyć istotne pytanie. Za rok zdaję maturę- mam zamiar iść na wydział biologii i ochrony środowiska w Katowicach na UŚ. I moje pytanie: na studia stacjonarne (dzienne) magisterskie żeby się dostać co muszę zdawać na maturze?
Czy wystarczy mi biologia na poziomie rozszerzonym? Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi, szukałam w tych wszystkich zasadach rekrutacji,ale za dużo to z tego nie wiem .Może jest jakaś stronka dokładnie opisująca to wszystko? Jak tak to będę wdzięczna za podanie linku:) . A jak nie,czy mogę prosić o odpowiedź? Będę bardzo wdzięczna
Uczelnie podają konkretne informacje na temat rekrutacji na początku września lub jeszcze podczas wakacji. Czekaj cierpliwie.
Maria Jolanta
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2007, o 11:59

Re: Biologia Uniwersytet ¦lĄski

Post autor: Maria Jolanta »

Dzięki, mam nadzieję, że nie będzie tak źle .
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Biologia Uniwersytet ¦lĄski

Post autor: Savok »

Eee. rerutacja jest juz w toku od jakichs 2 tygodni, moze dluzej. uczelnie wyzsze maja obowiazek opulikowac zasady rekrutacji najpozniej do konca stycznia, wiec moge tylko pogratulowac umiejetnosci korzystania z internetu albo lenistwa.

Ze strony US kierunek biologia:
Dla kandydatów z NOWĄ MATURĄ:
Konkurs świadectw dojrzałości obejmuje 2 wskazane przez kandydata przedmioty spośród 4 przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, do których zalicza się: biologia, chemia, matematyka, fizyka z astronomią. Jeden z nich (przedmiot A) musi być wybrany do zdawania na egzaminie maturalnym na poziomie rozszerzonym, drugi (przedmiot B) może być zdawany jedynie na poziomie podstawowym. Zdawanie przedmiotu B na poziomie rozszerzonym wnosi jednak dodatkowe punkty do procesu kwalifikacji. Punktację ostateczną ustala się na podstawie sumy wyrażonego w procentach wyniku egzaminu maturalnego ze świadectwa dojrzałości na poziomie podstawowym (Apodst oraz Bpodst) i rozszerzonym (Arozsz oraz Brozsz) w przypadku obu wybranych przedmiotów. Wskaźnik punktowy będący podstawą rekrutacji jest przeliczany wg wzoru:
L = 1/4 ´ [(Apodst + Arozsz) + (Bpodst + Brozsz)]

[maks. 100 pkt wagi składników: 50% (Apodst + Arozsz) oraz 50% (Bpodst+ Brozsz)
Marcin
Posty: 34
Rejestracja: 24 maja 2007, o 22:29

Re: Biologia Uniwersytet ¦lĄski

Post autor: Marcin »

Savok zauważ że jej chodzi o rekrutację na przyszły rok.

Nie wszystkie uczelnie opublikowały wymagania dla przyszłorocznych maturzystów.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Biologia Uniwersytet ¦lĄski

Post autor: Savok »

Deliusz, A myslisz, ze jak bardzo sie zmieniaja wymagania rekrutacyjne zakladajac ze nie ma jakis wielkich reform edukacyjnych? Z tego co wiem, to przyszloroczna matura ma wygladac tak jak tegoroczna, wiec chyba to nie problem?
Marcin
Posty: 34
Rejestracja: 24 maja 2007, o 22:29

Re: Biologia Uniwersytet ¦lĄski

Post autor: Marcin »

Savok i tu się mylisz.

Obecne wymagania dla tegorocznych maturzystów zostały opracowane przed reformą Romana (chodzi mi o arkusze). Teraz dużo ludzi wybrało poziom podstawowy bo korzystniej się na tym wychodzi. W rekrutacji dla przyszłorocznych maturzystów zostanie to pewnie wzięte pod uwagę przy obliczaniu progów.
ariel0s
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2007, o 17:50

Re: Biologia Uniwersytet ¦lĄski

Post autor: ariel0s »

i jeśli się nie myle to jeszcze w tym (już zakończonym) roku szkolnym uległa zmianie zasada rekrutacji. Jeden z informatorów jaki wpadł w moje ręce podawał że wymagany jest tylko 1 przedmiot na poziomie rozszerzonym. Jednak niestety uległo to zmianie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości